Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Vtedy svet Vtedy svet Lukáš Vincour

Nuž tak táto kniha, ... uf. Nápad skvelý, deťom treba hovoriť o tom, čo robíme zle a ako sa starať o prírodu a svet okolo, byť ekologický, no súhlasím s dole spomenutým názorom, že to bol naozaj miestami vegánsky ekoterorizmus. Keď som to čítala deťom v škôlke, kopu viet som buď vynechala alebo skrátila, pretože mi prišlo dosť od veci čítať dieťaťu, že ľudia sú zlí a hrozne ubližujú kravičkám, keď od nich kradnú mlieko alebo že chytajú ryby a chcú, aby nedýchali, lebo si ich chcú zobrať domov a zjesť. Ako nič proti vegánom, vegetariánom a iným, ale toto mi už prišlo v niektorých pasážach úplne mimo. Ale ilustrácie sú ozaj krásne.

16.01.2020 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhej časti už 5 dám :) Síce stále pomalejšie tempo, ale dozvedáme sa viac informácií o hlavných hrdinoch, plus prichádzajú nové postavy ako Ciri, ktorá predpokladám zohrá dôležitú úlohu v nasledujúcich knihách, aj keď nemám ani poňatia kam smeruje osud Geralta a Ciri a práve preto sa teším na to, čo bude ďalej.

15.01.2020 5 z 5

Bublinkové rozprávky Bublinkové rozprávky Marta Hlušíková

V celku celkom dobré rozprávky pre deti. Pri jednej rozprávke, v ktorej nám zmizli niektoré hlásky sme sa s deťmi nasmiali tak, že mi trvalo dosť dlho, kým sme tú rozprávku dočítali. Neodporúčam túto rozprávku čítať deťom v škôlke pred spaním ;)

13.01.2020 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Nedám 5, lebo mi tu niečo prekážalo, neviem či to bude slovenským prekladom, ktorý je niekedy ... alebo mnohými preklepmi a chybami v texte. Je to v celku slušný, ale dosť pomalý začiatok tejto série. Takže som zvedavá, čo bude ďalej a či to ozaj bude jedna z najlepších fantasy sérií všetkých čias.

29.12.2019 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Grécky bohovia, legendy a mýty, v tomto sa ja veľmi nevyznám. Pár mien som poznala, ale ináč bola táto kniha pre mňa skok do neznáma. Bolo to však veľmi zaujímavé a pútavé čítanie. AJ

17.12.2019 4 z 5

Na horách v Závejove Na horách v Závejove Bjørn Rune Lie

Odporúčam. Toť vše :)

06.12.2019 5 z 5

Liečimačka Malvína Liečimačka Malvína Tuule Pere

Pekný príbeh o tom ako niekedy musíme prekonať sami seba, svoje pohodlie a lenivosť, aby sme pomohli niekomu inému.

04.12.2019 5 z 5

Majdalenka na zahrádce Majdalenka na zahrádce Alena Chudíková

Veľmi pekná kniha pre deti a ilustrácie sú úžasné.

03.12.2019 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Od tejto knihy som neočakávala nič, vybrala som si ju náhodne v rámci čitateľskej výzvy a musím povedať, že ma dosť prekvapila. Pozitívne. Osudy troch kamarátov a jednej ženy v rokoch 1945-1968- zaujímavé čítanie z pohľadu vzťahov, politiky, histórie. Odporúčam.
PS: Po prečítaní tejto knihy sa už nikdy nebudem pozerať rovnako na paštéku Májku!!! :)

30.11.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Je pravda, že pani Rowling trochu poľavila, ale stále to bolo dobré čítanie. Strike a Robin sú dobrá dvojka a rada čítam ich nové prípady, plus táto bola dosť o ich osobných životoch a problémoch. Ak máte radi túto sériu, oplatí sa prečítať. AJ

25.11.2019 4 z 5

Kniha Ester Kniha Ester Marek Pietoň

Ďalší zvláštny počin v rámci čitateľskej výzvy. Táto kniha je, ..., no ani neviem ako to povedať. Asi sa aj oplatí prečítať ;)

26.10.2019 4 z 5

Sára a traja Otovia Sára a traja Otovia Tiina Nopola

Ozaj pekná kniha pre deti :)

15.10.2019 4 z 5

Sára a divoké batoľa Sára a divoké batoľa Tiina Nopola

Veľmi milá kniha pre deti.

15.10.2019 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Nuž, toto bolo podivné čítanie, veľmi podivné. Ukončené najmä kvôli čitateľskej výzve. Zanechala vo mne veľmi zmiešané pocity.

28.09.2019 3 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Úžasná kniha! Žiaľ, opisuje skutočné a tragické udalosti expedície na Everest, no myslím, že Jon Krakauer to podal vynikajúco a zaujímavo aj pre totálnych ne-horolezcov. Pre pár rokmi som videla film, ktorý bol natočený aj na základe tejto knihy a som rada, že som si prečítala aj knihu. Odporúčam! AJ

22.09.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Hrôzy 2.svetovej vojny sú mi dosť známe, hrôzy gulagov až tak nie a preto bola táto kniha pre mňa veľmi zaujímavá. To, čo dokázali ľudia ako pani Věra Sosnanarová a jej sestra prežiť je až neuveriteľné. A to akého zla sú ľudia schopní je nepochopiteľné :( Odporúčam prečítať!

10.09.2019 5 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Tak dokonané. No nie dokonalé. Myslím, že Peter V. Brett odviedol skvelý kus práce pri písaní tejto série a obohatil svet fantastiky. Jadro bolo veľmi dobrým zakončením tejto série, no mne osobne chýbal trochu rozpracovanejší koniec, respektíve taký konečný koniec. Nechal otvorené okno na možný návrat do Thesy a Krasie (čomu by som sa potešila), ale takéto konce nemám osobne veľmi rada. No jednoznačne odporúčam túto sériu!

30.08.2019 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Nuž prišlo aj to, čo som nechcela, v tejto časti sme stratili pár obľúbených postáv :( Brett sa posnažil a napísal jednu z najlepších častí. Hurá do finále!

15.08.2019 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Ďalšie super pokračovanie démonského cyklu. Vojna sa blíži a a ako sa ukázalo, poraziť démonov nie je až také jednoduché. Pútavo písaná, táto časť ponúkla, už nám známe udalosti z prechádzajúcich kníh, ale z pohľadu iných postáv, čo je pre mňa osobne vždy veľmi zaujímavé. Koniec, nuž, som rada, že už mám celú sériu a nemusím dlho čakať na to, čo bude ďalej :) Hor na na Trún lebek.

28.07.2019 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Pre mňa skvelé pokračovanie. Nuž áno, boli tam pasáže, ktoré tam byť nemuseli a niekedy ma niektoré postavy riadne hnevali a prišlo mi ich konanie trochu divné, vzhľadom na to ako boli opísané v prvej čast (Arlen, Leesha, Renna- urobili niekoľko veľmi zbrklých rozhodnutí, ktoré mi nedávali zmysel). Nuž ale ako celok, to bolo super a tiež mi na začiatku prišla časť o Jardirovi nudná, ale postupne bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa o tom ako vyrastal a čo ho poháňa smerom vpred, prečo je jeho vzťah k Abbanovi taký aký je. A mozgoví démoni, uf, ... čo nás to ešte čaká.
Začala som už tretiu časť a začiatok je venovaný Inevere, takže hor sa na nové informácie. Odporúčam!

24.07.2019 5 z 5