kerida kerida komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Táto kniha vo mne navždy ostane. Bol to taký preplesk do reality. Stále sa na niečo sťažujeme, nič nie je dosť dobré, sme nervózni, vyhoretí...Po tejto knihe už nebude nič ako pred tým. Túžim si ju prečítať znova, aby som si pripomenula, aký je život krehký a vzácny, ale neviem či mám na to odvahu.

08.02.2022 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Úchvatný príbeh a jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala.

08.02.2022 5 z 5

Budem mama Budem mama Kristína Farkašová Tormová

Kristína je moja kref! Milujem ju a chcem ju mať za kamošku spolumamu. Hlavou sa mi často preháňajú podobné myšlienky, ktoré ona dokáže bez škrupúľ položiť na papier. Je to jedinečný špecifický bezprostredný humor, niekomu to vadí alebo bude pobúrený, no mne to v mojom prestrašnom tehotenstve fakt zdvihlo náladu. Aspoň sa už necítim sama ako veľká mrochta. Piatu hviezdičku nedávam len za to, že som 5 dala nejakým fakt hlbokým psychologicko-dramatickým dielam s posolstvom. Alebo si ju ušetrím na jej ďalšiu knihu :)

08.02.2022 4 z 5

Bližšie k sebe Bližšie k sebe Ján Markoš

Filozoficka kniha, uvahy o roznych aspektoch zivota, polemizovanie nad tym co je veda a co uz nie...hmm, nie je to moj zaner. Podla popisu na obalke som cakala nieco celkom ine. Som mierne sklamana.

24.01.2022 3 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Ja som sa skvelo pobavila,dostala som presne čo som čakala, tento humor mám proste u fotra rada a fandím mu nielen preto, že sme to mali za tie skoro dva roky s covidom doma podobne. Skvelá knižka na pobavenie a trošku povznesenie sa nad všetky súčasné problémy

28.12.2021 4 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

Milujem túto knihu. Vždy keď ju dočítam, mám chuť začať okamžite odznova :)

23.12.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Za mňa úplne ideálna vianočná pohodovka. Hartl je boží, píše o reálnych veciach zo života. Teším sa na ďalšiu.

05.01.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čítala som v slovenskom preklade a nemohla som dočítať....neviem, či je to dejom, štýlom písania alebo tým prekladom, ale podla môjho názoru je to beletria pre teenagerky, ktorú kúpite v každom PNS stánku. Predvidateľný záver a tie naivné bláboly a popisy do toho...Nechce sa mi veriť, že hlavná hrdinka, 26ročná žena zmýšľa, koná a žije takto...Nikomu neberiem dojatie a očarenie z tejto knihy, ja však očakávam trošku vyššiu úroveň v takto vážnych témach :-)

12.06.2017 1 z 5

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

...práve som zavrela knihu a musím ju asi trochu rozdýchať...Jediné, čo ľutujem, že som nemala čas "zhltnúť" ju na jedno posedenie, pretože by to zážitok ešte umocnilo. Neskutočný fantazmagorický príbeh, ktorý ma miestami už trošku popudzoval vyvrcholil v nečakaný záver, po ktorom mi prebehli zimomriavky po tele a tlieskam autorovej fantázii a originalite, v neposlednom rade aj genialite poskladať to aj s "posolstvom" do takého záveru. Tak nech sa páči...ktorý koniec sa vám viac páči? Happy-end alebo realita? :-) Krááásne

12.06.2017 5 z 5