knihamouder knihamouder komentáře u knih

Dětský slovník česko-anglický Dětský slovník česko-anglický neznámý - neuveden

Našim dětem se slovník moc líbí, anglické výrazy je zajímají, ukazují na obrázky a opakují se mnou anglicky i česky. Pro malé děti ideální první průprava anglickým jazykem.

08.02.2017 5 z 5

Popelka (30 extra pohádkových zvuků) Popelka (30 extra pohádkových zvuků) neznámý - neuveden

Klasický příběh o Popelce, doplněný super obrázky. Děti byly nejvíce nadšené ze zvuků, které provází celý příběh. Ideální zábava před spaním.

08.02.2017 4 z 5

Oskar a měsíční kočky Oskar a měsíční kočky Lynda Gene Rymond

Pěkná knížka na dobrou noc, děti ji milují a já jim ji ráda čtu. Knížka, co neomrzí a nabudí malé rarášky na dobrodružné snění :-)

05.02.2017 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Rychlovka, co neurazí. Sladká tečka na konec. Škoda těch prázdných stránek...

04.02.2017 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Po předchozím zklamání z Hřebce jsem byla velmi mile překvapená tímto dílkem. Vybrané téma ke knize je přesně mojí krevní skupinou. Skvěle jsem se pobavila, řehtala jsem se chvílemi i nahlas a to se mi nad knihou už dlouho nestalo.
Pár připomínek si přeci jen neodpustím. Raději bych četla spojení "to mě poser", šlo by mi to k hrdince lépe, než výraz potentuj mě, moje babička říká, že se to potentočkovalo, k mladé holce mi to fakt nesedí. Možná, že bych nad tím mávla i rukou, jen kdyby se výraz neskvěl na každé stránce (na některých stránkách dokonce i víckrát). Co mi rvalo oči byl Kryptonit.
Nechyběly ani slzy nad smutnou scénkou, no a nakonec došlo i na nějaké to vzrušení, ale peprnými scénkami a napětím mezi hlavními aktéry autorka dosti šetřila. Líbilo by se mi větší jiskření a chtíč od začátku do konce jako to bylo u první knihy...Mnozí odpustí, za skotačení na ptáku a pobavení dávám 4 hvězdičky :-)

01.02.2017 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Skvělá oddechovka , nechybí humor.

30.01.2017 2 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Co napsat o tomto dílku...od autorky jsem četla již dvě knihy (Nabíječ a Roštěnka) a ač jsem se bavila i zde, za mě je nejlepší Nabíječ.
K obsahu, kniha je čtivá, nechybí humor, ale...občas jsem si říkala, jestli nečtu publikaci k přestavbě domu. Většinovou část bych přirovnala k dlouhé nudné předehře a konec k rychlému aktu na zadních sedačkách auta. S kým se hrdinka zaplete se dalo předvídat již od nástupu obou kolíků na scénu. Lechtivého čtení bylo opravdu po málu.
Za pěkné vyznání s následným spojením hlavních aktérů 3 hvězdy.

29.01.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tato kniha mi připomněla má léta, kdy jsem cestovala courákem a měla možnost pozorovat dění, ať už ve vlaku nebo kolem něj. Přesně jak knížka popisuje, viděla jsem mnoho cizích lidí a přes to o nich mnoho věděla, právě díky stejné trase, stejnému času, stejným zvyklostem.
Knížka se mi líbila, byla pro mě něčím novým. Vždyť hlavní postava vždy nemusí být dokonalý člověk, co mu vše vychází. Nešťastná žena, co se uchýlila k alkoholismu po bolestných ranách od života. Super nápad - kam zavedlo vlastní pátrání onu hrdinku a jak jí snaha o pomoc při vyšetřování pomohla najít pravdu a svou vlastní cestu za lepším životem.

25.01.2017 4 z 5

Co má pes na jazyku Co má pes na jazyku Stanley Coren

Opět další kniha, která pomáhá majitelům psů porozumět němé tváři. V knize jsem našla pár informací, které mohu v budoucnu využít. Potěšily mě obrázky znázorňující psa "v normálním stavu" agresi, strachu, podřízenosti,...doplněno popisky.

11.10.2016 5 z 5

Dornova metoda pro zvířata Dornova metoda pro zvířata Lenka Zemanová

Průvodce pro mě doposud velkým neznámem-Dornovou metodou. Úžasná práce pro psy a koně, proloženo pěknými fotografiemi, nechybí ani anatomie. Kniha mě nenásilně přiměla k dalšímu vyhledávání ohledně oné metody. Lze absolvovat i kurz se svým čtyřnohým kamarádem.

Běh s Vlky aneb Canicross Běh s Vlky aneb Canicross Jaroslav Monte Kvasnica

Kniha o zkušenostech a pár rad do začátku, než vyrazíte na první společnou trať :-) co budete potřebovat pro sebe, psa, čím krmit, ev. co přidávat do krmení pro psy v zátěži.

11.10.2016 4 z 5

Jak zabavit psa, aby se nenudil Jak zabavit psa, aby se nenudil Christina Sondermann

Pokud má někdo psa v klidovém režimu, nemocného nebo po úrazu a pes je nadmíru akční, celkem se tento titul hodí...aspoň se pes neukouše nudou a vy se z něj nezblázníte :-) psa takto můžou zabavit i děti o to více radosti pro všechny!

