Kaleigh Kaleigh komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásný a smutný zároveň. Příběh dvou přátel, které pojí přátelství na život a na smrt, touha po lepším životě, a možná i to, že jeden ani druhý vlastně nikoho jiného nemá. Konec je překvapující. Ale chápu jej. Doporučuji přečíst.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nikdy nedráždi ženu, která ti vaří kávu. Aneb zoufalí lidé dělají opravdu zoufalé věci. Především v době a na vesnici, kde se příběh odehrává. Peníze a pověst. O lásku nejde. Maryša byla nešťastná žena, která sehrála tragickou úlohu. Nakonec, tenkrát žena neměla žádnou hodnotu. Byla jen obchodním artiklem. Doporučuji přečíst nebo lépe vidět představení.

25.10.2017

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Něco shnilého se skrývá ve svatém městě. Za mě pecka!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejdřív jsem tu knihu odložila. Co je někdy vychváleno až někam, většinou za nic nestojí. Když jsem se prokousala přes začátek, tak se to rozjelo. Zápletka klasická, ale podaná v novém kabátě. Příběh, který by se klidně mohl stát. Uvěřitelné. Však kdo vlastně doopravdy zná člověka po jehož boku žije? Nebo sousedy? Každý má svůj příběh a tady se to nakonec povedlo umně převést do knihy. Takže za mě žádné zklamání.

25.10.2017 4 z 5

Výborná kniha. Dlouhá, ale to ji odpustíte, protože Vás vtáhne do životní jízdy nalezence Sinuheta, který je nebo možná není královského původu. Ale jako by měl v osudu napsáno, že ač dosáhne vrcholu i pádu, zůstane navždy sám. Někdy nad jeho rozhodnutími musíte kroutit hlavou, ale jak bychom se v té době zachovali my? Návod na život ještě nikdo nenapsal a o tom to je. Sinuhet si vyzkouší snad vše co život nabízí. Něco mu dá, něco mu vezme. Je to životní pouť člověka, který vlastně nikdy nikam nepatřil. Stojí za to si ji přečíst. A možná si i něco uvědomíte.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Perfektní kniha. Náhled do života Američanů v 60. letech 20. století, kdy by člověk čekal moderní společnost bez předsudků. Zdání klame. I tak jsou tam světlé i temné chvíle, kdy si člověk řekne, že přece všichni jsme na stejné lodi.

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Taková sonda do mikrosvěta jednoho malého městečka. Co všechno dokáží drby a pověrčivost. Doporučuji přečíst. Velmi čtivá jednohubka.