knihomol078 knihomol078 komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Co všechno se dá najít v lese?
Tahle kniha je především o smíření, odpuštění a nových začátcích.
I přesto, že nás tíseň a zoufalství provází po celou dobu čtení, oceňuji jakým způsobem bylo téma zpracované. Bez příkras, zároveň citlivě a místy i s humorem, jak to Viktorie umí. Díky tomu se stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek.
Bavily mě pasáže vykreslující krásné šumavské lesy a popisy hub.

09.12.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

(SPOILER) Nešťastná samotářská žena, která se tolik odlišuje od ostatních i když se snaží nevyčnívat. Přeje si pokojně žít, ale minulost ji nedá spát.
Bolestný smutný příběh, který ve mně probudil ještě více lásky k přírodě. Tahle kniha je plná kontrastů…
Při čtení mi je většinou líto když se blížím ke konci. V tomhle případě se mi ale částečně ulevilo když už bylo po všem trápení …
Moc se líbil styl autorčina psaní a bohatý rozvětvený jazyk.
Také smysl pro humor, který má podobný s Viktorií Hanišovou a poutavé vyprávění.
Myslím, že už bylo vše řečeno v ostatních komentářích. Za přečtení stojí obzvlášť ty od: Atanone, Makropulos, tanuki, Eremites, Hanina61, harena, kuruteku, kap66, marlowe, Rihatama, kofee

13.12.2021 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

(SPOILER) Knihu tvoří dvě perspektivy.
Hlavní dějovou linií je příběh vyčerpané ženy, která se vyrovnává s těžkými životními situacemi...
Mathilda má od kartářky předpovězeno, že potká spřízněnou duši, změní se jí život. Postupně se nám odhaluje její životní příběh.

Druhou linii tvoří příběh pohotovostního lékaře Thibaulta. "Magický" 20. květen pro něj začal rozchodem s dívkou, která ho nemohla milovat. Nedokázal to už dále snášet, čím dál víc se cítil osaměleji. Díky bolesti z rozchodu se stává citlivějším a začne vnímat okolní svět jinak...

Oba touží po láskyplné náruči.

Kniha mi přišla velice intenzivní, plná emocí, úzkostí, bezvýchodnosti a zároveň naděje.

15.09.2019 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Hodně silný čtivý a dojemný příběh může, který přežíval díky svému talentu a silné vůli.
Jedna z nejlepších knih na téma druhé světové války.

21.08.2019 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Osm střípků o tom, jak moc některá rozhodnutí, nebo činy dokáží ovlivnit životy druhých.

02.03.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

I přes velké ohlasy mě kingovky nenadchly. Dělá mi velký problém se začíst, děj se hodně táhne.

21.08.2019 2 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Když jsem spolu s Vladimírem a Estragonem čekala na Godota, uvědomovala
jsem si víc hodnotu času a leckdy i jeho tíhu. Sílu naděje.
Ubíjející všednost se střídala s osvobozujícím nicneděláním, které je v dnešní uspěchané době spíš luxus.

11.02.2023