Kříž Templářů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování románu Meč Temlářů. Armádní vysloužilec, plukovník John Holliday, se po skončeném dobrodružství prvního dílu, jež ho zavedlo až na daleké Azorské ostrovy, opět neochotně ujímá své poklidné role učitele, přednášejícího na vojenské akademii. Idyla však netrvá dlouho - záhy se u něho objeví izraelský archeolog Rafi Wanounou se špatnými zprávami. Hollidayova neteř a Rafiho snoubenka Peggy byla unesena, když fotografovala vykopávky v prastaré egyptské hrobce. Její únosci jsou známi jako Bratrstvo chrámu Isis, vražední fanatikové uctívající mrtvého boha. Hollidayovi nezbývá než se s Rafim vydat na cestu za záchranou své příbuzné. Jejich pátrání po Peggy však oba přivede na stopu nečekaného odhalení, v němž jde o víc, než o archeologické vykopávky. Na své nebezpečné pouti, na níž se setkávají s úklady a intrikami, se ocitají přímo v srdci spiknutí, které se týká prastaré egyptské legendy a nejtemnějších tajemství řádu templářských rytířů. Tajemství, která ti, co je znají, nesmějí přežít......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56113/kriz-templaru-56113.jpg 3.227
Série:

Templar 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Plejáda
Originální název:

Templar cross, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Kříž Templářů

RoBertino27
15. března

Nelze říci, že by autor nesáhl po zajímavém tématu. Templáři byli vždy vděčným tématem a tajemné pátrání po lecčems může vyznít atraktivně. Bohužel při četbě Kříže Templářů se nelze zbavit pocitu, že jde o vcelku umně poskládané scény, o nichž už jsme už četli - a ne zrovna málo. Jistě, náměty nejsou nevyčerpatelné, ale nikdy nepůsobí dobře, když se nějaká pasáž drží něčeho, co už tu bylo. Například Tajemství Liberatoru X 330.

renefer
14.05.2020

Ani druhý díl nespravil můj dojem. Zajímavý příběh, hlavní postavy se potulují po celém světě, ale chybí tomu nějaká ingredience, která děla knihu čtivou. Nejsem si úplně jistá, co to je, možná přílišná přelétavost z jedné situace do druhé, jako by autor měl v hlavě moc příběhů a snažil se je nacpat do jedné tenké knihy.


jajaza
16.03.2017

První díl se mi líbil víc. Děj tohoto pokračování byl na můj vkus dost překombinovaný.

Bear Reader
09.05.2014

Kniha je zbytečně dlouhá, autor si libuje v obšírných popisech prostředí. Z knihy tryská neláska k církvi a templářům. Již klasicky se podepsal překladatel u technických výrazů. Například bych rád viděl jak se odvzdušňuje brzdové obložení vlaku.

katerina-b
06.10.2013

tak jako předešlý díl je i tento celkem čtivě napsaný

kryspin66
08.02.2013

Celá série se motá pořád okolo toho samého námětu. Je obdivuhodné jak všechno plukovních přežije a vše objasní.