Kizuizi Kizuizi komentáře u knih

Hněv spravedlivých Hněv spravedlivých Manel Loureiro

Poslední díl trilogie v ničem neozaostává - je to místy nechutné, místy brutální, najdou se i úsměvné chvilky. Navíc je tu, oproti předchozím částem, trochu politikaření, ale to mi vůbec nevadilo. Je to neskutečně čtivé, svižné a do poslední chvilky napínavé.

Sladké sny Sladké sny Kateřina Huňová

Je to naprosto parádní čtení! Svižný, akční a napínavý děj, zajímavá zápletka a svět, sympatické postavy. Z knihy jsem naprosto nadšená a mohu ji jen a jen doporučit! Ale i tak si dovolím zmínit jednu věc, která mi tam trochu chyběla - maličko detailnější popis světa. Jistě, nebylo to hlavní téma knihy, ale několikrát jsem se přistihla že přemýšlím, jak velké je město, co je v okolí... a když vezmu v potaz co všechno tam autorka vymyslela, tyhle detaily tomu prostě drobet chybí. Ale nevadí, je to boží i bez toho!

Tajemství sanatoria Tajemství sanatoria Anne-Sophie Lunding-Sørensen

Tajemství sanatoria je taková ta „vyčnívací“ kniha. Nejen že se dá zařadit do několika žánrů (historický a psychologický román, detektivka), ale zároveň je psána zvláštním, poměrně strohým stylem, který asi ne každému sedne. I mně chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec jsem byla velmi spokojená.

Ve stínech Ve stínech G.R. Halliday

Víc jak půl knihy bylo fajn - ponurá atmosféra, tajemný případ... pak přišel nějaký zlom, a konec mi absolutně nesedl. Škoda...

16.08.2022 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Zhubni je naprostá parádička! Příběh, kde „jen“ trochu rezonuje to jedno jediné, „kouzelné“ slovíčko. A myslím si, že po dočtení určitě dietu jen tak držet nebudete...
Zdánlivě obyčejný příběh se postupně mění v dramatický boj o život, sem tam poškádlíme chuťové buňky, občas si dopřejeme velmi nechutnou chvilku. Ten kdo má doma váhu možná i párkrát vyzkouší, jestli se čísla nemění (já to nezkoušela, váhu nemám). A co říct ke konci? Excelentní!

10.08.2022 5 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Tuhle německou sérii jsem si velmi oblíbila. Nejen že má nádherné obálky, ale autorka si drží svůj styl psaní, takže vím, na co se mohu těšit.
Příběh je čtivý, napínavý a nechybí ani tradiční, velmi lehká, romantická linka. Avšak nevyhneme se zde krvavějším popisům, nebo ne zrovna jemnému jednání jak s lidmi, tak i zvířaty. Díky kratším kapitolám je kniha i velmi svižná, a i když téma tentokrát není nijak neobvyklé, určitě knize neubírá na zajímavosti.

03.08.2022 4 z 5

Ďábel si počká Ďábel si počká Maxime Chattam (p)

O chloupeček za prvním dílem zaostává, sem tam mi text přišel moc rozvleklý, ale jinak to je naprosto „dábelské“. Nechutné samozřejmě taky, proto si dovolím poznamenat, že tahle série určitě není pro jemné duše.

20.07.2022 4 z 5

Na hraně Na hraně René Manzor

Velmi nenápadná knížka, která se mnou drobet „laškovala“. Na jednu stranu mě nezaujala, ale to OKO! Pořád jako kdyby říkalo „přečti si mě, hned teď“. A jak jsem ráda, že jsem tomuhle „volání“ podlehla - to teda byla jízda!
I přes některé ty brutálnější části je to kniha, která nenechá nikoho chladným. Čtivá, napínavá, šokující – to je to správné slovo, které naprosto vystihne všechny mé pocity.
No ano, je to vážně skvělé! Pokud se necháte, stejně jako já, nalákat tím uhrančivým okem, rozhodně si knihu maximálně užijete. A já doufám, že o ní bude zájem, protože by byla velká, hodně velká škoda, kdyby zapadla.

29.06.2022 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Musím podotknout, že jsem ke knize přistupovala velmi opatrně, protože jak je známo, když se na něco hodně těšíte, přichází zklamání... ale! To naštěstí není tento případ! Jak zkrotit svůdníka má nejen více stran, ale je ještě lepší, než předchozí díl.
Inteligentní humor, intriky, touha po pomstě, ale i spalující vášeň. Tohle je skvělá, výborná kniha! A rovnou upozorňuji, že pokud chcete číst jen kvůli prostředí, na Londýn zapomeňte. Lucie a Tristan si totiž získají Vaši pozornost jen pro sebe.

