Kaaramelka

Žirafky si hrají na schovávanouŽirafky si hrají na schovávanouElena Mellano

Jednoduchý příběh doprovázený krásnými ilustracemi :)

31.12.2020

Nejlepší maminkaNejlepší maminkaLisa Alderson

stejně tak jako u knihy Nejlepší tatínek příběhem provází krásné ilustrace :)

24.07.2020

Nejlepší tatínekNejlepší tatínekLisa Alderson

krásně zpracovaná knížka s rodinným příběhem doprovázena povedenými ilustracemi :)

24.07.2020

Čtyři mrtvé královnyČtyři mrtvé královnyAstrid Scholte

To byla paráda :) V knize se střídají postavy, čtenář se může seznámit postupně s královnami, jejich životy a zákony, také poznáme Keralie a její příběh. Já osobně jsem nedokázala knihu pořádně odložit, bylo mi líto osudů královen a překvapilo mne, kdo to nakonec celé naplánoval. Nečekala jsem to a o to víc mne právě hnala má zvědavost. Chtěla jsem vědět, kdo za tím spiknutím stojí a jaký má k němu důvod.

Díky tomu, že jsem od knihy nečekala moc, rozsekala mě. Jsem ráda, že jsem nedala na hodnocení a rozhodla udělat si vlastní názor.

05.06.2020

Nyxia povstáváNyxia povstáváScott Reintgen

Tohle byla jízda, skvěle zakončená série :)

06.05.2020

100 pokladů naší planety: Hrady a zámky100 pokladů naší planety: Hrady a zámkyHannah Brooks-Motl

Krásně zpracovaná kniha :)

29.03.2020

Co si vaše kočka doopravdy myslí?Co si vaše kočka doopravdy myslí?Sophie Johnson

Stejně jako kniha Co si váš pes doopravdy myslí, tak i tato vykouzlí úsměv a pobaví :))

06.10.2018

Co si váš pes doopravdy myslí?Co si váš pes doopravdy myslí?Sophie Johnson

Milá knížečka, která vykouzlí úsměv na tváři :))

06.10.2018

BuzíčciBuzíčciJ. Folný (pseudonym)

Líbilo se mi, že povídky byly nenápadně propojené, ale přesto jsem jsem byla trochu zklamaná. Něco mi tam chybělo.

Vysoko (v oblacích)Vysoko (v oblacích)R. K. Lilley

Na knize se mi líbí, že vidíme i vývoj vztahu nejlepšího kamaráda Bianci Stephana se svým partnerem.

Kniha se mi líbila, je to příjemné oddechové čtení, u kterého člověk nemusí přemýšlet.

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Malý princ je kniha, která se dá číst stále dokola a neomrzí :)) Dá se číst v každé věku a vždy tam člověk objeví něco nového... je to skvělá kniha :)

Šmoulové: Zapomenutá vesniceŠmoulové: Zapomenutá vesniceStacia Deutsch

Už se těším na film, až bude v kinech. Kniha je příjemným oddechovým čtením.

Ledový drakLedový drakGeorge R. R. Martin

Moje první zkušenost s tímto autorem a určitě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila a je doplněná krásnými ilustracemi.

12.03.2017

Fantastická zvířata a kde je najít – původní scénářFantastická zvířata a kde je najít – původní scénářJ. K. Rowling (pseudonym)

Stejné jako film a stejně jako z film jsem z knihy nadšená!

12.03.2017

Jsem single a pomstím seJsem single a pomstím seTracy Bloom

Tahle kniha pobaví, rozesmutní, naštve… ale hlavně dokáže zvednout náladu a ukázat, že ne všem dnům je konec a láska si najde cestu.

Vášnivý lhářVášnivý lhářChristina Lauren

Když jsem tvrdila, že Vášnivý hříšník se mi líbil nejvíce z celé série, tak tento díl se mi líbil ještě víc! Kniha je krásným završením celé série a mohu jen doporučit.

Pražská buznaPražská buznaJiří Markvart

Kniha se s nikým ani s ničím nemazlí, je sprostá, upřímná a místy i vtipná. Buď se vám bude líbit, nebo nebude, nic mezi není. Buď si vás získá, vy se pobavíte anebo vás odrovná a vy ji ani nedočtete. Dobře si promyslete, zda chcete číst o životě jednoho nenapravitelného gaye.

Dánská dívkaDánská dívkaDavid Ebershoff

Tuto knihu označuji jako jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Není pro každého, ne všechny toto téma zajímá a ne všechny kniha zaujme, ale mne ano.

Jedna z nejlepších knih a plánuji si ji koupit i sama za sebe (neboť jsem ji četla vypůjčenou), abych se k ní mohla kdykoliv vrátit. Chci, aby zdobila mou knihovnu. A to, že je to podle skutečné události, příběh dělá ještě silnějším.

