Karča.K Karča.K komentáře u knih

Oficiální pravidla karetních her Oficiální pravidla karetních her kolektiv autorů

Spíš bych knihu nazvala “Jak se karty hrají u nás v hospodě.” Používat u Prší pojmy jako předák a talon je zvěrstvo. Nezmínit u téže hry alternativy s pikovým králem, měniči hodnot či směru rovněž. No a fota autorů s popisky na předsádce je kapitola sama pro sebe - dýchla na mne morální bída devadesátých let (byť kniha vyšla “až” v roce 2002), kdy mimo jiné všichni uměli všechno. A očividně neuměli.

10.01.2019 1 z 5

Pavěk Pavěk Jakub Guziur

Obohatila jsem si svou již beztak širokou slovní zásobu: "snažit se dostat k samotnému jádru slova a základu jazyka" = "neumět kloudně psát".

10.01.2019 odpad!

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Výborná kniha pro malé děti, angličtinářským začátečníkům doporučuji i její anglickou verzi.

10.01.2019 4 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Četla jsem jako povinnou četbu na ZŠ a trpěla jako zvíře. Zřejmě jsem se měla řídit názvem knihy a co nejdále od ní utéci.

12.11.2018

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Literární nářez toho nejkrystaličtějšího zrna.

08.11.2018 5 z 5

Pták Ohnivák Pták Ohnivák neznámý - neuveden

Jako dítě jsem tu pohádku měla ráda, ale dnes si už vůbec nevzpomínám na děj. Tak to už ale asi bývá: do života vám vstoupí pták ohnivák, řádně s vámi zacloumá, ale v pozdějším věku si pamatujete už jen to, že se vám to líbilo.

07.11.2018

Vojenská letadla (3), letadla druhé světové války Vojenská letadla (3), letadla druhé světové války Václav Němeček

Oblíbená knížka mého bratra, tedy předtím, než se začal zamykat na záchodě.

05.11.2018

Stín na severu Stín na severu Philip Pullman

Po prvním díle "Rubín v kouři" epos Sally Lockhartové pokračuje a čtenář se dozví, že mezi ní a Frederickem nešlo jen o kouř.

05.11.2018 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Mám jiný názor, než zdejší přispěvatelé. Jednoznačně nejhorší díl celé série, náboženský podtext z toho přímo prýští na sto honů. Filmové zpracování se mi ale líbilo a těším se na hollywoodský remake Strakonického dudáka s Bradem Pittem v hlavní roli.

05.11.2018 2 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Co říci? Prostě je to výborný kus kvalitní literatury. Ženám, které chtějí jen vyplnit čas mezi dvěma kopulacemi čtením bych ale raději doporučila literární veledíla Barbary Woodové.

05.11.2018 5 z 5

Malý Bobeš 2 Malý Bobeš 2 Josef Věromír Pleva

Celou základní školu jsem se tomu epickému kusu vyhýbala a myslím, že jsem udělala dobře. Možná jde pouze o šifru: zjistila jsem, že když změníte poslední písmenko názvu knihy, tak dostanete věc, která dokonale označuje její literární hodnotu.

23.10.2018

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Příjemná odpočinková četba, přečetla jsem na jeden zátah, i když mě při tom rušil manžel. Pak si však na mém nočním stolku všimnul výtisku Strakonického dudáka, začetl se a dal pokoj, loudil můj jeden.

23.10.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ze série knih o Harrym jsem měla rozporuplné pocity: na jednu stranu knihy nalákaly mnohé děti zpět ke čtení, na druhou stranu jsou z uměleckého hlediska spíše tragické. Až když jsem si koupila kompletní dárkové balení, tak mi došla genialita Rowlingové. Vzhledem k rozdílným délkám (a tím pádem i tloušťkám) knih se jedná o univerzální sadu pro podkládání nábytku. Škoda, že nebyla přibalena vodováha, tu jsem musela dokoupit sama v Uni Hobby.

20.10.2018 odpad!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuto knihu několika generacím českých čtenářů spolehlivě znechutila povinná četba na střední škole. I já bych díky tomu po této knize sáhla jen pokud bych potřebovala podložit nábytek a po ruce nebyl některý svazek Harryho Pottera.

20.10.2018

Kámasútra - Vášnivý muž a smyslná žena Kámasútra - Vášnivý muž a smyslná žena neznámý - neuveden

Kniha je to zcela zbytečná - soulož nemá cenu plánovat. Uvedu příklad: manžel venku štípal dříví, došel ušpiněný domů a uviděl mě jen v košilce a vrhl se na mě. Kdybychom se řídili knihou, tak na té podlaze ležíme dodnes a úhloměrem se snažíme najít ideální úhel pro to, jak do mě proniknout.

10.10.2018

Probuzení Probuzení Kate Chopin

Kdyby žila moje nebožka babička, zřejmě by řekla, že toto dílo je "drek". Jako studentka anglistiky jsem jej musela přelouskat a nikdy jsem nepochopila, co se na něm panu docentovi tak líbí. S odstupem času si pamatuji jen konec a také to, že v jedné kapitole Kate Chopin poruší vypravěčskou perspektivu, což svědčí o nekvalitě tohoto kusu. Nestojí mi však za to, abych si to přečetla znovu a pak to nejmenovaným kantorům přišla na katedru anglistiky omlátit o hlavu.

10.10.2018 odpad!

Paličova dcera Paličova dcera Josef Kajetán Tyl

Tyla zbožňuji, ale podle názvu bych spíše očekávala příběh dívky, jejíž otec šíří nelegální software.

10.10.2018

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Podle mého názoru jedno z nejlepších děl české literatury vůbec. Z dnešního pohledu ovšem přehnaně euroskeptické a Švanda by si před odchodem do světa zasloužil láskyplné fellatio od Dorotky (určitě by zvýšilo návštěvnost divadla).

10.10.2018 5 z 5

Čaroděj ze země Oz Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Podle mého skromného názoru nejlepší pohádková kniha, jaká kdy byla napsána. Všechny postavy jsou výborné, za mě je jednoznačně nejlepší strašák, který si tak moc přeje mít mozek. Trochu se s tužbami postav identifikuji, vzpomínám, jak jsem si jako dospívající chodila do koupelny k zrcadlu prohlížet hrudník a přála si mít velká prsa. S velikostí 80D si nakonec nemohu stěžovat a postavičky v knize dopadnou stejně dobře jako já.

08.10.2018 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Věřte nebo ne, ale studium anglistiky jsem úspěšně zvládla i bez přečtení této knihy. Tento hřích mládí jsem však napravila a knihu přečetla, když se mi blížily čtyřicáté narozeniny. Styl vyprávění je tragicky zastaralý, román je místy nudný. Scéna s honičkou (myšleno na kánoích) je však výtečná. Za přečtení toto dílo ale stojí, honičku bych si dala ještě teď.

08.10.2018 2 z 5