24.06.2022 5 z 5

Greenwoodové Greenwoodové Michael Christie

Román plný historie, tajemství, ale také přírody a lásky, rozhodně stojí za mnohem víc pozornosti, než které se mu teď dostává. Myslím si, že jediným problémem knihy bude úplný začátek, který i na mě působil malinkato zmateně a nezáživně, ale to se naštěstí postupně změní. Pak příběh nabírá na síle a také dramatičnosti, která nenechá čtenáře v klidu.

23.05.2022 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Panenka je ponuré, mrazivé a napínavé čtení, které je malinkato jiné, než předchozí díly. Yrsa si s námi pěkně pohrává a tím, že je v knize více dějových linek, může být někdo sem tam drobně zmatený. Ale na konci do sebe všechno parádně zapadne a zdánlivá nesourodost je úplně zahlazena. No prostě je Panenka skvěla!

15.05.2022 5 z 5

Vražedná jáma Vražedná jáma Mick Finlay

Já jsem naprosto spokojená, příběh nejenže splnil má očekávání, ale zasloužil se i o nějaký ten bodík navíc. Je tu i minimum krve, takže knihu mohu doporučit i jemnějším duším (pokud vám nebudou vadit „nechutnosti“ tehdejší doby). Postavy jsou skvěle napsané, vtipné poznámky vhodně umístěné a kniha se čte velmi lehce!

12.04.2022 4 z 5

Hora duchů Hora duchů Kyle Perry

Začátek by mohl někoho malinko odradit, ale nenechte se! Krom úžasného a nezvyklého prostředí dostanete parádně zamotaný příběh, kde není nouze o zvraty a překvápka.

14.03.2022 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Pytel kostí obsahuje snad vše – smutek, beznaděj, lásku a očekávání, a také již zmíněná tajemství. Rozhodně tu nenajdete zběsilé tempo, ale pěkně klidně a rozvážně, s pár odbočkami, se blížíme k cílové pásce. Ano, tak to umí jen mistr King; jindy mě rozvláčnost textu rozčiluje, ale u něj ne. U něj si to vyloženě užívám, kochám se.

27.02.2022 5 z 5

Pššt Pššt Mel Sherratt

Láska, nenávist, rodinná soudržnost, i domácí násilí. To vše Vás čeká při čtení tohoto skvělého krimi příběhu. A samozřejmě nechybí ani hon na tajemného vraha.

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Fitzek opět nezklamal, a tak je Pacient neskutečně čtivý, napínavý a samozřejmě nechybí ani nečekané zvraty! No a ten konec?! Paráda!!!

27.02.2022 5 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Zajímavý a nápaditý příběh, sympatické postavy, nenáročné a zábavné čtení. Už jen nápady různých technologií mě opravdu nadchly – např. šneci, kteří čistí okna (zanechávají po sobě zářivou čistou „stopu“), brouci, kteří při znečištění ulice vylézají z podzemí a uklízejí, či dokonce výtah, který pokud má „náladu“, nesveze Vás rovnou na místo určení...
Ano jistě, našla bych tam nějaké „mouchy“, ale chtěla jsem nenáročné a zábavné čtení a to jsem opravdu dostala.

Ohyb ledovce Ohyb ledovce Arnaldur Indriðason

Ohyb ledovce je skvělý ponurý příběh, a pokud Vám vyhovuje příběh bez zbytečného odbíhání, jasné a přímé dialogy, jistě se Vám začátek nové série bude líbit.

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Krátké a svižné kapitoly hodně rychle ubíhají, a i když příběh obsahuje poměrně velké množství postav, není problém se velmi rychle zorientovat. Příběh je temný, avšak nechybí ani humor. O Manxově minulosti se dozvíme jen útržky, ale velmi zajímavý konec slibně láká na další pokračování.

Samotář Samotář S. R. White

Samotář je zvláštní, netypická kniha, a asi se nebude líbit všem. Psychicky vyčerpávající výslech, temná tajemství a zajímavé rozuzlení – pokud máte rádi detektivky, se zaměřením na psychologii postav, budete však ze Samotáře nadšeni. Celý děj se odehraje za jeden den a odhaluje se zde i několik temných témat, jako např. domácí násilí či vydírání.