Já a pes jsme fit Já a pes jsme fit Hester M. Eick

Malý průvodce sportem se psy. Jak protáhnout sebe i svého čtyřnohého parťáka. Nevíte jak zabavit a unavit svého společníka? Tato kniha se stane vaším průvodcem. Hodí se i jako trénink před náročnějším výkonem...

11.10.2016 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Ač se dílo četlo velmi pěkně a zanechávalo ve mě příjemný pocit, klid, bezpečí, zároveň ve mě otevřelo staré rány, odchod mých milovaných i mé dětství, které nemělo vždy jen veselé kapitoly života. Z knihy je cítit smíření s osudem a přijmutí jakéhokoli břímě za pomoci andělů. Mezi řádky se objevuje silná víra v boha a anděly, slova naplněna láskou, ale také smutek, beznaděj, bolest a hořkost. Kolikrát jsem se neubránila slzám a čtení na chvíli přerušila. Kolik pravdy v knize člověk najde, kolik bolesti nám někdy dokáží způsobit naši milovaní, jak se říká-někdy je největší zbraní slovo! Je hezké, že se najdou tací, kteří přes svůj nepříznivý osud dokáží pomáhat druhým a rozdělit se o svůj dar, léčit nebo naznačit, že už se to blíží...a nakonec krásná myšlenka, i když opět smutná-nikdy neodcházet z domu bez milého slova, obejmutí, protože málo kdo ví...

30.09.2016 5 z 5

Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa José Arce

Naprosto úžasná kniha, která Vám otevře oči ve vztahu člověk-pes. Se svým zvířecím parťákem nemáme velké problémy, ale občas jsme se dostali do nějakého toho sporu, nic hrozného...Díky knize jsem pochopila, že většinové problémy nebyli v našem psím kamarádovi, ale ve mě samotné. Myslím, že to je také první bod k tomu, abychom mohli pracovat se zvířaty-uvědomit si, že naše chování, nálada, pocity značně ovlivňují chování zvířat, se kterými žijeme, pracujeme.
Načteno mám a teď se snažím pracovat se svým vnitřním klidem. Zní to jednoduše, ale opravdu to funguje. Když jsem v klidu a dobrém rozpoložení já, dávám psovi najevo, že mám vše pod kontrolou, on se cítí bezpečně, spolupracuje se mnou a já mám radost, že nám to funguje :-)
Přečtěte, zkuste a uvidíte. Za mě aspoň deset hvězdiček. Konečně kniha, která Vás posune o něco dál...

07.09.2016 5 z 5

Řekni mi KOLIK? Řekni mi KOLIK? Emilie Gillet

Super kniha, co zabaví malé zvědavé ratolesti. Kolik váží slunce jsme v ní sice nenašli, ale i tak jsme našli spoustu odpovědí a zajímavostí. Synek už ví, kolik má vlasů, zubů nebo kolik očí má třeba pavouk :-) pro propršená odpoledne skvělý oddych a nenásilná forma učení.

15.07.2016 5 z 5

Pachové práce aneb Království vůní Pachové práce aneb Království vůní Anne Lill Kvam

Dlouho jsem hledala knihu, která by mě jako začátečníka, co se týče stopování, navedla na správnou cestu. Díky ní jsem se dozvěděla, co jsem dělala za chyby, které mému psu stěžovali začátky jeho stopování. Přečetla jsem ji jedním dechem, udělala poznámky a až sleze sníh, vyrazíme na začátek našeho společného čmuchání. Do té doby zatím využiji hry doma, abych svého psa připravila a hlavně unavila-to je někdy velmi težký úkol.

24.01.2016 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Knihu jsem si vybrala v knihovně zcela náhodně a tak nějak nevěděla, co mám čekat. Při jejím otevření a přečtení první stránky jsem si říkala, že jsem nezvolila správně, že takové dílo není nic pro mě. Ikdyž jsem byla šokována, něco mě přimělo pokračovat i na další stránky. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Pokořila jsem ji jedním dechem. Už dlouho se mi nestalo, že bych se tak začetla a děj mě vtáhl dovnitř. Prožívala jsem napětí, strach i vzrušení se všemi osobami, do poslední chvíle nebylo znát, kdo je tím postrachem a rozzuzlení bylo vážně nečekané. Popisované krvavé scény mě nechávali chladnou, ale to hraní si s psychikou...bezmocnost obětí mi způsobovala husí kůži. Díky této četbě jsem si vyhledala i pár věcí z psychiatrie a hypnózu samotnou. Těším se na další autorova díla a mohu jen doporučit.

22.08.2015 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Kniha se nečte špatně, ale Nabiječ byl rozhodně vtipnější. Zde jsou zachyceny hrdinčiny každodenní strasti a slasti-ikdyž těch je méňe...i díky nedostatku volného času jsem knihu četla tři měsíce

08.06.2015 2 z 5

Čtyři tlapky a ocásek aneb Povídání o zvířátkách Čtyři tlapky a ocásek aneb Povídání o zvířátkách Agnieszka Fraczek

Pěkná, jednoduchá knížečka pro nejmenší čtenáře. Vypráví tři krátké příběhy, hlavním hrdinou jsou pejsek, kočičky a jeden ušák.

17.03.2015 3 z 5