katerina-b katerina-b komentáře u knih

Radost ze zdravých dětí Radost ze zdravých dětí Vladimíra Strnadelová

Naprosto souhlasím se SPimy, není to klasická kuchařka spíše rádce, jak sestavit vyvážený jídelníček tak aby byl zdravý a zároveň chutný nejen pro děti

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Tak jako ostatní knihy od Dana Browna se i tato čte jedním dechem a v každé kapitole Vás čeká nový zvrat v ději. Rozhodně bych ji nezařadila do kaktegorie horory, ale spíš trhiller nebo detektivní ale pro mládež bych ji také nedoporučila. Ráda se k ní někdy vrátím.

07.12.2013 4 z 5

Pekařský učedník ze Znojma Pekařský učedník ze Znojma Wilhelm Hünermann

Velmi dobře se mi to četlo, nemusím moc životopisné romány, ale tato kniha je napsaná velice poutavě a zároveň nenuceným způsobem ukazuje tehdejší život obyčejného člověka.

Devět rostlin touhy Devět rostlin touhy Margot Berwin

Velice poutavě napsáno, řekla bych výborná kniha na odreagování po dlouhém dni. Mohu jen doporučit.

06.10.2013 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Velice poutavě napsáno přečetla jsem skoro jak se říká "jedním dechem" a velice ráda se k ní vracím. Můžu jen vřele doporučit

05.10.2013 5 z 5

Love story Love story Erich Segal

typický styl autora, jak vtáhnout čtenáře do děje ... na odreagování a vyčištění hlavy od spousty problémů ideální

04.09.2014

Když jsme byli sirotci Když jsme byli sirotci Kazuo Ishiguro

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že jsem měla trochu problém se začíst a zorientovat v ději. Nakonec mě bavilo až nějakých posledních 80 stran. Na můj vkus tam bylo až moc popisu, ale jako taková popisuje velice zajímavou část čínské historie.

05.05.2014 2 z 5

Tajný deník Marie Antoinetty Tajný deník Marie Antoinetty Carolly Erickson

velmi dobře se čte, psáno formou deníku a můžu jen vřele doporučit k přečtení

21.10.2013 5 z 5

Falešná volnost Falešná volnost Jana Frey

velice poutavě napsáno mohu jen doporučit, jak se začtete musíte ji prostě dočíst do konce

06.10.2013 5 z 5

Báječné nakupování do kočárku Báječné nakupování do kočárku Sophie Kinsella (p)

Kniha se čte jedním dechem a jako odpočinková literatura nebo při smutné náladě je ideální. Člověk si také může uvědomit, pokud není totálně natvrdlý, co vlastně takové malé dítě opravdu potřebuje a co jsou už spíše záležitosti přepychu. Ráda se k této knize vrátím.

05.05.2014 4 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Od tohoto autora to byla moje první kniha, ale četla se mi celkem dobře. První příběh se mi líbil víc, u druhého příběhu mi trochu vadila celkem tradičně řešená zápletka. Pokud se mi dostane do rukou další dílo tohoto autora ráda si jej přečtu.

18.12.2013 3 z 5

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

čte se jedním dechem, ale přišlo mi to velmi podobné stylu Dana Browna

09.11.2013 5 z 5

Okamžik co mění život Okamžik co mění život Jana Frey

bezvadné čtení po těžkém dnu, zvládla jsem ji za večer

06.10.2013 5 z 5

Michelangelův zápisník Michelangelův zápisník Paul Christopher (p)

celkem čtivě napsáno, příběh je napínavý a není zbytečně natahovaný

06.10.2013 4 z 5

Kříž Templářů Kříž Templářů Paul Christopher (p)

tak jako předešlý díl je i tento celkem čtivě napsaný

06.10.2013 4 z 5

Meč Templářů Meč Templářů Paul Christopher (p)

poutavě napsáno, jako oddechová literatura na odreagování

Tolik radosti a lásky Tolik radosti a lásky Marliese Arold

Klasický dívčí román s nepříliš komplikovaným dějem.

06.10.2013 3 z 5