Kika_makes_ Kika_makes_ komentáře u knih

Pomsta Mafie: Příběh lásky a nenávisti Pomsta Mafie: Příběh lásky a nenávisti Natálie Soldátová

Ku knihe sa nedá moc nič rozumného a normálneho napísať. Dej takmer žiadny, opakujúce sa vety, slová. Celkovo veľmi naivný dej. Radšej nečítať.

30.12.2022 odpad!

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Po pravde neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. Mám zmiešané pocity. Určite je to však k zamysleniu sa.

30.12.2022 2 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Pre mňa veľmi zaujímava kniha miestami humorná so satirou. Nakoľko som nesledovala fb príspevky pani autorky tak pre mňa bola kniha plná jej osobitých zážitkov a podľadu na svet.
Zaujímava oddychovka.

31.08.2022 3 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Nemôžem dať nič iné než 5 ⭐️
Veľmi silná kniha o množstve ľudských osudov a boji s HPO. Dávkovala som si ju postupne je skvelá pre kohokoľvek kto sa zaujíma o knihy s toutu tématikou.

31.08.2022 5 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Väčšinou nečítam tento typ literatúry, ale mne sa naopak páčil ten dej a to, že to nebolo desivé a pod. Kniha sa čítala veľmi dobre, opisy ostrova boli tiež príjemné. Za mňa príjemná kniha so zaujimavou zápletkou.

04.08.2022 4 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Tak dobre som sa už dlho nezasmiala. :) Kniha je veľmi vtipná, niekedy si vravím čo ľudia nevymyslia ale práca s ľuďmi je zábavná. Oceňujem aj krásne ilustrácie. Proste dokonalosť. Najlepšia kniha na zlú náladu.

01.08.2022 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

(SPOILER) Videla som prvé 2 série seriálu. Bola som zvedavá na pokračovanie aj keď viem, že seriál sa už knihami neriadi. V príbehu sa dozvedáme mnoho nových informacií. Najviac ma príjemne prekvapila Teta Lýdie - správanie jej postavy. Kniha je vynikajúca na vysvetlenie a je ako bodka na konci príbehu. Miestami je príbeh surový a drastický ale…bez zla nie je dobro…

21.05.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

(SPOILER) Kniha vo mne zanechala hlboký dojem. Aj viac, ako po mesiaci od prečítania spomínam na príbehy jednotlivých “cestovateľov”. Mám rada knihy s touto tématikou, táto má navyše aj dobré myšlienky a podnety, ktoré nútia človeka zamyslieť sa nad svojim vlastným životom. Najlepšia kniha, akú som za posledné mesiace čítala.

21.05.2022 5 z 5

Od pondělí do pátku Od pondělí do pátku Jana Vašáková

Knihu hodnotím veľmi kladne. Obsahuje mnoho kuchárskej inšpirácie hlavne pre zaneprázdnených ľudí, ideálne na obedy do práce do krabičiek. :-)

27.02.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Príjemna oddychovka na 1 hlt. Kniha je veľmi humorná a vtipná. Príbeh je z môjho pohľadu trošku nereálny, ale za tú srandu to stojí.

27.02.2022 4 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Táto kniha je mojé prvé a zároveň aj podledné knižné stretnutie s touto autorkou. Poviedky sú v skutku bizarné ale majú v sebe aspoň trošku humoru. Štýl písania mi taktiež nesadol. Za mňa nie.

01.02.2022 odpad!

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Kniha síce nie je klasickou vianočnou, presladenou knihou ale to vôbec nevadí. Poviedky sa mi veľmi páčili. Bolo zo života a tak, ako život aj veselé aj smutné aj nečakané. Kniha je podľa mňa veľmi vydarená. Odporúčam.

01.02.2022 5 z 5

A občas lžu... A občas lžu... Jitka Borovská

Kniha je pre mňa tak trošku priemer. Asi som od nej čakala viac. Ilustrácie v knihe sú nadherné, ale samotná kniha je niečo medzi románom, cestopisom a menšou tragy-komédiou. Niektoré pasáže mi prišli nudné, iné kde bol zrejmý pokus o vtip tak ani nehli mojou brvou. Očividne niesom cieľovma tejto knihy.

01.02.2022 2 z 5

Nepatrně smutná žena Nepatrně smutná žena Natálie Kocábová

(SPOILER) Toto je kniha, na ktorú musí byť človek v tej správnej nálade. Kniha opisuje život autorky taký, aký väčšinou býva život každého z nás občas veselý, inokedy smutný a niekedy nepredvídateľný. Pri čítaní príbehov a ako čas udalostí plynie je vidno, že sa autorka mení. Plusom knihy sú aj nádherne, farebné ilustrácie. Kniha stojí za prečítanie.

01.02.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knihy z pera tejto autorky sú všetky rovnaké. Po pravde viem po pár riadkoch, ako kniha dopadne a to ma demotivuje a už potom nemám náladu ju čítať. Príšerné kliše a príšerná nuda, dej je pomalý, nemá to žiadne grády a ani žiadne prekvapenie.

01.02.2022 odpad!