Klamm Klamm komentáře u knih

Mí černovlasí bratři Mí černovlasí bratři Ladislav Fuks

Nástup zla, znázorněný šíleným učitelem zeměpisu, viděný očima dospívajícího chlapce jehož smutek je žlutý a šesticípý jako Davidva hvězda...

14.02.2014 3 z 5

Jak se zbavit starostí Jak se zbavit starostí K. Sri Dhammananda

V jednotlivých kapitolkách jsou popsané všemožné životní starostí a trápení (Nálady, bohatství, alkoholismus, výchova, kritika, manželství atd). Naštěstí jsou zde načrtnuty také cesty a prostředky vedoucí k jejich pochopení a odstranění. Na nemoci duše je tentokrát aplikovaná medicína v podobě učení therevádového buddhismu.
80%

09.02.2014 4 z 5

Cesta uvědomění: Průvodce meditujícího Cesta uvědomění: Průvodce meditujícího Richard Alpert

Pro mě klasika. Úplně první kniha, kterou jsem o meditaci četl. Ukazuje cestu meditace od samého začátku v jednotlivých kapitolkách. Zodpovídá spoustu otázek a obsahuje také nespočet citátů a koánu z různých náboženských směrů.

22.01.2014

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

,,Trápení je třeba prožít, dobrat se až na dno a pak přejde. Jinak v tobě bude hnít."

Přiznám se, že jsem čekal něco jiného. Něco více čtivého. Nicméně:

Jedna hvězda za sen o soudním procesu, jenž mi připopmněl F. Kafku.
Druhá za poslední větu v knize.
40%

03.12.2013 2 z 5

Ticho Ticho David Jan Žák

Jelikož se děj odehrává nedaleko mého bydliště, nebyl pro mě problém náležitě se vnořit do děje. Procházel jsem se spolu s postavami místy na Volarsku a očekával jak se to všechno semele...
70%

18.11.2013 4 z 5

Axe Africa Axe Africa David Jan Žák

První kniha kterou jsem od autora četl a kterou mě hned oslovil. Měla spád a já se od ní nemohl odtrhnout. Potěšila mě přítomnost reálných postav z našeho jihočeského regionu.

18.11.2013 5 z 5

Včelí produkty očima lékaře Včelí produkty očima lékaře Jana Hajdušková

Skvělá brožurka, napsaná lidským srozumitelným způsobem. Obsahuje praktické rady pro využití včelých produktů.

07.11.2013

Cestování s Pěti Tibeťany Cestování s Pěti Tibeťany Wolfgang Gillessen

Pokud znáš a cvičíš Tibeťany, kniha tě v tom ještě více utvrdí prostřednictvím četných svědectví.
Pokud neznáš a necvičíš Tibeťany, kniha tě s nimi seznámí a dá motivaci k tomu, to alespoń zkusit.
Nejdřív je dobré přečíst Pět Tibetanů od P. Keldera. Není ovšem podmínkou.

05.11.2013

Metallica: This Monster Lives Metallica: This Monster Lives Joe Berlinger

Kniha je vhodná jako doplněk k filmu Metallica: Some kind of monster (bavil mě víc, než kniha) a k jejich albu St. Anger.
Obsah není jen o Metallice, ale také o rejžovi, který dokument natáčel a následně psal tuto knihu. A to byly právě ty pasáže, kdy jsem používal rychločtení, páč na jeho výlevy jsem zrovna moc náladu neměl.
Z historie kapely tam mnoho nenajdete. K tomu účelu bych spíše doporučil obsáhlou knihu:
Justice For All: Pravda o skupině Metallica.

19.10.2013 2 z 5

Justice For All: Pravda o skupině Metallica Justice For All: Pravda o skupině Metallica Joel McIver

Výborná kniha, která ve mě znovu rozdmýchala touhu po poslechu thrash metalu. Autor se zdá být nezaujatý a překládá čtenáři věci kolem metalové scény od osmdesátých let až po rok 2009, tak jak jsou. Sleduje vývoj Metallicy od útlého začátku, přes jejich raketový vzestup, následný ,,útlum" až k jejich albu Death magnetic.
V knize je citováno spousta hudebníků z metalové scény vyjadřujících se k Metallice, rozhovory a pikantnosti ze zákulisí této obdivuhodné kapely. I když muziku poslouchám od A až do Ž a už dávno nemám vyhraněný styl, při četbě jsem čato vzpomenul na výrok, který jsme jako teenageři často vykřikovali: ,,Ať si kdo chce co chce říká, nejlepší je Metallica!!!"
Možná na tom něco bude. Alespoň tenkrát teda určitě...

