Ondřej jde do školy

Ondřej jde do školy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253500/bmid_ondrej-jde-do-skoly-253500.jpg 4 12 5

Toho dne, kdy paní učitelka Kvočna řekla, že přijde nový žák, se na něj všichni moc těšili. Pak ale přišel Ondřej, chlupatý děsivý mědvěd grizzly a všichni se ho báli! Ondřej je ale vůbec nechtěl polekat. Jen si chtěl nají tnové kamarády. Pak se ale stalo něco, co Ondřejovi pomohlo...

Pro děti a mládež

Vydáno: , Grada

Boris Starts School, Boris Goes Camping

Knihomolka506
Knihomolka506
19.03.2024 5 z 5

V angličtině je to Boris, česky Ondra. Zajimavý překlad, ale kvalitu příběhu to neovlivnilo:)
Pro nového žáka je těžké vstoupit mezi lidi, zapadnout , neví jak na to, nikoho nezná. Tak to má i medvěd, který místo pozdravu zavrčí , jak je u méďů asi zvykem , ale své nové spolužáky poleká. Jak si najit kamarády? Čtěte :)

Litocha
Litocha
28.06.2021 4 z 5

Miloučká knížka s roztomilými obrázky. Když jsem navíc zjistila, že se hlavní hrdina jmenuje stejně jako syn a že je to medvěd, bylo jasné, že ji musím vzít domů. A líbila se nám oběma. Na mě byl sice Ondřej trošku hloupatý (je to ale koneckonců dítě) a druhý příběh zbytečně kopíroval osnovu toho prvního, ale i tak to bylo milé počtení.

ještěrka38
ještěrka38
17.02.2020 5 z 5

Jednoduchá knížka na pochopení. Výborně se hodí na čtení a práci s malými školkovými dětmi. :-) Využiju na besedy.

logopedka
logopedka
04.08.2019 5 z 5

Juch. Milá...vtipná...svižná...krátká...čtivá... útlá knížečka. Odlišnost nerovná se špatnost. Pravdivé poselství pro malé děti. Kniha zaujme i ilustracemi.

bibi.r
bibi.r
18.06.2015 4 z 5

Velmi pěkný příběh o přátelství :).

Autorovy knížky

Carrie Weston
britská, 1966
2014  87%Ondřej jde do školy

Kniha Ondřej jde do školy je v