Malý Bobeš 2

Jedna z nejkásnějších dětských knih, dokonale chápající dětské vnímání světa, příběh kluka, který prožívá různá dobrodružství běžného života. Tato kniha je zčásti autobiografická a je zasazena do prostředí Radobylic původně Radňovic na Žďársku, kde J. V. Pleva jako malý nějaký čas s rodiči a sourozenci pobýval. Kniha je i sociálně zaměřená, ukazuje tvrdý život chudších vrstev vesnického obyvatelstva 30. let minulého století, viděný dychtivýma očima malého chlapce. V té době nebyla lékařská péče a hygiena samozřejmostí, Bobeš se tak stává svědkem smrti malého bratříčka, který onemocněl záškrtem. Ani párek nebyl samozřejmostí a pro šestiletého chlapce to byl vždy svátek, když mu jej rodiče mohli dopřát. V roce 1961 byl převeden příběh „Malého Bobše“ ve dvou dílech na plátna kin. V úlohách rodičů se divákům představili Radovan Lukavský a Dana Medřická pod režijní taktovkou Jana Valáška....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76224/maly-bobes-2-iSq-76224.jpg 3.615
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Blok

Kniha Malý Bobeš 2

Karča.K
23.10.2018

Celou základní školu jsem se tomu epickému kusu vyhýbala a myslím, že jsem udělala dobře. Možná jde pouze o šifru: zjistila jsem, že když změníte poslední písmenko názvu knihy, tak dostanete věc, která dokonale označuje její literární hodnotu.

tyzik.cejka
29.05.2013

špatná kniha jak jsem se poučil knize se člověk nemůže vyhýbat celý život všechen komunismus v jedný kaši