30.09.2013 5 z 5

Celý to mám v mlze Celý to mám v mlze Ondřej Bezr

V knize se dozvíte něco málo o herci Vlastimilu Brodském, něco více o skupině Nahoru po schodišti dolů band a nejvíce o Marku Brodském, jehož persona pochopitelně prostupuje všemi oblastmi knihy. Osvětlí vám, jaké měl a nebo neměl ambice v hudbě, herectví a partnerství. Jak mu jeho vizáž a jméno život usnadnily, nebo naopak.
Nakonec, kdy nezbývá nic dodat (jen ony tři tečky), můžete nahlédnout do jeho textů, které tvoří přílohu této útlé knížečky.

11.09.2013 3 z 5

Zaprodanci Zaprodanci David Morrell

Morrellovi se tentokrát nepodařilo vtáhnout mě do děje tak, jak už se mu to podařilo mnohokrát. Doufám, že až sáhnu po další jeho knize, zbavím se pocitu, že mě to jeho psaní tak nějak přestává bavit. A to bych nerad. Ještě na mě totiž pár jeho titulů čeká.
40%

07.09.2013 2 z 5

O osamělosti umírajících v našich dnech O osamělosti umírajících v našich dnech Norbert Elias

Kniha se zaobírá otázkou smrti z pohledu sociologa. V knize nejsou zmiňovány žádné posmrtné zážitky, stavy ani jiné nadpřirozeno či spiritualita. Najdeme zde popis jak byla smrt lidmi vnímána v průběhu dějin a jak vnímají smrt a umírání lidé dnes.

17.07.2013 3 z 5

Jak studovat a učit se cizím jazykům Jak studovat a učit se cizím jazykům Jiří Toman

Tahle kniha mě naučila disciplíně a plánování si svého času v době, kdy jsem ho opravdu neměl nazbyt. Je to vhodná příručka jak pro studium, tak i pro jiné oblasti v životě. Vždy když mi docházely síly a měl jsem tendenci k prokrastinaci, zalistoval jsem v knize a už jsem se zase vrhal do práce. Pokud nemůžete knihu sehnat, zkuste rozsáhlejší publikaci od stejného autora, Jak zdokonalovat sám sebe. Je tam kapitola která vám ve zkrácené verzi dá hlavní myšlenku jak autor míní studovat.

14.07.2013 5 z 5

Poustevník Poustevník David Torkington

Je to takové křestanské povídání z trochu hlubšího pohledu. Napsané je to hezky, ale u mě to nebyla trefa do černého.

10.07.2013 3 z 5

Bible. Mnoho hlasů, jedno slovo Bible. Mnoho hlasů, jedno slovo Adam Mackerle

Je to útlá a příjemná knížečka, která vám srozumitelně objasní vznik Bible a hebrejského národa. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

14.06.2013

Poselství Poselství Eduard Tomáš

Přednáška Eduarda Tomáše z Lucerny roku 2000 v tištěné podobě. Na přednášce jsem byl a na živo to byla opravdu síla!
95%

12.06.2013 5 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Jasně, že ta příběhová omáčka kolem těch pěti (šesti) cviků nemusí být pravda. Také vliv cviků na čakry a dlouhověkost nemusi být stopro. Literárně to nestojí za nic. Nicméně doporučuji vyzkoušet cviky alespon půl roku aby se vidělo. Osobně cviky praktikuji a vliv na záda a flexibilitu hodnotím kladně.

12.06.2013

Bouvard a Pécuchet Bouvard a Pécuchet Gustave Flaubert

No, tentokrát musím z lítostí konstatovat, že seriál k němuž byla tato kniha námětem, se mi zamlouval víc. Bylo to nepochybně herci Sovákem a Horníčkem, kteří s toho i přes počáteční rozpaky režiséra udělali nakonec velice kvalitní podívanou. Kniha pro mě bohužel moc zábavná nebyla. I když oceňuji autora v jeho samostudiu, kdy v přípravě na toto dílo přečetl v knihovně obrovskou haldu knih.

11.06.2013 3 z 5

Hledání nadjá Hledání nadjá Paul Brunton

Každá kniha vám musí sednout do vhodného období v životě a u duchovní literatury to platí dvojnásob. Tato kniha ke mě přišla zrovna ve chvíli kdy jsem ji potřeboval.
95%

08.06.2013 5 z 5