Robinsonův ostrov

Dobrodružný román pro mládež o pirátech a otrokářích v Karibském moři v 18. století.
Hrdina se přesvědčuje o krutosti španělských otrokářů a jako trosečník na malém ostrově poznává ušlechtilost Indiánů a černošských otroků, které vede do boje za svobodu...

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76220/big_robinsonuv-ostrov-T3x-76220.jpg 4.729

Bílý jaguár 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Wyspa Robinsona, 1958

Kniha Robinsonův ostrov

Radium
04.12.2020

Nádherná dobrodružná kniha, která mě provázela velkou část dětství. Spolu s druhým dílem jsem ji přečetla aspoň pětkrát a vždy jsem byla nadšená.

Boby17
27.04.2020

První díl příběhu Jana Bobera mi v dětství nějak unikl, tak jsem to napravil nyní. A musím říci, že jsem byl spokojen, hlavně závěrečná část byla napsána napínavě a s velkou dynamikou. Dávám 4,6 hvězdy, takže zaokrouhluji na plnou palbu sekaným olovem :-)

KLADIK
29.01.2019

Krásný návrat o cca čtyřicet let zpátky do dětství plného úžasných dobrodružství. Taková krásná kniha dokáže v každém chlapeckém srdci vyvolat spousty nostalgických vzpomínek. Chci být znovu tím klukem co chtěl být John Bober. Vzhůru do čtení dalšího dílu. Orinoko!!!!

jirka7080
17.08.2016

já sem se k téhle knížce dostal pomocí knihobudky jednou sem se do ní koukal a našel jsem tuhle knížku kousek sem si přečetl a vzal sem si ji a nelituju je zábavná a pro mě byla pomalu i návyková takže sem ji dočetl celkem brzo a rozhodně nelituju

kalache
24.12.2015

...tak tuhle jsem četl mnohokrát..

Attia
01.01.2015

Proč jsem po knize sáhla? Napsal ji totiž nějaký můj jmenovec, tedy tím chci říct, že máme stejné příjmení. To byl primární důvod a zároveň jakýsi tahoun, když jsem to v první třetině chtěla vzdát. Začetla jsem se totiž až po nějaké době, ale dobře, že jsem vydržela. Je to úžasná a dobrodružná knížka.

muffkrcma9
11.07.2014

Miluji tu knihu… je úžasná a naprosto reálně zpracovaná… zbožňuji ji… nejvíc jsem smála v 10 letech, když jsem poprvé četla jméno hlavního hrdiny…

Kykx
16.03.2014

Úžasná kniha, ostatně jako celá trilogie