katushah katushah komentáře u knih

Kosmický pár Kosmický pár Stella Starsky

Mně teda kniha hodně překvapila. Tolik kombinací a tolik informací! Je vtipné číst si kombinace mně a lidí z mého okolí, vždy se na tom najde něco pravdivého. :-)

13.02.2019 5 z 5

Abeceda okultismu aneb Využití tajných věd v praxi Abeceda okultismu aneb Využití tajných věd v praxi Věra Kubištová-Škochová (p)

Hezká kniha, ale uvádí jen úplné základy, mohla by obsahovat více informací. :-)

13.02.2019 4 z 5

Šaty Šaty Megan Hess

Nádherně zpracovaná knížka. Potěší každého zájemce o módu a styl. Vhodná jako dárek.

13.02.2019 5 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Po skvělém prvním dílu, mně tento trochu zklamal, zápletka mně moc nezaujala. Každopádně pořád je to příjemná a oddechová četba.

26.01.2019 3 z 5

Četnické humoresky 1 Četnické humoresky 1 Jan Cézar

Součást čtenářské výzvy.

06.11.2018 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Hezká oddechovka, ale znovu to číst nemusim. Hodila se mi do čtenářské výzvy. :)

06.11.2018 4 z 5

Leonce a Lena / Vojcek Leonce a Lena / Vojcek Georg Büchner

Leonce a Lena je pěkný příběh, ale nijak zvlášť mně nevzal. Za to Vojcek ano! Naprosto šílená povídka plná šílených postav, myslím, že tento příběh jen tak nezapomenu. :-)

23.03.2018 5 z 5

Felidae Felidae Akif Pirincci

Já absolutně nechápu, co jsem to právě přečetla. Myslela jsem, že to bude komedie o kočkách a ona to je slátanina asi 10 různých témat, který k sobě vůbec nepasují a už vůbec nepasují ke kočkám. Alespoň, že to bylo místy vtipné, za humor dávám 3 hvězdy.

17.02.2018 3 z 5

Jaké je to v nebi? Jaké je to v nebi? Concetta Bertoldi

Super nahlédnutí do života média a do života po životě. Jestli má paní pravdu nebo nemá, to zjistíme jednou sami. :-)

22.08.2017 4 z 5

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Taky jí nemůžu sehnat, ráda jí od někoho koupím.

13.07.2017

Krédo: základy ekumenické dogmatiky Krédo: základy ekumenické dogmatiky Jan Milíč Lochman

Kniha skvěle vysvětluje základy křesťanství, bohužel místy byla pro mně jako lajka trochu nesrozumitelná.

04.04.2017 3 z 5

Germáni mezi Thorsbergem a Ravennou Germáni mezi Thorsbergem a Ravennou Friedrich Schlette

Velmi dobrá knížka. Bohužel ten přístupný způsob tam moc není. Jsou tam samá data, historie, odborné názvy. Vím, že to k historii patří, ale je to spíš jako učebnice než knížka na čtení.

04.04.2017 4 z 5

Keltské motivy v českých pověstech Keltské motivy v českých pověstech Jiří Svoboda

Velmi dobrá kniha. Na začátku je trochu teorie a pak je tam půlka knížky s popisem všech míst v ČR, kde můžeme najít keltskou symboliku. :)

Tarot - Magie druidů Tarot - Magie druidů Philip Carr-Gomm

Vynikající karty. Jsou takové živelné, pudové, dají se dobře vykládat. Vždycky dobře poradí.

Tarot magického měsíce Tarot magického měsíce Barbara Moore

Krásné obrázky. Bohužel dost melancholické až depresivní, nemám z nich nejlepší pocit.

Egyptský tarot Egyptský tarot Clive Barrett

Nádherné karty, ale je těžší si na ně zvyknout. Navíc některé popisky mi přijdou trochu odlišné od klasického tarotu.

Čaroslečna Čaroslečna Terence Blacker

Milovala jsem jí jako dítě, taková předchůdkyně Harryho Pottera. :)

My z koncentráků žalujem . . . My z koncentráků žalujem . . . Honza Křemen

Neskutečně silná knížka. Styl psaní i obsah těch příběhů je opravdu srdcervoucí. Asi zatím nejlepší knížka na toto téma.

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Kniha je spíš pro studenty psychologie než pro lajky. První teoretická část je opravdu maximálně nezáživná a těžko srozumitelná. Druhá část s těmi medajlonky už je lepší, ale zas tam moc informací není. Asi bych rozšířila medajlonky vrahů a zkrátila teorii a tabulky, které jsou stejně na prd.

03.04.2017 3 z 5