kakocandrlova kakocandrlova komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Téma druhé světové války mám obecně velmi ráda, tak jak ho dokázala zpracovat Alena Mornštajnová v knize Hana je obdivuhodné. V knize je skvěle zpracované prolínání více generací a výborně zachycené hrůzy tohoto období.

16.11.2018

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Od této autorky jsem kromě této knihy ještě nic nečetla a musím to napravit. Vypravěčka si mne získala hned od začátku (i když to vlastně skoro všechny knížky s tématem druhé světové války). Děj je čtivý bez nudných pasáží a s výborným zpracováním tématu Holocaustu, o kterém tato kniha pojednává i nepojednává, jelikož je příběh propojen několika dějovými liniemi. Rozhodně doporučuji a těším se na další díla paní Picoult.

04.10.2018 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha roku 2018, fakta jsou nenásilně podaný v zábavný formě, neskutečně čtivá a opravdu hodně zajímavá. Tuto knihu by si měl přečíst každý:)

30.12.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Konečně jsem se dostala k této knize, kterou už mám dlouho na wish listu. Tato kniha mě dostala stejně jako přednáška paní Sosnarové, kterou jsem měla možnost navštívit. Krvavé jahody jsou plné nečekaných situací a nepochopení, ale rozhodně doporučuji.

12.11.2018 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Tato kniha mě tak příjemně překvapila a zároveň toho tolik dala. Kniha je zpracovaná z dialogů s panem Kolářem, kterého si nesmírně vážím a obdivuji jeho houževnatost, odbornost, názory a zkušenosti, díky nimž perfektně ilustruje problémy a nenásilně nám předává názory o těle, pohybu, nemocech a postoji k životu. Nemyslím si, že by knížka bych náročná pro laiky, sama se neorientuji v tomto oboru a s jazykem a odbornějšími pojmy jsem neměla problémy (popřípadě jsem si je dohledala).

14.10.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Tuto knihu jsem si tématicky přečetla, jelikož momentálně také studuji v Norsku. Kniha se mi líbila hlavně díky postřehům a pro mě známým věcem z tohoto prostředí. Několikrát jsem četla děj s otevřenou pusou a nevěřila jsem, že se v dnešní době někdo chová tak krásně jako John Erik ( Terezčin manžel), několikrát mi málem ukápla slza, jelikož Tereza Sante dokáže skvěle vylíčit všechno pocity a popsat atmosféru. Jen stále nevím, co si přesně o knížce mám myslet, stále mám v sobě pocit, že Tereza Sante jen dokáže výborně prodat poněkud "podobný/běžný" život člověka, kterých mám kolem mě několik, nerada bych tuto myšlenku rozváděla více, abych moc nespoilerovala.

02.11.2018

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Pod pojmem thriller si představuji něco jiného, ale možná jen nemám v poslední době štěstí na dobré thrillery, přesto se mi knížka líbila a byla velmi čtivá, nic nenáročného.

11.01.2019 4 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Velké očekávání a ještě větší zklamání. Kniha se čte velmi snadno, hlavně poslední část Vás vtáhne tak, že knihu nejste schopní odložit ( což po předešlé nudné větší části bylo vítané). Jak už zde bylo řečeno moc psychopatu na jedné hromadě. Některé pasáže bych klidně vypustila a naopak něco více rozvedla.

02.11.2018

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Jediná kniha, kterou jsem za svůj život přečetla dvakrát...možná kvůli ději a jeho lehce náročnějšímu pochopení nebo díky nádhernému jazyku pana Nabokova. Knížku jsem si vybrala k maturitní četbě, proto jsem potřebovala dokonalé porozumění. Doporučuji i shlédnout film a za mě tato kniha must read.

04.10.2018