09.02.2017

Útok na pekárnuÚtok na pekárnuHaruki Murakami

Bohužel mne kniha neoslovila jako dvě předchozí, které jsem od autora četla. Ano, něco má do sebe, a když člověk čte i mezi řádky, tak tam odhalí více, ale přesto tato kniha byla pro mě trochu zklamáním. Ilustrovaná je krásně, o tom není sporu, ale děj…

LunaparkLunaparkStephen King

Kniha Lunapark je příjemná oddechová "Kingovka", která mne nezklamala, a já se jen utvrzuji v tom, že si od tohoto autora chci přečíst další a další knihy.

Vášnivý hříšníkVášnivý hříšníkChristina Lauren

Vášnivý hříšník vás zaujme, pohltí a nenechá vás v klidu. Opět mne tyto dvě autorky nezklamaly a já mohu jejich další knihu jen a jen doporučit. Co se týče erotických románů, tak tyto autorky jsou pro mne top.

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Je to upřímná, místy vtipná kniha. A i když to není přímo můj šálek, kniha se mi líbila. Její neobvyklý formát se četl dobře. Také se mi líbilo doplnění kapitol, například fotografiemi či menším komiksem.

31.01.2017

Žena s červeným zápisníkemŽena s červeným zápisníkemAntoine Laurain

Je to oddechové čtení, kdy pomalu poznáváte obě postavy. Kdyby někdo vynaložil tak velké úsilí jako Laurent, aby našel mne, majitelku kabelky, také bych ho chtěla poznat. Chtěla bych poznat toho muže, kterému to nebylo jedno, který chtěl vrátit vzpomínky.

Jediná věc, která mi na knize vadila, je, že v knize nikdo neřešil přímou řeč. Žádné uvozovky, žádné odlišení. Někdy tedy ani nebylo jasné, kdo mluví. To mi nesedlo, ale je to jediné mínus, které pro mne kniha má.

MluvMluvLaurie Halse Anderson

I když kniha nepatří mezi nejlepší, které jsem četla, líbila se mi. Doporučuji ji všem, opravdu všem. O tom tématu se musí mluvit a je třeba pomáhat obětem. A pokud to má začít u knihy, tak ať je to tato… se šťastným koncem.

TrojkaTrojkaRichard Sacher

Není to kniha, která by vás donutila si ji přečíst znovu, není to ani kniha, kterou bych chtěla vlastnit, ale není to ani špatná kniha.

31.01.2017

Filip II. - Španělský král z rodu Habsburků, nejmocnější křesťanský vládceFilip II. - Španělský král z rodu Habsburků, nejmocnější křesťanský vládceGeoffrey Parker

Je psaná srozumitelně, čtivě a nezahlcuje čtenáře příliš informacemi.

Knihu doporučuji všem, kteří se zajímají nejen španělskou či nizozemskou historii, ale celkově, kteří se zajímají o panovníky v Evropě. Filip II. toho dokázal spoustu a myslím si, že jeho jméno by nemělo být zapomenuto. Mělo by být více na něj poukázáno a nebyl to vůbec špatný člověk. Důležité je si uvědomit u jeho chyb, že byl pouze člověk, který byl unavený, zahalen žalem… a i když je obestřen různými tajemstvími, nemusíme hned myslet na to nejhorší. Každý máme přece nějaké to tajemství, ne?

P.S.P.S.Anna Geislerová

Kniha mě nijak neoslovila, nic ve mně nezanechala a po pravdě jsem byla ráda, že jsem ji dočetla. Těšila jsem se na jinou knihu. Nestává se mi často, že bych byla ráda, že se knihy "zbavím", ale u této se mi opravdu ulevilo.

26.12.2016

Co mě naučil tučňákCo mě naučil tučňákTom Michell

Kniha je čtivá, je milá a čte se sama. Mě si získala, Juan Salvador si mne hned získal a já hltala každé slovo, každý jejich monolog. Líbilo se mi, jak si ho všichni oblíbili, a jak on si oblíbil všechny. Užíval si pozornost, kterou mu věnovali.

Doporučuji ji všem, kteří si chtějí oddechnout, chtějí si přečíst o neobvyklém přátelství, kteří otevřenou srdce jednomu nezbednému tučňákovi, který si tam najde své místo.

Prokleté městoProkleté městoLisa McMann

Čtenáře drží napnutého až do konce, získá si ho a nechá ho i trochu se bát… sice jsem myslela, že se budu bát více, ale to už záleží na čtenáři. Kniha mne nezklamala, naopak mile překvapila, neboť jsem si od knihy nic neslibovala. Doporučuji i těm, kteří teprve s horory začínají nebo si chtějí přečíst něco slabšího.

26.12.2016

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJennifer Niven

Příběh knihy je silný a něco ve vás nechá a nejsou to jen smíšené pocity.

U této knihy je dobré číst i mezi řádky, uvidíte toho více a také je dobré si přečíst Poznámku autorky.