Karča.K - Příspěvky

ÚtěkÚtěkO. Hofman

Četla jsem jako povinnou četbu na ZŠ a trpěla jako zvíře. Zřejmě jsem se měla řídit názvem knihy a co nejdále od ní utéci.

12. listopadu

O letadélku KánětiO letadélku KánětiB. Říha

Literární nářez toho nejkrystaličtějšího zrna.

08. listopadu

Pták OhnivákPták Ohnivákneznámý

Jako dítě jsem tu pohádku měla ráda, ale dnes si už vůbec nevzpomínám na děj. Tak to už ale asi bývá: do života vám vstoupí pták ohnivák, řádně s vámi zacloumá, ale v pozdějším věku si pamatujete už jen to, že se vám to líbilo.

07. listopadu

Vojenská letadla (3), letadla druhé světové válkyVojenská letadla (3), letadla druhé světové válkyV. Němeček

Oblíbená knížka mého bratra, tedy předtím, než se začal zamykat na záchodě.

05. listopadu

Dětské hrátky půlstoletí zpátky aneb O dětském světě v polovině minulého stoletíDětské hrátky půlstoletí zpátky aneb O dětském světě v polovině minulého stoletíK. Skopová

Zajímavý historický exkurz do světa masturbace.

05. listopadu

Stín na severuStín na severuP. Pullman

Po prvním díle "Rubín v kouři" epos Sally Lockhartové pokračuje a čtenář se dozví, že mezi ní a Frederickem nešlo jen o kouř.

Plavba Jitřního poutníkaPlavba Jitřního poutníkaC. S. Lewis

Mám jiný názor, než zdejší přispěvatelé. Jednoznačně nejhorší díl celé série, náboženský podtext z toho přímo prýští na sto honů. Filmové zpracování se mi ale líbilo a těším se na hollywoodský remake Strakonického dudáka s Bradem Pittem v hlavní roli.

Ostrov SukkwanOstrov SukkwanD. Vann

Co říci? Prostě je to výborný kus kvalitní literatury. Ženám, které chtějí jen vyplnit čas mezi dvěma kopulacemi čtením bych ale raději doporučila literární veledíla Barbary Woodové.

Vinnetou IVinnetou IK. May

Marně jsem čekala na intimní "interracial" sblížení mezi dvěma hlavními hrdiny, ale to sexuální pnutí mezi nimi z knížky přímo čiší. Také jsem byla zvědavá, jak by si na Divokém západě vedl strakonický dudák se svým věrným nástrojem (myšleny samozřejmě dudy), či zda by zatuchlé stany (myšlena obydlí) indiánů Dorotka vysmejčila svým smetákem (myšleno koště).

Šarlatové písmenoŠarlatové písmenoN. Hawthorne

Celkem zajímavá sonda do toho, co vše může způsobit nemanželský štych.

05. listopadu

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nechápu, jak u toho některým ženám může vlhnout ranvej. Já jsem si raději přečetla (pokolikáté už?) Strakonického dudáka a pak jsme se s manželem něžně pomilovali na podlaze v obýváku.

05. listopaduodpad!

Malý Bobeš 2Malý Bobeš 2J. V. Pleva

Celou základní školu jsem se tomu epickému kusu vyhýbala a myslím, že jsem udělala dobře. Možná jde pouze o šifru: zjistila jsem, že když změníte poslední písmenko názvu knihy, tak dostanete věc, která dokonale označuje její literární hodnotu.

Kája Mařík 1Kája Mařík 1F. Háj

Je snem každé ženy potkat muže, kterému v dětství a dospívání šlo o více než o rozpíčky, a který volný čas mezi masturbacemi vyplňoval smysluplnými aktivitami. Karlosi Maříku, palec nahoru!

Rubín v kouřiRubín v kouřiP. Pullman

Příjemná odpočinková četba, přečetla jsem na jeden zátah, i když mě při tom rušil manžel a žádal ode mě kouř. Pak si však na mém nočním stolku všimnul výtisku Strakonického dudáka, začetl se a dal pokoj, loudil můj jeden.

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Ze série knih o Harrym jsem měla rozporuplné pocity: na jednu stranu knihy nalákaly mnohé děti zpět ke čtení, na druhou stranu jsou z uměleckého hlediska spíše tragické. Až když jsem si koupila kompletní dárkové balení, tak mi došla genialita Rowlingové. Vzhledem k rozdílným délkám (a tím pádem i tloušťkám) knih se jedná o univerzální sadu pro podkládání nábytku. Škoda, že nebyla přibalena vodováha, tu jsem musela dokoupit sama v Uni Hobby.

20. říjnaodpad!

Petr a LuciePetr a LucieR. Rolland

Tuto knihu několika generacím českých čtenářů spolehlivě znechutila povinná četba na střední škole. I já bych díky tomu po této knize sáhla jen pokud bych potřebovala podložit nábytek a po ruce nebyl některý svazek Harryho Pottera.

