kindlic kindlic komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Jediným císařem je císař zmrzliny ...

11.01.2013 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moja druhá Kingova kniha (po Full dark, No stars / Bezhviezdna tma / Černočerná tma). Kniha je dosť krátka, číta sa veľmi dobre ale zasa na druhú stranu by jej neuškodilo viac vyprofilovať postavy - a to by si žiadalo aspoň ďalších 50-100 strán. Inak na to, že je to prvotina pôsobí fakt super a naznačuje Kingovu cestu na vrchol...

Teším sa na film s Chloë Moretz v hlavnej úlohe - jar 2013

29.12.2012 4 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Čakal som niečo na štýl V tieni mafie, Čas Dravcov a dostal som výborný thriller. Nie politický, ale akčný a to tak, že doslova. Hlinka, neoľudáci, národniari, církev - to všetko tam je a pôsobí to veľmi dobre. Záverečná časť "trilógie" na mňa pôsobí ako filmový "Krstný otec III" , je iná a pritom dosahuje kvality predošlých dielov. Viac nenapíšem lebo už mi pred domom stojí A8 Long a čakajú na mňa

18.12.2012 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Úvod fajn, stred na môj vkus strašne rozvláčny, rozťahaný, ale záver už chytil tempo a na úplnom konci som si uvedomil, že sa to číta veľmi dobre. Ak by sa osekal stred, tak by z toho bola výborná kniha ktorá by mohla mať aj pod 350 strán :) (na druhú stranu mám Nesba rád a cením každú stranu)

16.12.2012 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Pomalší rozjazd ale tempo ktoré dostane kniha v poslednej tretine je úchvatné. Nesbo i Hole stoja pevne a dúfam, že ešte pár rokov budú.

09.12.2012 4 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Môj prvý Hole, druhý Nesbo. Sem tam som sa strácal v menách (hlavne kvôli 2 dejovým líniám). Zápletka fajn, postavy pekne vyprofilované a záver vo veľkom štýle.

09.12.2012 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Jsme průměrný děti historie. Lidi, který jsou k ničemu. Nezažili jsme válku, velkou depresi. Naše válka je duchovní válka. Naše deprese je náš život. Byli jsme televizí vychovaný k víře, že jednou se z nás stanou milionáři, filmoví bozi nebo rockový hvězdy, ale kdepak... my si to uvědomujeme... a začínáme bejt dost vzteklí.

Tažko hľadať slová. Láska na prvý pohľad, myšlienky silnejšie než kyanid. Je to len efektne napísaná hovadina, alebo je to fakt "také super"? Medzi genialitou a brakom je fakt tenká hranica, a ak po nej niekto ešte v dnešnej dobe dokáže kráčať (pripomínam - kráčať, nie balancovať alebo preskakovať z jednej strany na druhú) tak je to Palahniuk. Vím to, protože to ví Tyler.

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Druhý diel rovnako kvalitný ako prvý. Dokonca som ho prečítal ešte rýchlejšie. Štýl písania je neskutočne chytľavý.

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Tak ako napísal vorenus "Neuvěřitelné, že tohle napsal slovenský autor a to poměrně mladý."
Výborná kniha, super tempo. Skvelo zpracované slovenské reálie, zúrivé 90. roky, špina vo vysokej politike, to všetko tam je.

Headhunters: Lovci mozgov Headhunters: Lovci mozgov Jo Nesbø

Vynikajúci severský thriller! Mám pocit, že sem tam omnoho atmosferickejší než knihy s Holem.
Jo Nesbo vás nenechá vydýchnuť a od začiatku nasadil vysoké tempo, ktoré vyvrcholí v úchvatnom závere. Kniha o tom, že všetko môže byť trochu inak ako sa na prvyý pohľad zdá.

Bezhviezdna tma Bezhviezdna tma Stephen King

Má každý svoju "temnú polovicu" ?! King zobrazuje obyčajných ľudí v rôznych životných situáciách, pričom akoby v podvedomí tušil, že každý ma svoju odvrátenú stranu ľudskej povahy. Či už sa jedná o farmára z poviedky 1922, spisovateľku z Veľkého šoféra alebo aj manželku odkrývajúcu veľké tajomstvo. Samotný záver knihy - dohovor pána Kinga dokazuje, že stále dokáže napísať neuveriteľne zaujímavú knihu.