Katecake Katecake komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprostá srdcovka, kterou jsem díky mému dědovi plynule odříkávala od 6 let.

23.07.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Patrik Hartl a pro mě druhá kniha, kterou od něho čtu. A asi víc už ne. Opět velmi čtivé, ale vlastně je to takové psaní o ničem. Hartl nejde ani u jedné z postav do hloubky, ženy jsou zde totálně ploché (ostatně jako vždy u Hartla) a styl psaní mi asi úplně nevyhovuje a to zvlášť ty četné a mnohdy zbytečné vulgarismy. Věřím, že si i takové čtení najde své čtenáře, ale já to rozhodně nebudu.

07.12.2021 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Byla jsem přesvědčena svými kamarádkami, že se jedná o skvělou knihu!..
...CHYBA! Ale přečetla jsem ji....

23.07.2018 1 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha mého dětství! Už od mala jsem vyrůstala v rodině, kde tuto knihu každý znal a přečetl, moje starší sestra vyrůstala v éře Harryho Pottera a s ní celá rodina. Proto se musím přiznat, že jsem filmy viděla dřív. A to hlavně kvůli všem absolvovaným premiérám. Ale knihu jsem si pak jednoho nudného, letního dne našla a už nepustila.
Přečtenou ji mám asi 5x a vím, že číslo se bude ještě zvyšovat. Kniha je dokonalá nejen v ohledu, že může zaujat malé dítě, ale právě i naopak dospělého jedince, který se díky ní dostane nejen zpět do dětství, ale hlavně v ní uvidí to velkolepé dílo.
Jestli někdy budu mít děti, tato kniha bude první, kterou jim dám do ruky!

23.07.2018 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tak tohle už ale bylo moc. Musím se přiznat, že knihu první selekci jsem ještě vydýchala a s přesvědčením mých kamarádek začala číst druhou. Nevím co mě to napadlo!!
Kniha sexistická, hloupá a lépe by ji napsalo snad i mé 11-leté já.
Vysoce jsem se hanbila za to, že pro ostatní dívky je hlavní hrdinka inspirací, a hlavní hrdina idol snů, páč kdyby se někdo takhle choval ke mně, dávno bych mu už vrazila.

23.07.2018 odpad!

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

krátké ale výstižné

23.07.2018 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nádhera, po přečtení si musí každý čtenář uvědomit, co je důležité a co nikoliv, a podle toho také žít.

22.01.2019 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Knihu jsem si koupila ve slevě za 99Kč a zas moc jsem od ni nečekala. Ale pozor! Jestli jste byli stejného mínění, tak Vás musím ujistit, že kniha nakonec nebyla vůbec špatná. Neřekla bych ani, že je to "kdovíjaké" dílo, avšak na takové odpolední čtení neurazí.
Musím ale říct, že víc než příběh z minulosti, mě táhl ten z "přítomnosti". Proto jsem byla konec vnímala trochu rozpačitě a nemohla jsem si pomoct přestat myslet na Olivera s Kate. Bohužel mě nic neukojilo, protože na konci je o nich asi 1 věta :/

23.07.2018 4 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Knihu bych si možná dřív či později přečetla, ale díky tomu, že jsem psala esej o Menzelově ne-přilíš známém filmu Kdo hledá zlaté dno, jsem se k ní dostala teď a pročetla jsem ji skrz na skrz. Pro jakéhokoli fanouška ať už Menzelových filmů nebo historie československé kinematografie - doporučuji! Tolik interních (samozřejmě subjektivních) informací, které celý ten proces a veškeré předem získané informace z různých učebnic a sborníků, krásně polidšťují! Tak moc se mi kniha líbila a tak lehounce se mi četla, že jsem se rozhodla si ji koupit a vložit na čestné místo do moji knihovny.D

09.06.2022 5 z 5

Španělské pohádky Španělské pohádky Václav Cibula

Jako malá jsem nechtěla nic jiného než Španělské pohádky, především Čaroděje Palerma a Katalinetu a Velrybu .)

15.12.2020 5 z 5

Stěhujeme se! Stěhujeme se! Meg Cabot

Tak tohle byla jedna z prvních holčičích sérií, které jsem kdy četla a sbírala :D, no a popravdě asi taky jedna z mála :DD
I přesto, že kniha není zrovna kreativní, mě ve věku cca 10 let bavila donutila mě koupit ještě další 3 díly :D

06.03.2019 5 z 5

Martinka: Velká kniha příběhů 1 Martinka: Velká kniha příběhů 1 Gilbert Delahaye

Tak to je kniha mého dětství :DD, ještě teď si pamatuji několik příběhů, jak Martinka baletila, jak si zlomila nohu, no zkrátka to je skvělá vzpomínka :)

Dóóóst dobrá rodinka Dóóóst dobrá rodinka Karen McCombie

Moje druhá dívčí edice :DD, a musím říct, že byla super! Nestydím se za ni :DD