Kámasútra - Vášnivý muž a smyslná ženaKámasútra - Vášnivý muž a smyslná ženaM. Vátsjájana

Kniha je to zcela zbytečná - soulož nemá cenu plánovat. Uvedu příklad: manžel venku štípal dříví, došel ušpiněný domů a uviděl mě jen v košilce. Vrhl se na mě, složil mě na podlahu a rázným bušením se do mě ukojil. Kdybychom se řídili knihou, tak na té podlaze ležíme dodnes a úhloměrem se snažíme najít ideální úhel pro to, jak do mě proniknout.

ProbuzeníProbuzeníK. Chopin

Kdyby žila moje nebožka babička, zřejmě by řekla, že toto dílo je "drek". Jako studentka anglistiky jsem jej musela přelouskat a nikdy jsem nepochopila, co se na něm panu docentovi tak líbí. S odstupem času si pamatuji jen konec a také to, že v jedné kapitole Kate Chopin poruší vypravěčskou perspektivu, což svědčí o nekvalitě tohoto kusu. Nestojí mi však za to, abych si to přečetla znovu a pak to nejmenovaným kantorům přišla na katedru anglistiky omlátit o hlavu.

Paličova dceraPaličova dceraJ. K. Tyl

Tyla zbožňuji, ale podle názvu bych spíše očekávala příběh dívky, jejíž otec šíří nelegální software.

Strakonický dudákStrakonický dudákJ. K. Tyl

Podle mého názoru jedno z nejlepších děl české literatury vůbec. Z dnešního pohledu ovšem přehnaně euroskeptické a Švanda by si před odchodem do světa zasloužil láskyplné fellatio od Dorotky (určitě by zvýšilo návštěvnost divadla). Toto velkolepé dílo by vskutku potřebovalo překlad do anglického jazyka.

Čaroděj ze země OzČaroděj ze země OzF. L. Baum

Podle mého skromného názoru nejlepší pohádková kniha, jaká kdy byla napsána. Všechny postavy jsou výborné, za mě je jednoznačně nejlepší strašák, který si tak moc přeje mít mozek. Trochu se s tužbami postav identifikuji, vzpomínám, jak jsem si jako dospívající chodila do koupelny k zrcadlu prohlížet hrudník a přála si mít velká prsa. S velikostí 80D si nakonec nemohu stěžovat a postavičky v knize dopadnou stejně dobře jako já.

Poslední MohykánPoslední MohykánJ. F. Cooper

Věřte nebo ne, ale studium anglistiky jsem úspěšně zvládla i bez přečtení této knihy. Tento hřích mládí jsem však napravila a knihu přečetla, když se mi blížily čtyřicáté narozeniny. Styl vyprávění je tragicky zastaralý, román je místy nudný. Scéna s honičkou (myšleno na kánoích) je však výtečná. Za přečtení toto dílo ale stojí, honičku bych si dala ještě teď.

Angličtina pro jazykové školy I.Angličtina pro jazykové školy I.J. Peprník

Nyní již klasická učebnice angličtiny, která vychovala řadu kvalitních anglistů a anglistek (včetně mé maličkosti). V této učebnici je svět ještě normální, muž pracuje, žena navaří a ráda podrží - čili žádné genderové zvrácenosti. To by tak bylo vše, musím k plotně zamíchat rizoto a večer se manželovi postarám o kajetána.

StmíváníStmíváníS. Meyer

Dilema zda se nechat penetrovat od nesmrtelného, ale chladného upíra nebo od smrtelného, ale hřejivého vlkodlaka již teď patří do pantheonu světové literatury.

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

S knihou jsem si podložila konferenční stolek v obývacím pokoji, takže svůj účel splnila beze zbytku.

21. červnaodpad!

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Popularitu této knihy v České republice nikdy nepochopím a její zastoupení v povinné četbě na středních školách už vůbec ne. Kolik traumat už dětem musela způsobit! V anglickém jazyce pro tento typ knihy existuje trefné slovo: feces.

21. červnaodpad!

Kůň a jeho chlapecKůň a jeho chlapecC. S. Lewis

Jeden z lepších dílů série o Narnii, byť zvídavé dospívající dívky by možná uvítaly knihu ve stylu "Dívka a její kůň".

BabičkaBabičkaB. Němcová

Neskutečný literární nářez. Kdyby rukopis Babičky nabízela Němcová v současnosti, bylo by to nakladateli považováno za nehorázný žert. Možná se však pletu a jsem příliš kritická, přeci jen nevím, co by se s Babičkou stalo při překladu třeba do esperanta.

11. červnaodpad!

Dnes ještě zapadá slunce nad AtlantidouDnes ještě zapadá slunce nad AtlantidouV. Nezval

Kvalitní drama s nadčasovým tématem. Bylo mi líto Kleito a jejích znetvořených rukou. Nechtěla bych, aby se mi něco takového stalo, i když... jako správná partnerka bych si poradila i bez rukou.

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Pro mého staršího bratra byla v raném mládí tajemnou komnatou koupelna, často se tam zamykal, když naši rodiče nebyli doma. Když jsem zjistila, že v knize není nic o této problematice, tak jsem ji odložila.

19. březnaodpad!

1 2