katka_dv katka_dv komentáře u knih

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Pokud chcete nastávajícím rodičům pořídit vtipný dárek dárek, máte 2 možností - buď koupit tuto knihu, nebo bodýčko s vtipným nápisem (např. "Tady velím já!")

26.02.2017 2 z 5

První rok života První rok života Miroslav Matoušek

Pořídila jsem si aktualizovanou verzi této knihy, která našim maminkám tak pomohla. Je dobře, že v knize přibyla i nová témata, jako např. homeopatie nebo nošení dětí v šátku, ale v dnešní době, kdy si řešení na konkrétní problém spíše najdete na internetu, jsem ji nakonec moc nevyužila. Navíc některá témata mi přišla dost naivní - např. problém trvanlivosti sušeného mléka nebo vhodnosti olíznutí dětského dudlíku.

26.02.2017 3 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Souhlasím s převažujícími komentáři, že šlo spíše o slabší rhymovku, ale pořád jde o čtivou knihu. Na začátku se mi pletla jména pachatelů a domnělých pachatelů, kdy byli někdy nazýváni pravými jmény a někdy přezdívkami. Na konci jsem se pak divila, co vše se dá v USA žalovat.

16.02.2017 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Přišlo mi to jako příjemná detektivka - vraždy v kouzelnickém duchu - pachatel byl dopaden. Až na to, že jsem vlastně byla teprve v půlce knížky. Následuje série zvratů, tak typických pro Deavera, která mi připomněla hlášku z Četnických humoresek: "A kdo je double-bluff-doubler to určitě nevíte." "Jo, to je takovej blbec jako ty, který už neví, pro kterou stranu pracuje a která strana ho platí." Ovšem závěr mě příjemně překvapil; knížky s Lincolnem a Amélií čtu od 1. dílu a tento mi přijde jako jeden z nejlepších.

20.01.2017 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Kniha má na Deavera neobvykle nízký počet zvratů; oceňuji zejména nepřekombinovaný závěr oproti „Hmyzounovi“. Nesouhlasím, že by knize chybělo něco, co vás donutí po přečtení trochu o ní popřemýšlet – je zde čínská kultura, problematika pašování lidí a uprchlíků. Ale strhávám hvězdičku za místy pomalý příběh a trochu nudu za opakující se výpisy důkazů z míst činů.

02.01.2017 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Detektivka by šla rozdělit na části:
1. úvod (příjezd do nemocnice – odjezd z nemocnice – seznámení se z hlavními hrdiny);
2. chvílemi občas nuda (močál – bažina – řeka – les);
3. závěr (zvrat – další zvrat – ještě zvrat – happy-end).

17.12.2016 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak nějak nevím ... Detektivka je to určitě dobrá, s hlavním hrdinou, jehož život - postižení - nutí k zamyšlení, ale asi jsem čekala spíš něco ve stylu severských detektivek, než morbidní vraždy a Sherlocka Holmese, který ze zrna písku pozná, ve kterém parku se bude nalezena příští oběť ...

22.11.2016 4 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Vysoké hodnotí této knihy nechápu, souhlasím s "knihomolem 61". Úvodní dialog láká na zajímavé téma a významné zvraty, ale kniha nemá vůbec žádný spád, dočetla jsem jen proto, že jsem zrovna měla čas, neměla jsem u sebe nic jiného na čtení a fakt jsem tomu chtěla dát šanci, protože série s Alexem Rechtem byla dobrá. Ale i závěr byl pro mě zklamání, když jsem zjistila, že je dořešená jen napůl; dalšímu rozvleklému dílu už ale čas nehodlám obětovat.

06.11.2016 1 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Na tuto knihu jsem narazila, protože mám ráda sérii s Harry Holem. Chtěla jsem si ji přečíst jen ze zájmu a pro pobavení, rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, ale fakt mě nezaujala a ani nevím, jestli by mě bavila, kdybych byla mladší - prdící, krkací, zvracecí ani jiný tomu podobný "humor" ve mě nikdy nevyvolával salvy smíchu.

