katka_dv katka_dv komentáře u knih

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Normálně si knížky nekupuji, ale pouze půjčuji ... u této knihy jsem musela udělat výjimku a knížku si koupit, protože jsem nevydržela čekat na to, jaké budou další osudy hlavních hrdinů ... Autorům se tak podařilo to, co málokomu - napsat výborné detektivky a zároveň vytvořit u čtenářů závislost (aniž by se z těch detektivek stala Ordinace v růžové zahradě :-)). A po přečtení je mi jasné, že budu jedna z prvních, kdo si koupí českou verzi následující knihy, Pro nové čtenáře této série - čtěte určitě knihy popořádku.

04.10.2016 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tento díl mi přišel o něco slabší než ostatní, děj se nějak tááááhl, nicméně konec nabral zajímavý spád, takže jsem ráda, že jsem vyčkala, abych zjistila, kdo byl vrah. Pořád ale nechápu, proč hlavním hrdinou je Carl, když jeho hlavní náplní práce je hodit si nohy na stůl a zapálit si. Případ tak stejně jako v předchozích dílech posunují dále hlavně Asad s Rose. Trochu mě zklamalo, že se příběh hřebíkovačky, bratrance Ronny a Asadovy minulosti nijak extra dál nerozvíjí - nevím, jestli je to myšleno jen jako výplň knihy, nebo se v dalších dílech přece jen něco víc dozvíme a já jsem jen moc netrpělivá.

01.09.2016 3 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Začátek knížky vypadal slibně - detektivka ve stylu Stoletého staříka. Ovšem s rozvojem děje mi nebylo jasné, jestli jde o neústěšnou parodii na Stoletého staříka nebo neúspěšný pokus o napsání detektivky. S každou další stránkou přibývaly další a další postavy, až jsem si musela graficky zobrazit, kdo je čí kamarád, soused, kolega, manželka, bývalá manželka ... Nakonec mi ale vlastně bylo jedno, kdo je vrah ...

01.01.2024 2 z 5

Tik, Ťak, Ťuk. Pohádky o třech tučňácích Tik, Ťak, Ťuk. Pohádky o třech tučňácích Michal Černík

Neurazí, nenadchne. Krátké, jednoduché příběhy o třech tučňácích, nijak zvlášť humorné nebo poučné, tak obyčejné, že si je nejspíš ani nezapamatujete. Dětem se nejvíc líbily obrázky tučňáků.

24.09.2023 3 z 5

Jak nacpat věci do tatínka Jak nacpat věci do tatínka M. M. Cabicar (p)

Jako předchozí díly - oddechovka vhodná vlaku, na dovolenou nebo na uklidnění, že vaše dítě není jediné, kdo umí připravit svým rodičům perné chvilky. Nicméně doporučuji nečíst ihned po předchozích dílech, ale dát si chvíli pauzu ... Tu jsem si bohužel nedala a měla jsem tak dojem, že čtu neustále podobné příběhy. Mě osobně bavily příhody malé Viki, ale - v knize několikrát opakované - tatínkovo "vtipné" veršování už ne.

03.10.2020 3 z 5

Štaflík a Špagetka Štaflík a Špagetka Alena Munková

Hodnotím podle 3leté dcery. Večerníček nezná. Knížku má ráda i díky jejím krásným ilustracím, čteme pravidelně před spaním. Jako dospělá oceňuji nadčasovost, kdy není potřeba příběh nebo jednotlivá slova dovysvětlovat (snad jen kromě "zatápění v kamnech", které už dnešní děti neznají).

05.05.2019 5 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Četla jsem nejprve Námořníka, takže jsem věděla, jaký styl humoru mám očekávat. Za mě byl Námořník lepší. Opět jde o jednoduchou, humornou knihu. I když nemůžu říct, že bych – jako někteří jiní čtenáři – brečela smíchy, do vlaku na cestu do práce jde o ideální čtení.
Trochu mě iritovalo typicky české „odklánění“, ale vždycky jsem si připomínala, že šlo vlastně o čin nezbytný pro přežití :-)

27.10.2018 4 z 5

Nejkrásnější česká říkadla Nejkrásnější česká říkadla kolektiv autorů

Knížka, která má na trhu obrovskou konkurenci. V našem případě šlo o náhodnou koupi při čekání ve frontě na poště. Dávám plný počet hvězdiček za výborný poměr cena (79,- Kč) x kvalita (počet říkadel: 100 ... přiznávám, že ne všechna říkadla se mi líbila, ale s tím jsem se setkala u všech podobných knížek a navíc u tak velkého počtu říkadel se to dá očekávat).

23.09.2018 5 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Knížku jsem koupila na základě pozitivních recenzí ... při prvním otevření jsem se lekla, co jsem to koupila za blbost - úzká knížečka za 160,- Kč s přibližně 5 slovy na každé druhé stránce a jinak jen plno puntíků ... ale uznávám, že nejsem cílová skupina a dceru knížka baví ... 1 hvězdičku strhávám za to, že by mohla být o fous delší.

22.09.2018 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Čtivá knížka. Nejsem naivní, abych si myslela, že jedna kniha někoho změní, ale myslím si, že pokud někdo uvažuje např. o změně kariéry, může mu dodat odvahu nebo pomoci s obtížným rozhodnutím. Místy jsou tam celkem známé pravdy - např. už moje babička říkala: "Věř a víra tvá tě vyléčí." Nevím ale, co si myslet o části s 5x NE - co kdyby si hlavní hrdina stoupnul v Praze na "Hlaváku" s tím, že potřebuje peníze na jízdenku ...

11.03.2017 3 z 5

Batole: návod k obsluze Batole: návod k obsluze Joe Borgenicht

Kniha se hodí ideálně jako vtipný dárek, samotný informační přínos (navíc v době internetu, kdy si odpověď na konkrétní problém raději "vygooglujete") je spíše nižší.

26.02.2017 2 z 5

První rok života První rok života Miroslav Matoušek

Pořídila jsem si aktualizovanou verzi této knihy, která našim maminkám tak pomohla. Je dobře, že v knize přibyla i nová témata, jako např. homeopatie nebo nošení dětí v šátku, ale v dnešní době, kdy si řešení na konkrétní problém spíše najdete na internetu, jsem ji nakonec moc nevyužila. Navíc některá témata mi přišla dost naivní - např. problém trvanlivosti sušeného mléka nebo vhodnosti olíznutí dětského dudlíku.

26.02.2017 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Kniha má na Deavera neobvykle nízký počet zvratů; oceňuji zejména nepřekombinovaný závěr oproti „Hmyzounovi“. Nesouhlasím, že by knize chybělo něco, co vás donutí po přečtení trochu o ní popřemýšlet – je zde čínská kultura, problematika pašování lidí a uprchlíků. Ale strhávám hvězdičku za místy pomalý příběh a trochu nudu za opakující se výpisy důkazů z míst činů.

02.01.2017 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Detektivka by šla rozdělit na části:
1. úvod (příjezd do nemocnice – odjezd z nemocnice – seznámení se z hlavními hrdiny);
2. chvílemi občas nuda (močál – bažina – řeka – les);
3. závěr (zvrat – další zvrat – ještě zvrat – happy-end).

17.12.2016 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Na tuto knihu jsem narazila, protože mám ráda sérii s Harry Holem. Chtěla jsem si ji přečíst jen ze zájmu a pro pobavení, rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, ale fakt mě nezaujala a ani nevím, jestli by mě bavila, kdybych byla mladší - prdící, krkací, zvracecí ani jiný tomu podobný "humor" ve mě nikdy nevyvolával salvy smíchu.

29.10.2016 1 z 5