Metallica: This Monster Lives přehled

Metallica: This Monster Lives https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99182/metallica-this-monster-lives-99182.jpg 3 32 32

Toto je kniha, o jaké fanoušci Metalliky i filmu snili – působivý a upřímný pohled na jednu z nejvýznamnějších rockových skupin očima jedněch z nejprovokativnějších dokumentárních filmařů současnosti. Berlingerova kniha METALLICA: THIS MONSTER LIVES vypráví příběhy na pozadí filmu a zachycuje energii, nejistotu a konečný triumf zápasu o přežití jak filmu, tak Metalliky. Spojuje příběhy, které jsou zachyceny ve filmu, s těmi, které se odehrály mimo něj, a nabízí důvěrné podrobnosti zápasu skupiny ve víru osobních změn, závislostí a sporů. S ohledem na to, že Berlinger byl svědkem sezení intenzivní skupinové terapie a četných setkání skupiny, jeho vyprávění o zkušenostech z natáčení je tou nejupřímnější a nehlubší knihou o Metallice – nebo vlastně jakékoli rockové skupině –, jaká byla kdy napsána. ... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , BB art

Metallica: This Monster Lives , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Metallica: This Monster Lives. Přihlašte se a napište ho.

danny_21
17.05.2018 3 z 5

Sonda do životů členů legendární skupiny, která v té době procházela velkou krizí, jak tvůrčí tak hlavně osobnostní a vyústila trvalým odchodem basáka Newsteda a dočasným frontmana Hetfielda. Kapela si nakonec najala jakéhosi psycho-kouče, aby jim pomohl dát se znovu dokupy a autor knihy byl přizván, aby to společně s filmaři zdokumentovali. Člověk se sice dozví pár věcí ze zákulisí, z minulosti ( mě zajímal hlavně Mustaine ) a taky co hnilo roky a téměř způsobilo rozpad, nicméně Berlingerův reportážní styl mě moc nenadchnul - to už je snímek Some kind of monster kvalitnější. Pro fanoušky nutnost, písemná forma u mě jen lepší průměr - 65 %

raffi
30.11.2015 2 z 5

Nesedel mi štýl, akým bola kniha napísaná. Možno táto kniha mala byť iba súčasťou natočeného dokumentu, samotná pôsobí ako nejaký divný denník z natáčania.
A ani zistenie, že "nie je všetko zlato, čo sa blyští", neprekvapí. Zákulisie kapely, to je mikrosvet štyroch členov, štyroch rôznych osobností a ich vzájomných vzťahov. Na druhú stranu to fanúšik pozná iba vďaka takýmto knihám a preto je nutné to oceniť..

Klamm
19.10.2013 2 z 5

Kniha je vhodná jako doplněk k filmu Metallica: Some kind of monster (bavil mě víc, než kniha) a k jejich albu St. Anger.
Obsah není jen o Metallice, ale také o rejžovi, který dokument natáčel a následně psal tuto knihu. A to byly právě ty pasáže, kdy jsem používal rychločtení, páč na jeho výlevy jsem zrovna moc náladu neměl.
Z historie kapely tam mnoho nenajdete. K tomu účelu bych spíše doporučil obsáhlou knihu:
Justice For All: Pravda o skupině Metallica.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Metallica: This Monster Lives v seznamech

v dalších seznamech1x