Karča.K - Příspěvky

StmíváníStmíváníS. Meyer

Dilema zda se nechat penetrovat od nesmrtelného, ale chladného upíra nebo od smrtelného, ale hřejivého vlkodlaka již teď patří do pantheonu světové literatury.

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

S knihou jsem si podložila konferenční stolek v obývacím pokoji, takže svůj účel splnila beze zbytku.

21. červnaodpad!

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Popularitu této knihy v České republice nikdy nepochopím a její zastoupení v povinné četbě na středních školách už vůbec ne. Kolik traumat už dětem musela způsobit! V anglickém jazyce pro tento typ knihy existuje trefné slovo: feces.

21. červnaodpad!

Kůň a jeho chlapecKůň a jeho chlapecC. S. Lewis

Jeden z lepších dílů série o Narnii, byť zvídavé dospívající dívky by možná uvítaly knihu ve stylu "Dívka a její kůň".

BabičkaBabičkaB. Němcová

Neskutečný literární nářez. Kdyby rukopis Babičky nabízela Němcová v současnosti, bylo by to nakladateli považováno za nehorázný žert. Možná se však pletu a jsem příliš kritická, přeci jen nevím, co by se s Babičkou stalo při překladu třeba do esperanta.

11. červnaodpad!

Dnes ještě zapadá slunce nad AtlantidouDnes ještě zapadá slunce nad AtlantidouV. Nezval

Kvalitní drama s nadčasovým tématem. Bylo mi líto Kleito a jejích znetvořených rukou. Nechtěla bych, aby se mi něco takového stalo, i když... jako správná partnerka bych si poradila i bez rukou.

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Pro mého staršího bratra byla v raném mládí tajemnou komnatou koupelna, často se tam zamykal, když naši rodiče nebyli doma. Když jsem zjistila, že v knize není nic o této problematice, tak jsem ji odložila.

19. březnaodpad!

Prosinec už je takovejProsinec už je takovejD. Ryan

Když jsem dočetla tuto výtečnou knihu, dala jsem manželovi večer na výběr, zda si ji chce také číst, nebo jestli chce uspokojit ústy. Vybral si to druhé, ale to nic nemění na tom, že literatura je to mistrovská.

16.06.2017

Srdce na obrtlíkuSrdce na obrtlíkuD. Ryan

Tomu říkám kvalitní literatura! To dokonalé uspokojení mi připomnělo mladický zážitek s Vencou v křoví po besedě u cimbálu.

10.05.2017

Neználkovy příhodyNeználkovy příhodyN. N. Nosov

Neználek je mi sympatický už jen tím, jak hledal rým pro slovo "slunce". Já jsem onehdy hledala rým pro slovo "hrdá" a nic mě nenapadlo.

09.09.2016