karli887 karli887 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašné! Skvěle napsané, ale představa, že by se situace takhle mohla vyvíjet, je příšerná! Jestli chtěla Paní Spisovatelka navodit atmosféru života před rokem 1989 tak se jí to podařilo skvěle, na knihu se nemohu ani podívat, jdu jí hned vrátit. A jsem šťastná, že žijeme v demokracii, a jak pravil W. Churchill - demokracie není dokonalá, ale nic lepšího nemáme.

05.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Super kniha! Kde máme pokračování? Sem s ním!

29.12.2020 5 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Skvělé. Úplně stejně krásné čtení jako zimní povídky Tenkrát o Vánocích, tak i letní povídky Jedeme na dovolenou splnily moje očekávání.Raději čtu o mezilidských vztazích než o letní náladě. Tu přece máme každé léto.

07.07.2022 5 z 5

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

Nedávno jsem se stala babičkou, stejně nečekaně a pocity z této pro mě nové situace byly naprosto stejné, možná i proto mě název knihy oslovil a knihu koupila. A dobře jsem udělala,za mě super!

18.04.2024 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Za mě super, 5 . Kdo neví, co mu má kniha přinést, ať si přečte Listopád od A. Mornštejnové, stejný děs o životě v nesvobodě. Podle mého názoru jsou zde 50.leta slabým odvárkem toho, co lidé zažili. Dost dobrá kniha.

19.08.2022 5 z 5

Detektiv Kalle má podezření Detektiv Kalle má podezření Astrid Lindgren

Knížku mého dětství jsem milovala,škoda,ze jsem ji nečetli moji synové,ale určitě ji někdy budu číst svým vnoučatům.

08.08.2020 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Dost dobrá kniha,
moc se mi líbila, jediné co mi nesedlo, byla naivita bosse jedoucího spáchat osobně zločin do Norska, ale jinak fakt dobrý.

02.08.2020 4 z 5

Život začíná po přechodu Život začíná po přechodu Marcela Mlynářová

Hm. Tak jsem si měla přečíst o přístupu k životu a hledání jen toho dobrého. Očekávala jsem vtip a nadhled, místo toho jsem se dočetla, že Čechy nemá nikdo rád, že naše ekonomika míří k úrovni afrických kmenů, a vrcholem jsou politická moudra typu hodnocení současného prezidenta a minulého premiéra. A tím, že nevidí svoje vnoučata několik let, to zrovna nevylepšila. Obsah knihy pod vší kritiku, v dnešní době cest po celém světě mě fakt autorčina nudná dovolená vůbec nezajímá. Nuda, nuda, bezbřehá nuda. Nedoporučuji.

18.04.2024 odpad!

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Follet nezklamal. Jeho příběhy jsou krásné, za mě 5 hvězd. I když si nemyslím, že by bylo tak jednoduché prorazit mezi anglickou smetánku minulého století... stejně nejlepší je tetralogie že středověku začínající Pilíři země....

10.08.2023 5 z 5

Média, lži a příliš rychlý mozek Média, lži a příliš rychlý mozek Petr Nutil

Kniha se líbila se moc. Za mě trošku delší úvod, ale očekávání splnila. Doporučuji. Už se těším na další autorovo knihu.

02.11.2022 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Za mě nejslabší z dosud vydaných,ani jsem nedočetla.

08.08.2020 2 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Kniha se dobře četla,ale nekdy až přílišné kombinace...ale jinak dobrý.

08.08.2020 3 z 5

Delirium nevinnosti Delirium nevinnosti Jiří Zídek

Knihou jsem velmi zklamaná,pro prvních pár stránek stačí seriál 30 případů majora Zemana a 21. díl Pán ze Salcburku, v knize str. 51 téměř totožné dialogy které jsou v seriálu mezi Josefem Abrhámem a Hanou Talpovou... další část použitá z filmu Pumpaři od Zlaté podkovy a Josefem Vinklářem a jeho dvojčaty - milenkami. Jestli tohle má být pocta starým čs. kriminálkám..příšerná záležitost, ani jsem nedočetla...slátanina.

05.06.2020 odpad!