29.10.2016 1 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Za mě lepší než předchozí díl, kdy autorka popisovala jak spolu nespolupracují tajné policie různých zemí, tady ale zase ukazuje, jak spolu nespolupracuje tajná a kriminální policie. Není to vyloženě výborná kniha, ale jak už bylo v komentářích psáno několikrát - je zajímavá - zajímavý námět, který ale autorka kazí častými frázemi "něco nám uniká" - přešlapuje tak na místě, opakování faktů o hlavních hrdinech, které už dávno známe (pokud někdo čte knihy popořadě), např. že Fredrika byla dlouho milenkou svého o několik let staršího profesora. Možná nechápu švédský rodinný model, ale vlastně mi jako největší nesmysl přišlo to, jak byla hlavní hrdinka v šoku z toho, že by její manžel měl jet na dvoutýdenní služební cestu.

29.10.2016 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Výborná kniha. Stejně jako předchozí díl - detektivní zápletka byla vyřešena, ale osudy hlavních hrdinů zůstávají otevřené. Líbilo se mi, že příběh se týkal aktuálního tématu (popularita účastníků reality show). Autorům se podařilo skvěle skloubit detektivní zápletku a vývoj jednotlivých postav, kdy neopakuje v každém díle historii postav (jako např. Kristina Ohlsson v sérii s Alexem Rechtem) - takže sérii je vhodné číst od začátku. Vlastně jsem byla nejprve zklamaná, že hned nevím, co bude s Billym, ale na konci jsem musela uznat, že model, kdy detektivní zápletka je kostrou knihy a nejvýznamnější posun u Billyho se ukazuje až po vyřešení případu, je poměrně efektivní. Doufám, že nebudu muset čekat dlouho na další díl.

29.10.2016 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Tato kniha mě ze série s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem bavila zatím nejméně. Osobně mám raději klasickou detektivku s vraždou a následným dopadením pachatele. Tato kniha se však věnuje aktuálnímu tématu teroristických útoků a únosu letadla. Asi jsem raději nechtěla vědět, jak spolu "nespolupracují" tajné služby jednotlivých států. Dále mě překvapilo, kolik výslechů a analýz stihla policie provést za tak krátkou dobu. Navíc mě už docela začalo nudit neustálé opakování některých informací (práce civilistů u policie, Fredričin o mnoho let starší partner, myšlenka "něco nám uniká" ...)

09.10.2016 3 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Normálně si knížky nekupuji, ale pouze půjčuji ... u této knihy jsem musela udělat výjimku a knížku si koupit, protože jsem nevydržela čekat na to, jaké budou další osudy hlavních hrdinů ... Autorům se tak podařilo to, co málokomu - napsat výborné detektivky a zároveň vytvořit u čtenářů závislost (aniž by se z těch detektivek stala Ordinace v růžové zahradě :-)). A po přečtení je mi jasné, že budu jedna z prvních, kdo si koupí českou verzi následující knihy, Pro nové čtenáře této série - čtěte určitě knihy popořádku.

04.10.2016 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Sérii s Alexem a Fredrikou čtu postupně, jak ji spisovatelka napsala a musím říct, že takhle kniha je zatím nejlepší, skvěle napsané, výborně se četla, až mě nakonec zklamal závěr, kdy jsem si řekla - tak a je to - najednou konec.

03.10.2016 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tento díl mi přišel o něco slabší než ostatní, děj se nějak tááááhl, nicméně konec nabral zajímavý spád, takže jsem ráda, že jsem vyčkala, abych zjistila, kdo byl vrah. Pořád ale nechápu, proč hlavním hrdinou je Carl, když jeho hlavní náplní práce je hodit si nohy na stůl a zapálit si. Případ tak stejně jako v předchozích dílech posunují dále hlavně Asad s Rose. Trochu mě zklamalo, že se příběh hřebíkovačky, bratrance Ronny a Asadovy minulosti nijak extra dál nerozvíjí - nevím, jestli je to myšleno jen jako výplň knihy, nebo se v dalších dílech přece jen něco víc dozvíme a já jsem jen moc netrpělivá.

01.09.2016 3 z 5