Kamiliana Kamiliana komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Plně souhlasím s větou z obalu, je to nejvtipnější smutný příběh, jaký jsem kdy četla. Zároveň ale věřím na sílu myšlenky a vzhledem k počtu čtenářů této knihy na celém světě, mě až děsí ta síla koncentrovaná na rakovinu. Vím, že jsem velmi citlivá na "vibrace", pár dní po přečtení jsem byla s dcerou hospitalizovaná poté, co upadla do bezvědomí. Podruhé rozhodně číst nehodlám a knihám s podobným tématem se raději (prozatím) vyhnu.

04.03.2016 4 z 5

Zkrocení šarmantního rebela Zkrocení šarmantního rebela Suzanne Enoch

Čtivé, zábavné. Oceňuji úryvky z deníku a počátku kapitol, to je dobrý nápad. Jinak se mi zdá kniha spíše průměrná, Enoch umí i lepší :-)

04.03.2016 3 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Za mě zcela zasloužená hvězda za nááádherně provedenou obálku (navíc vezmu-li v úvahu všechny tři díly). A za seznam erotické literatury, k tomu se možná ještě někdy vrátím. Dalším dílům této knihy říkám: ne. Hlavní ženská postava mi je nesympatická a na ději není nic, co by mě zaujalo, pro mě by další díly byly plýtvání mým drahocenným časem.

04.03.2016 1 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Uf, tak tohle na mě neplatilo. Zpočátku nadšení, od druhé půle velké nesympatie k Emily. Nesedl mi bláznivý styl vyprávění, ani klišé fráze, ani předvídatelnost příběhu. 2hvězdy dávám jen za nápad přesunout pana Darcyho do dnešních dnů a představit si tu jeho ušlechtilost a odměřenost v každé situaci, brrr .-)

04.03.2016 2 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Jen díky slibnému čtivému rozjezdu dávám 3hvězdy. Druhá půle mi nadšení srazila překombinovanými zápletkami a prázdnými dialogy, které vyvrcholily ve fraškovitém finále. Podle mě umí autorka "zabrat" mnohem lépe, nicméně jsem se i tady kochala dobovými reáliemi Londýna pro Quinn tak typickými.

04.03.2016 3 z 5

Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Harmonie v životě. Praktické rady feng-šuej Skye Alexander

Velké nadšení, jasné, stručné, přehledné. Opravdu jednoduché tipy, díky kterým může váš byt začít ihned dýchat a ještě si u toho uklidíte :-) Jak autorka uvádí, je to kniha pro západní civilizaci, tudíž žádná historie, žádný rámec, rovnou do akce (taková rychlopříručka), nevadí, já se po těch souvislostech poohlédnu v jiné knize.

01.03.2016 5 z 5

Pán vášně Pán vášně Catherine Coulter

A jéje, komplikovaný děj plný zvratů, ve kterém mrtví ožívají, zpestřený snahou překladatelky o dobový jazyk, což spočívá v neustálém opakování "arci". Za mě tentokrát ne.

07.12.2015 2 z 5

Vévodovy hříchy Vévodovy hříchy Suzanne Enoch

Na tento díl jsem se moc těšila, Melbourna jsem si tak nějak oblíbila :-), ale lži a podvádění ze strany princezny a její rodiny mi lezlo na nervy, ač závěr vlastně lhaní obhajoval. 4* jen z lásky k Melbournovi :-)

07.12.2015 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství Suzanne Enoch

Ke knize jsem se dostala po pár slabších knížkách jiných autorů a úplně jsem ožila. Je sice pravda, že tento žánr nic neřeší, ale pokud je dobře napsán, je to pohlazení na duši :-) Zde je bonusem vtipné pošťuchování mezi hlavními postavami i způsob, jakým je vztah rozehrán.

07.12.2015 5 z 5

Čarovné Vánoce Čarovné Vánoce Heather Graham (p)

Pro mě tedy naprostá trefa, navíc čtená v adventním období... až mě mrazilo... Velice poučné a účinné... starosti ve vztazích všedního dne vs. válečné trauma a smrt... jak aktuální. A přitom objednáno z knihovny omylem, myslela jsem, že to bude adventní tvoření :-)

Šance na lásku Šance na lásku Suzanne Enoch

Lehké, vtipné, čtivé, ač místy překlad trochu vázne. U většiny knížek této autorky mám pocit, že se čtou samy a příběh jen tak pluje :-) Pro mě je to záruka odpočinku mezi dvěma náročnějšími díly.

