KLADIK KLADIK komentáře u knih

Robinsonův ostrov Robinsonův ostrov Arkady Adam Fiedler

Krásný návrat o cca čtyřicet let zpátky do dětství plného úžasných dobrodružství. Taková krásná kniha dokáže v každém chlapeckém srdci vyvolat spousty nostalgických vzpomínek. Chci být znovu tím klukem co chtěl být John Bober. Vzhůru do čtení dalšího dílu. Orinoko!!!!

29.01.2019 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Stejně dobrá jako první kniha. Musím někde sehnat pokračování :Psí domov.

25.09.2018 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Kurt Vonnegut Jr. můj nový oblíbený autor!!!

12.12.2017 5 z 5

Delfín Delfín Eric Lambert

Neskutečně milé!
Jak jinak než jedním dechem.

06.05.2017 5 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Krása. Je to opravdu na velké zamyšlení. Už se těším na četbu další knihy autora , který se ocitl v mých oblíbených.
Dávám plný počet . K této knize se s určitostí ještě vrátím.

19.12.2016 5 z 5

Poslední akord Poslední akord Günter Hofé

Pět hvězd za celou trilogii.

03.11.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Popravdě řečeno jsem očekával naprosto něco jiného. Ale to neznamená, že jsem zklamán. Ba naopak. Čekal jsem humorně něco potrhlého,ale to ne. Je to autorem mistrně ukryta kritika dnešních poměrů nejen v Německu ,ale v celém demokratickém světě.
S názory strýčka Wolfiho v této knize musím jen souhlasit. Jen to chce trošinku číst mezi řádky a netrpět předsudky, že příběh vypraví A.H. (Výborně Můj Vůdce prostě za pět!)

22.03.2016 5 z 5

Madrapur Madrapur Robert Merle

To je skrátka Merle!
Přečetl jsem od Merle už nějakou literatůru, ale on se skrátka nezapře.Vše na hranici sci-fi i když jde cítit doba kdy byla kniha naspsáná.Během čtení člověk jen si říká, Jak to asi skončí? Napadá Vás spousty konců příběhů. A jak to skončí? No tak jak to napíše Merle! Prostě si to přečtěte a uvídíte, ano uvidíte. To jak píše Merle čtenář vidí!

09.05.2015 5 z 5

Konvoj do Murmanska Konvoj do Murmanska Alistair MacLean

Skvělé!

01.09.2022 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Strhující!!

09.02.2022 5 z 5

Orinoko Orinoko Arkady Adam Fiedler

Krásný návrat do dětství spolu s Bílím Jaguárem (Janem Boberem) a indiány.

31.03.2019 5 z 5

Tichý Don Díl 1–2 Tichý Don Díl 1–2 Michail Alexandrovič Šolochov

První díl přečten!
Další jsou s jistotou v budoucnu na řadě. Takže fajn.

20.01.2019 5 z 5

Monte Cassino Monte Cassino Matthew Parker

Podrobný popis bitvy s mapkami, fotografiemi a vloženým vyprávěním účastníku bitvy.
Doporučuji všem zájemcům o historii druhé světové.

20.01.2019 5 z 5

Exodus: Osud vyhnanců Exodus: Osud vyhnanců Guido Knopp

Od autora si jistě ještě něco přečtu. Takže knihu doporučuji!

16.12.2018 5 z 5

Strakatý pes na břehu moře Strakatý pes na břehu moře Čingiz Ajtmatov

Lidské moudro a zkušenosti v milé knize.

28.08.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Neočekávaný konec!

29.11.2016 5 z 5

Červený sníh Červený sníh Günter Hofé

Tak to je paráda.Pohled s druhé strany žádní neohrožení hrdinové jen normální i když zmanipulovaní vojáci a jejich smutné osudy dané dobou.
Vrhám se na další volné pokračování,, Merci kamaráde´´
Jinak vřele doporučuji těm co mají rádi toto téma.

16.09.2016 5 z 5

Granátové jablko Granátové jablko Halina Auderska

Smutné, ale krásně napsané. Chytlo za srdce. Doporučuji.

07.04.2016 5 z 5

Muzikanti Třetí říše Muzikanti Třetí říše Karlludwig Opitz

Opět za pět pro autora. Poválečné západní Německo a snaha bývalého nacisty vyrovnat se v ústraní se svou minulostí. Zůstat vzapomění a nepovšimnut se svou vírou v třetí říši je v poválečném světě nemožné. Alespoň pro knižního ,,hrdinu´´.

26.02.2016 5 z 5

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

Autor mě chytil za můj vkus! Postupně a během krátkého období jsem přečetl vše pro mě dostupné. Téma poválečné Německo v tomto případě západní není moc časté téma, ale přesto zajímavé, alespoň pro mě.

26.02.2016 5 z 5