Metallica: This Monster Lives

Toto je kniha, o jaké fanoušci Metalliky i filmu snili – působivý a upřímný pohled na jednu z nejvýznamnějších rockových skupin očima jedněch z nejprovokativnějších dokumentárních filmařů současnosti. Berlingerova kniha METALLICA: THIS MONSTER LIVES vypráví příběhy na pozadí filmu a zachycuje energii, nejistotu a konečný triumf zápasu o přežití jak filmu, tak Metalliky. Spojuje příběhy, které jsou zachyceny ve filmu, s těmi, které se odehrály mimo něj, a nabízí důvěrné podrobnosti zápasu skupiny ve víru osobních změn, závislostí a sporů. S ohledem na to, že Berlinger byl svědkem sezení intenzivní skupinové terapie a četných setkání skupiny, jeho vyprávění o zkušenostech z natáčení je tou nejupřímnější a nehlubší knihou o Metallice – nebo vlastně jakékoli rockové skupině –, jaká byla kdy napsána. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99182/metallica-this-monster-lives-99182.jpg 3.526
Literatura naučná, Umění
Vydáno, BB art

Metallica: This Monster Lives, 2004

Kniha Metallica: This Monster Lives

danny_21
17.05.2018

Sonda do životů členů legendární skupiny, která v té době procházela velkou krizí, jak tvůrčí tak hlavně osobnostní a vyústila trvalým odchodem basáka Newsteda a dočasným frontmana Hetfielda. Kapela si nakonec najala jakéhosi psycho-kouče, aby jim pomohl dát se znovu dokupy a autor knihy byl přizván, aby to společně s filmaři zdokumentovali. Člověk se sice dozví pár věcí ze zákulisí, z minulosti ( mě zajímal hlavně Mustaine ) a taky co hnilo roky a téměř způsobilo rozpad, nicméně Berlingerův reportážní styl mě moc nenadchnul - to už je snímek Some kind of monster kvalitnější. Pro fanoušky nutnost, písemná forma u mě jen lepší průměr - 65 %

raffi
30.11.2015

Nesedel mi štýl, akým bola kniha napísaná. Možno táto kniha mala byť iba súčasťou natočeného dokumentu, samotná pôsobí ako nejaký divný denník z natáčania.
A ani zistenie, že "nie je všetko zlato, čo sa blyští", neprekvapí. Zákulisie kapely, to je mikrosvet štyroch členov, štyroch rôznych osobností a ich vzájomných vzťahov. Na druhú stranu to fanúšik pozná iba vďaka takýmto knihám a preto je nutné to oceniť..

Klamm
19.10.2013

Kniha je vhodná jako doplněk k filmu Metallica: Some kind of monster (bavil mě víc, než kniha) a k jejich albu St. Anger.
Obsah není jen o Metallice, ale také o rejžovi, který dokument natáčel a následně psal tuto knihu. A to byly právě ty pasáže, kdy jsem používal rychločtení, páč na jeho výlevy jsem zrovna moc náladu neměl.
Z historie kapely tam mnoho nenajdete. K tomu účelu bych spíše doporučil obsáhlou knihu:
Justice For All: Pravda o skupině Metallica.

Stinger78
28.03.2013

Neuvěřitelně silná kniha, která jde hlavně do těch drsných okamžiků kapely, kdy byla takřka před rozpadem a která dokáže nastavit zrcadlo těm fanouškům, kteří si myslí, že život v kapele je pohodička, klídeček. Někdy to objímání na pódiu po koncertu je jen divadýlko pro fandy. Mazec...

Tuffy
11.02.2012

Od téhle knihy jsem si po přečtení obsahu dost slibovala, ale bohužel mě zklamala. Nezaujal mě styl psaní autora, ale na druhou stranu musím přiznat, že se fanoušek Metallicy zase něco nového doví a že kniha zas až tak špatná není. Takže takový průměr. Možný by to chtělo jen lépe sepsat a bylo by to lepší. :)

hudební skupiny

Autor knihy