kh123 kh123 komentáře u knih

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Poirot nezklame.

24.02.2019 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Zajímavá kniha. První část, kdy je autor ve věku do 20 let, je asi čtivější, pak přijde trochu víc té "vážné politiky", ale pořád na pozadí autentických příhod. Proti filmu jsem postrádala jeden z hlavních motivů, ale i tak je kniha nabitá zajímavými momenty a postřehy. Film mám moc ráda, na pět hvězd :-) a kniha mě taky nezklamala.

15.07.2017 4 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Vyborny napad, jednoduse zpracovany, jak je autorovym zvykem. Souhlasim se sachistou, ze ceskemu ctenari ledacos utece pro neznalost finskych literatu a politiku. Na druhou stranu, kdyz si finske narodni obrozeni propojim s tim nasim, vychazi mi nadherna podobnost. Druha polovina knihy je mozna slabsi, ale i tak vyborna. Stoji za precteni.

15.03.2017 4 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Jako vždy dobrá zábava, skvělý Elánius, nezlomný Karotka, starostlivý Navážka, dojemný Cihla, silná Sybila, o vlkodlačici, upírce a dalších nemluvě. Kniha možná rozvláčnější než jiné autorovy, ale nakonec- čím více Pratchetta, tím lépe :)

31.01.2019 4 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Lovila jsem poklady v knihách po babičce a tahle mi padla do ruky. V úplně jednoduchém příběhu o lásce, nevěře, touze po majetku vidím tak trochu Jane Austenovou, bohužel bez jejích krásně ironických dialogů a sympatických hrdinek. Velkým plusem je však popis přírody, vůbec ne nudný, ale vzácně barvitý a podporující čtenářovu představivost. Těším se, až se dostanu k některým autorovým povídkám, určitě mě nezklamou.

22.01.2018 3 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Iveta Svobodová

Té rodinné selanky je trochu moc.

29.07.2017 1 z 5

Talár a dres Talár a dres Dick Francis (p)

Příjemná kombinace prostředí právnického a dostihového, stupňující se napětí a obavy hlavního hrdiny nejen o sebe, překvapivé vyvrcholení i závěr, zase jeden skvělý "Francis". Doporučuji.

12.07.2017 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Jako kdyby tuhle knížku napsala úplně jiná autorka než "Jako zabít ptáčka", zklamala mě svou všedností, asi jsem čekala moc.

16.04.2017 3 z 5

Pozůstalost pana Ábela Pozůstalost pana Ábela Eva Kantůrková

Smutný příběh o lidských slabostech, vypočítavosti i hlubinách v duši "obyčejného člověka" v době komunistické šedi.

19.04.2020 3 z 5

Král nezná bratra Král nezná bratra Jan Bauer

Obe uz zminene zapletky mi pripadaly dost slabe, zaverecny kralovsky soud hodne nehodnoverny, rychly na to, jak se patrani tahlo. Ani hlavni postavy nejsou prilis sympaticke, jaksi jalove.

10.07.2017 2 z 5

Kacíř Kacíř S. J. Parris (p)

Moc sympatická detektivka, ve které se čtenář bezbolestně i něco dozví- ne snad tolik o Brunovi, ale o době, její atmosféře, prostředí a lidech...

22.06.2017 4 z 5

Kvazikrystaly Kvazikrystaly Eva Menasse

No nevim... nektere pasaze mi mluvily z duse, ale celkova koncepce knihy tak nejak zustala utajena... pribeh zeny v ruznych stadiich zivota,ale ne v kazde ze 13 casti ji najdeme ... ale hvezdicky si kniha zaslouzi za vhled do duse cloveka, a to nijak zjednoduseny a pritom jasny...

22.05.2017 4 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Taková docela dobrá detektivka, některé dialogy jsou trochu krkolomné, ale zajímavý motiv raného středověku hodně pomůže. Asi zkusím i další knížky od Nadi Horákové.

05.04.2017 3 z 5

Hádanka sfingy Hádanka sfingy Simon Brett

To je tak absurdní nadsázka, až se mi to líbilo :-) když lady Twinks vytáhla "malý hydraulický zdvihák, který vždy nosí pro všechny případy v kabelce", smála jsem se nahlas ... tato knížka asi nepatří mezi literární skvosty, ale hezké odpoledne se u ní strávit dá...

01.04.2017 3 z 5

Fulcanelliho tajemství Fulcanelliho tajemství Henri Loevenbruck

Trochu zklamání, příběh se táhne, je plný rozvláčných údajů a závěr to nevylepšil :-(

29.01.2017 2 z 5

Tři blázniví Robinsoni Tři blázniví Robinsoni Achille Gregor

Docela pěkná obdoba "Tří mužů ve člunu, o psu nemluvě".

26.01.2017 4 z 5