kilimetr kilimetr komentáře u knih

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Každý by si ji měl přečíst a rázem pochopí co se to v dnešní době děje.

01.07.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Výborná kniha.
Děj je plynulý, akční.
Po této knížce aspoň lidé poznají, co je to vojna - zbytečnost. Také pochopí myšlení vojáka.

29.03.2014

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Neskutečně nudná kniha. Snad nejhorší kniha, kterou jsem kdy četl.

23.03.2014

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Někdy jsem se v básních ztrácel. Četl jsem to jen kvůli povinné četby.

16.03.2014 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

(SPOILER) Velice dojemný příběh 2 kamarádů. Autor mistrovsky poukázal na to, že silák (Lennie) ikdyž zabíjí myši, tak je vše v pořádku, protože to jsou jenom myši. Ale když zabije člověka, ...

04.03.2014 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Skvělá kniha! Jakou neskutečnou moc má krysařova "píšťala". Velmi trefně zakomponované téma "volání" ideí.

21.02.2014 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Přečetl jsem to jen kvůli tomu, že je to jedna z knížek na povinné četbě. Nejspíš neumím ocenit autorovo dílo

14.02.2014

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Tato kniha vyniká svými popisy jak popis kostelů tak popis ulic. Velice mě bavilo číst jak někdo šel z bodu A do bodu B po Praze, měl jsem u sebe mapu Prahy a sledoval jsem na mapě "cestu" osob.
Zapůsobilo na mne to, že hlavní myšlenka, znovunavrácení šarmu budovám jež byly vybudovány v Gotice, je i pro dnešní dobu aktuální, poněvadž lidé procházejí okolo monumentů a ani neví, že tam něco takového bylo vybudováno.

07.02.2014

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Proza. Krátké věty napsané velice výstižně. Přímá řeč není v uvozovkách, tudíž se jedná o vlastní nepřímou řeč. Putování chlapce a muže. Muž žije jen pro chlapce. Nesou to nejpodstatnější, což je "oheň".

07.02.2014