kiwizak kiwizak komentáře u knih

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kniha je psaná takovým "blogovým" stylem, který mi hodně sedl. Čtivá, zábavná, poutavá. Básně, fotografie, zážitky, zamyšlení. Pro příznivce Kovyho jakožto člověka je to naprostá nutnost, své si v ní ale bezpochyby mohou najít i ostatní. V prvé řadě je totiž o životě a o snech, jak splněných, tak zhrzených. Vše samozřejmě s humorem, který jsme si tak zamilovali již v Kovyho videích.

16.01.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Asi budu kapkou v moři, ale musím říct, že tenhle díl mé nadšení lehce zchladil. Ano, kniha byla celkem čtivá (ale nedělalo mi ji problém odložit, kromě závěru) a pokračovala v autorčině zažitém tempu. Přinesla pár překvapivých okamžiků, některé pasáže byly zábavné a zajímavé. Na to, že měla přes 600 stránek... Nu, prostě mám výtky. Například k romancím a vztahům, kolem kterých se točí úplně všechno, někdy zrychleně, někdy jak ve zpomaleném tempu...Postav přibývá, všechny se nám hezky párují. Nevím, jestli to bylo překladem (ve kterém jsem našla docela dost překlepů), ale slova se opakovala, jak v bojových scénách, tak v milostných, to samé jenom trochu jinak. Plus je ale určitě za rozplétání věcí z minulosti a vysvětlování. Do dalšího dílu toho bylo hodně naznačeno, hádám, že objem svazku poroste. Snad nenastanou zmatky. Rozhodně přečtu, kupovat už ho nejspíš ale nebudu.

14.12.2017 3 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Bavila mě snad ještě více, než Skleněný dům, ačkoli bych tam řadu much našla, třeba v promluvách. Výtvarný styl příjemný, děj zajímavý. Doporučuju. :-)

26.10.2017 4 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Heh, urážlivé věci, které tady lidi o této knize píšou, jsem snad ani číst neměla. Jako vážně?
Já jsem byla nadšená. Neskutečně mi sedl styl psaní, líbil se mi smysl pro detail, popisy, promyšlenost světa, vyprávění, jazykové prostředky. Množství synonym a slovních obratů mě neskutečně potěšilo, už dlouho jsem nečetla knihu, u které bych si tak užívala už samotný styl vyjadřování. Stylem mi to docela připomínalo Temné bratrstvo od Luke Sculla. Postavy, ke kterým jsem jistým způsobem přilnula, svět, který mě pohltil.
Na další díly se opravdu těším a doporučuji všem. Zkuste si to od někoho půjčit, dejte pár kapitol a uvidíte. Já budu tuto knížku číst určitě ještě několikrát. :-)

01.09.2017 5 z 5

Nasleduje zastávka... Nasleduje zastávka... Paulína Trenčanská

Velmi příjemná knížka povídek. Líbila se mi vzájemná propojení některých povídek, nad některými jsem se skutečně nasmála, nad jinými mi mráz běhal po zádech nebo jsem divoce kroutila hlavou. Povedený počin dvou nadějných mladých autorů. A slovenština naštěstí nebyla problémem.

25.08.2017 4 z 5

Meč severu Meč severu Luke Scull

První díl téhle plánované trilogie mě bavil, navíc byl dost odlišný od čehokoli, co jsem kdy četla. Druhý díl podle mě nijak nezaostává. Postavy se prohlubují, krásně se vyvíjejí, jsou velmi uvěřitelné. Člověk si k nim tvoří citové pouto, ani to nepostřehne. Napadlo mě taky, že jejich uvěřitelnost možná vězí ve spoustě špatných vlastností, které mají, jak se chovají. Styl autorova psaní je báječný, vystihuje pěkně emoce, nebojí se silnějších slov a přirovnání, vtipu. Naráží na zajímavá témata. Mě kniha bavila od začátku dokonce, tudíž vřele doporučuji. :-)

15.05.2017 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Komix se mi líbil, to řeknu hned na začátku. Velmi se mi líbilo výtvarné zpracování. Co se týče příběhu, jak to říct... Představte si vedlejší misi ve třetím zaklínači. Takovou ne úplně obyčejnou, kterou si budete pamatovat, ale zároveň si z ní tak nějak na zadek nesednete. V komixu bylo tak nějak vidět, že cílí i na lidi, kteří se ze zaklínačem ještě příliš nestřetli. Takže opakování základních faktů o zaklínačích, Geraltovi a tak obecně... Mě jako fandovi světa to přišlo spíš na obtíž, těžko říct, co si z toho odnesl nějaký "nováček".

09.03.2017 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Po prvním prolistování dojem báječný, těším se, až se vrhnu na jednotlivé recepty. Paní Francová má skvělé myšlenky. Recepty jsou vegetariánské, některé i veganské. A rozhodně neotřelý přístup.
Jediné, co mi přijde zvláštní, je hmotnost kuchařky. Není příliš tlustá, těžká je ale pomalu na rozbíjení oken. Asi bych zvolila jiný papír.

06.03.2017

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Kniha opět parádní. Ze začátku stejně jako u předchozí lehce váhavé pocity, během děje jsem však opět byla utvrzena v tom, že tahle série ví, kam směřuje. A malý spoiler alert!- od minulého dílu jsem byla velký "Jeřáb" fanda, takže jsem si nyní vyloženě libovala. :)

21.02.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nedočetla jsem, nebavilo mě. Až příliš věcí, nad kterými jsem byla nucena zvednout obočí. A to jsem, prosím pěkně, fanoušek Skleněného trůnu. Možná, že kdybych se trochu překonala, knížka by byla dál lepší, ale... zvládla jsem polovinu. Vzhledem k tomu, jak ji všichni vychvalují, mě to skoro i mrzí.

05.02.2017 5 z 5

Velká kniha králíčkových sebevražd Velká kniha králíčkových sebevražd Andy Riley

Tahle knížka byla geniální. :) Zaručeně pobaví.

04.02.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tenhle díl je pro mě nejlepší s zatím mnou třech přečtených. Celaena mi jako hlavní postava začala být mnohem sympatičtější, navíc se mi líbil vývoj vztahu s Jeřábem a celkově, kniha je podle mě i lépe napsaná než předchozí dva díly. Jak už zmiňovali někteří, tahle série zraje jako víno. Pokud bude další díl pokračovat v trendu, bude rozhodně o co stát.

29.01.2017 4 z 5

Kostýmek Jackie Kennedyové Kostýmek Jackie Kennedyové Nicole Mary Kelby

Příjemná knížka. Dostala jsem ji darem a přečetla ji s chutí, ačkoli mě tento žánr normálně příliš neláká.

25.01.2017 3 z 5