Samotář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč by záhadný samotář po letech života v ústraní zabíjel naprosto neznámého člověka? Vražda majitele malého obchůdku v divoké australské buši vypadá na první pohled jako krádež, která se zvrtla. Oběť má na těle jedinou bodnou ránu a ve vazbě sedí hlavní podezřelý — na místě činu se nad tělem s rukama od krve skláněl záhadný tichý muž, který před patnácti lety beze stopy zmizel. Bez přesvědčivých důkazů o jeho vině má hlavní vyšetřovatelka Dana Russoová pouhých dvanáct hodin na to, aby ho usvědčila. Kde se skrýval? Proč odmítá vypovídat? A jak moc je vlastně nebezpečný? Dana závodí s časem, aby muže přiměla mluvit. Dnešek pro ni navíc není den jako každý jiný — dnes je den D, jediný den v roce, kdy vpouští do svého vědomí přízraky z minulosti. Rozjitřená a zranitelná se vrací z útesů do vyšetřovací místnosti na policejní stanici. Jenže s každým dalším výslechem je jí jasnější, že pokud se chce dozvědět pravdu, bude muset jít s vlastní kůží na trh a podívat se minulosti zpříma do tváře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476600/big_samotar-so6-476600.jpg 3.832
Série:

Detektiv Dana Russoová 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Hermit, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Samotář

Jessybelle
25.11.2022

Je to taková komorní psychologická detektivka s důrazem na piplavou práci detektivů a vedení výslechu. Tím se ovšem kvalita nesnižuje, spíš naopak. Je to změna oproti jiným " krvelačným" detektivkám.
Ani zde není ušetřena vyšetřovatelka těžkého životního osudu, který postupně odkrývá. Možná i díky tomu dokáže vést výslech tak empaticky.
Je vidět, že autor má policejní zkušenosti.

jaroslav63
11.08.2022

(+ SPOILER) První kniha s vyšetřovatelkou Danou Russoovou. Netradiční detektivka, protože nesledujeme pátrání a hledání pachatele v terénu, ale v podstatě od začátku knihy máme všechny podezřelé po kupě a sledujeme náročné, psychologicky vedené výslechy, které mají odhalit, kdo je pachatel a kdo ne. Podle anotace je takový i druhý díl řady.


martini.ce
14.06.2022

Netradiční detektivka, odehrávající se během jednoho dne. Příběh v minulosti hodně temný. Zajímavá vyšetřovatelka, sympatický tým, líbilo se mi to. Jestli bude pokračování, ráda si ho přečtu.

Kizuizi
27.02.2022

Samotář je zvláštní, netypická kniha, a asi se nebude líbit všem. Psychicky vyčerpávající výslech, temná tajemství a zajímavé rozuzlení – pokud máte rádi detektivky, se zaměřením na psychologii postav, budete však ze Samotáře nadšeni. Celý děj se odehraje za jeden den a odhaluje se zde i několik temných témat, jako např. domácí násilí či vydírání.

intelektuálka
24.02.2022

Kniha popisuje detailně vyšetřující postup vyslýchání obviněného muže ....

Muže velmi zvláštního - tolik zraněného lidmi, že raději volí izolaci....

Detektiv Dana Russoová volí citlivý a empatický přístup - a pozvolně se jí daří poskládat střípky života samotáře ....

A podaří se jí získat důvěru a objasnit důvody fatálního nedorozumění ....

Ale ona sama zůstává příběhem zasažena - protože je tu něco společného ....

Je to debut bývalého policejního vyšetřovatele .... a ten závěr naznačuje, že se s Danou ještě setkáme ....

Anette99
04.02.2022

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Než typická detektiva, je to spíše detektivně-psychologický román. Děj se z drtivé většiny odehrává ve výslechové místnosti (a pouze v rámci několika hodin), kde se detektiv Dana Russová snaží vyslýchat podezřelého, který žil patnáct let mimo civilizaci. Sama má ošklivou minulost a zrovna ten den si ji každoročně připomíná. Výslech se tak stává i psychologickou hrou. Celá kniha je prostoupena temnou a tíživou atmosférou.

mikika
03.01.2022

pozvolný, silně depkoidní román, který kombinuje psychologii a policejní procedurálku, vyžaduje trpělivost, tu správnou náladu a pozitivní přístup - to aby vás ta deprese na konci úplně nesmetla...

alzbeta4340
12.12.2021

Pro mě příjemné překvapení. Velmi pomalu a civilně líčené vyšetřovaní, které dokonale zachytilo a ještě postupně zvětšovalo můj čtenářský zájem. Měla jsem několik tipů na vyřešení případu - a netrefila jsem se. Doufám, že u nás vyjde i další díl, už se těším.

1