Kiyu Kiyu komentáře u knih

Odporný svět Odporný svět Alena Müllerová

Kniha se mi četla dobře. Příběh nabíral spád, proplétal se a já se docela rychle vžila do hlavních postav knihy. Líbilo se mi zasazení příběhu do druhé poloviny minulého století.

26.04.2022 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Styl a žánr knížky mě úplně neoslovil ale bylo to příjemné odpočinkové čtení a nedalo se od toho tak lehce odtrhnout. Připadalo mi, že i já jsem součástí té malé vesničky a odpočívám s nimi :) je to určitě inspirace k zútulnění mého domova a nejen - člověk zpomalí, vychutná si čaj, pozoruje nebe.

07.08.2019 4 z 5

To je Život! To je Život! Dan Rhodes

Je to opravdu mile naivní knížka. Ze začátku mi přišla opravdu divně absurdní ale pak mě podmanilo to nevinné kouzlo nejrůznějších lidských příběhů tak vtipně zkreslených a zjednodušených. Ke konci to všechno schovává hezký příběh :)

12.06.2019 4 z 5

Velká ryba Velká ryba David Lynch

David říká, že vysvětlováním nechce kazit divákovi zážitek z filmu. Ale někdy je velmi zajímavé dozvědět se o tom, co všechno stálo v pozadí při tvorbě. Taky mě zaujalo, že Lynch se dal původně na malířskou dráhu a jeho popis jak malinké věci ho vedli na správnou cestu - k místu kde je právě teď. O meditaci a její prospěšnosti na kreativitu a celkově jsem už četla. No a tohle mě opravdu nakoplo :). Tuto malou nenápadnou knížečku jsem ještě k tomu našla vespod v poličce naší městské knihovny. Jinak k sehnání skoro není.

12.06.2019 4 z 5

Čtyřlístek pro štěstí Čtyřlístek pro štěstí Jacqueline Wilson

Když jsem byla menší přelouskala jsem spoustu knih od Jacqueline. Byla jsem zvyklá, že píše o malých silných holčičkách, upovídaných s velkými sny, které jsou sužovány nepříznivými poměry v rodině. Vlastně mi to připomíná knížku Vzdušné zámky. Když ji v knížce zlá macecha zmlátila přišlo mi to opravdu přitažené za vlasy. Ale musí se jí nechat, že je to skvělá autorka a její knížky jen tak neodložíte. Bylo skvělé, že z lidí, kteří byli odsuzování kvůli vzhledu udělala opravdu lidi se zlatým srdcem. Jsem ráda jak to s Clover dopadlo.

14.02.2019

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Kniha protkaná kouzly a láskou. YA knížky jsem četla naposledy když jsem sama byla v takovém věku. Byl to trošku nezvyk, všechno bylo jednodušší a pružnější. Dává naději, že vše dopadne dobře. Úžasná knížka, určitě si ji přečtu znova.

07.02.2019 5 z 5

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

Čtení této knížky bylo pro mě samotnou meditací. Spoustu krásných tipů pro všechny kdo tápou.

26.12.2018 5 z 5

Vaření pro vegany Vaření pro vegany Nicole Just

Miluju recept na palačinky, veganské pirohy a další klasické recepty na veg způsob

15.12.2018

Raw food jako zážitek Raw food jako zážitek Eva Peršinová

Chválím autorku, že píše také o duševním zdraví a že štěstí a radost má vycházet z nás. Spousta skvělých raw dezertů a sýrů na různé způsoby se snadnou přípravou!

15.12.2018 5 z 5

Outdoorová kuchařka Outdoorová kuchařka Petra Pospěchová

Miluju knihy kde autor předává svoje know-how a také přejímá z jiných starších zdrojů. Velmi jednoduchá jídla, která bych si připravila i doma :)

01.12.2018 5 z 5

Vegan v kondici Vegan v kondici Brazier Brendan

Sportovec který prokazuje kolik energie a síly mu dává ''plant-based food'' . Mimo skvělé výživné recepty jsou zde i vysvětlení jak funguje naše tělo. Od stresu po hubnutí a nabírání svalů.

01.12.2018 5 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

China vám nic nezatají, vtáhne vás za oponu. Příběh se rozvíjí dál a dál a všechno vám začne zapadat a zároveň se rozpadat.

18.11.2018 4 z 5

Tvořivost Tvořivost Osho

Kniha mě ze začátku mátla, protože narozdíl od knih, které jsem od něho přečetla v minulosti se v této zmiňoval o egu. Úžasně rozebral, jak vzdělávací systém ničí naší kreativitu a že současné umění jsou zvratky na plátno, které nám nedávají nic hodnotného.

18.11.2018 5 z 5

Veganské vaření snadno a bez námahy Veganské vaření snadno a bez námahy Martin Kintrup

Mohla by být ještě trochu jednodušší ale je skvělá. Opravdu nejjednodušší vegan kuchařka co jsem zatím četla. Popisuje základní potraviny pro veganskou kuchyni a kde je sehnat - postačí i výběr vašeho supermarketu.

04.11.2018 5 z 5

Strava pro klid v duši - Recepty veganské kuchyně Strava pro klid v duši - Recepty veganské kuchyně Ruediger Dahlke

Líbil se mi úvod a i recepty. Hlavně zaujme veganská svíčková a řízek :).

02.11.2018 5 z 5

Sdílej... Sdílej... Hana Marksová

Krásné resumé. Není nijak zdlouhavá, předá Vám to podstatné. Líbí se mi, že autorka pracuje s dětmi.

01.11.2018 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Bude to doba co jsem četla alchymistu a po této době jsem se rozhodla pro Veroniku. Souviselo to s mými myšlenkami o životě který nezná zítřka a užívá si každé chvilky. Popsal jak se bojíme, popsal naší denní nudnou rutinu, naší neschopnost a absenci lásky.. Sáhla si na život a našla samu sebe a lásku. Vztah Veroniky a Eduarda je něco krásného. Vztah dvou utlačených duší, kterým rodiče nedovolovali být tím, kým oni chtějí. Velmi se mi líbil i popis životů vedlejších postav, jejich překonání strachu z života za zdí léčebny. Za mě překrásná knížka.

30.10.2018 5 z 5

Akryl - Úvodní kurs Akryl - Úvodní kurs Phyllis McDowell

Mám pocit, že autorka maluje spíš akvarelovým stylem než akrylem. Ale líbí se mi, že kniha je psaná pro opravdové začátečníky a popisuje jednotlivé tahy.

30.10.2018 4 z 5

Veganské pochoutky - 100 moderních a zdravých receptů Veganské pochoutky - 100 moderních a zdravých receptů Jérôme Eckmeier

Hlavní chody nezaujaly tolik jako dezerty

14.08.2018 3 z 5

Prožijte láskyplné vztahy Prožijte láskyplné vztahy Shakti Gawain

Velmi dobře vysvětlené vztahy. Co se nám nelíbí na ostatních tak my trošku "postrádáme"

29.07.2018 3 z 5