Mont-Oriol přehled

Mont-Oriol https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198666/bmid_mont-oriol-198666.jpg 4 79 79

V románe cítime, aký nežný súcit prejavuje autor k hrdinke románu Mont - Oriol, ku Christiane, jedinej naozaj statočnej postave celého románu, ktorú chápe ako obeť spoločnosti. Christiane je žena, ktorú otec a brat predali bohatému bankárovi, aby sa sami mohli sanovať, napriek jej protestom. Christiane ako mladá žena sa zamiluje do muža, ktorý ju zvedie a nakoniec nechá, hoci čaká jeho dieťa. Na tomto bežnom, možno povedať banálnom príbehu ukazuje nám autor absolútnu prehnitosť buržoázie, skutočnosť, že u nej i vo veciach lásky, ako vo všetkom inom, sú rozhodujúcim činiteľom peniaze.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Mont-Oriol , 1887

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mont-Oriol. Přihlašte se a napište ho.

Aya81
11.10.2021 4 z 5

Ve vztazích, v obchodování a v politice se postupem let téměř nic nemění. Tady krásná sonda do mezilidských vztahů zasazena do lázeňského prostředí, kde jsme se krom děje dozvěděli i řadu zajimavosti a pokochali se krásou krajiny.

HelenBarbora
14.12.2020 4 z 5

Hezky se to četlo, prostě román ze života :)

yvett239
15.08.2020 3 z 5

Ač je Maupassant můj nejoblíbenější klasik, tuto knihu považuji za zatím nejslabší, co jsem od něj četla.
Obvykle mám jeho popisy krajiny ráda, ale tentokrát mi přišly zbytečně zdlouhavé. Mohly být kratší. Opět mistrně vykreslil charaktery postav a proměnu těch hlavních.
Knížka je pěkná sonda do tehdejšího lázeňství, dozvěděla jsem se plno nového. Ale ti boháči se tam vážně museli kousat nudou...

Ve zkratce: Knížka by mohla být ještě o něco útlejší a nic by se nestalo. Chvílemi jsem se musela do čtení až nutit, příliš mě nebavila. Z mého pohledu má autor mnoho lepších děl.

42 nových eknih zdarma ke stažení (srpen)

25.08.2020

Guy de Maupassant
francouzská, 1850 - 1893
1972  81%Miláček
1968  76%Kulička
2014  81%Kulička (19 povídek)
1990  72%Neteře paní plukovníkové
1967  73%Mont-Oriol