07.12.2015 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Pro mě seznámení s touto autorkou a milé překvapení. Ocenila jsem spirálovité vyprávění, napětí mezi hlavními postavami a po přečtení jsem měla pocit, že mi oba chybí :-) Odpočinkové to pro mě teda moc nebylo, docela jsem se vystresovala :-), ač jsem celkem brzo začala tušit, jak příběh dopadne. A překlad mi místy připadal velice prkenný. Oblíbená věta: Ať tě dveře nepraští, až budeš odcházet :-)

Kamara - hrdá amazonka Kamara - hrdá amazonka Birgit Fiolka

Jsem trochu zmatená záměrem autorky... červená knihovna to není, úplně seriózní čtení taky ne... Hlavní ženská postava ruší své sliby ze dne na den, takže bez sympatií. Jedinou výhodu vidím v geografickém popisu... cesta z Egypta do Mykén, velice zajímavé postřehy, jak ve stejné době žili lidé v jiných zemích (např. rovnoprávnost mužů a žen vs. naprostá podřízenost žen). Kdyby se tímto stylem vyučoval dějepis na školách, tj. co se kde dělo ve stejnou dobu, určitě by si toho člověk zapamatoval víc!

22.11.2015 3 z 5

Zimní dostaveníčka Zimní dostaveníčka Sieglinde Holl

Jedná se sice o jednoduché nápady, ale předlohy mě nezaujaly, pro mě jsou to lapače prachu.

11.11.2015

Vánoční kniha aktivit Vánoční kniha aktivit Rebecca Gilpin

Měla jsem pouze půjčenou, takže veškeré aktivity přišly vniveč. Jedná se spíše o pracovní sešit plný omalovánek, křížovek, úkolů a her, jeho součástí jsou i samolepky. Musím říct, že mě nezaujalo provedení ilustrací, spíše pitoreskní... vánoční obrázky si dovedu představit jinak.

11.11.2015 3 z 5

Vánoce nápady pro malé výtvarníky Vánoce nápady pro malé výtvarníky Fiona Watt

Naprosté nadšení! Knihu věrně popisuje anotace, je rozdělena do několika částí dle zaměření - vánoční dekorace, balící papír, přání, pečení... Reakce mého syna nad každou dvoustránkou: Mami, uděláme si tohle?!!!!! asi mluví za vše :-) Jediná nevýhoda je, že u výrobků (kromě pečení) není seznam použitých věcí, takže musíte pozorně studovat výrobky a vydedukovat sami :-) Knihu velice ráda koupím!!

11.11.2015 5 z 5

První kniha pro šikovné ruce První kniha pro šikovné ruce Angela Wilkes

Tak úplně neschvaluji nápady, kdy si mají malé děti dát na hlavu krabici nebo něco malovat lakem na nehty. Rovněž starý talíř se mi víc líbil před pomalováním než po :-) Ale hezké jsou začleněné šablony.

09.11.2015 2 z 5

Šité doplňky nejen pro náctileté Šité doplňky nejen pro náctileté Radka Fleková

Velice sympatické na knížce je to, že je "taková rodinná", vytvořená mámou a třemi dcerami. Osobně mě nejvíce nadchly krásné polštáře a psaníčka. Vůbec nešiju, ale hned jak bude více času se k této knize ráda vrátím. Kdyby šlo, dám 4-5*.

09.11.2015 4 z 5

Úklady královského dvora Úklady královského dvora Michelle Diener

Nejprve se mi dostal do ruky druhý díl, ten se mi líbil moc. Tato kniha má sice spád, ale přijde mi, že jde o to, co nejvíce poranit/zranit/zubožit/týrat Susannu, aby byla vyvolána lítost u čtenáře nebo Parkera(?). Děj je navíc hodně přímočarý, jediný silný vedlejší motiv je pomoc malým klukům z ulice.

09.11.2015 3 z 5

Velká kniha o Vánocích Velká kniha o Vánocích Lucie Kochová

Snaha obecně popsat Vánoce, zimu, zvyky... Nějak se míjím s autorkou v náhledu na svátky... její exaktní plánování, co který den udělat, abyste měli klidný Štědrý den, mi přijde úsměvné až trapné (navíc copak je na všechno žena sama????? co dělá manžel, děti...?). Iritující mi přijde i poznámkový červený text po stranách, např. co máte dělat, "abyste nebyli out". V úžas mě uvádějí rovněž rady, jak zodpovědět dětské otázky: "Proč nedostanu všechny dárky, co chci?" - "Protože to Ježíšek nestihl." Jediné, co ráda chválím, jsou nádherné fotografie a místo na vlastní poznámky.

09.11.2015 2 z 5