JupiterOnFire JupiterOnFire komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tenhle příběh mě velmi oslovil. Je prostý a krásný ve své jednoduchosti.

14.03.2020 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Může mi někdo říct o čem to bylo? Asi jsem to nepochopila...

26.11.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha mi přišla totálně o ničem. Žádný zvrat, jen kontinuální story o něčem, co absolutně nepobírám. Bylo by asi pěkné kdyby se podařilo vyléčit rakovinu a další nemoci, ale osobně mě nesmrtelnost děsí.

25.10.2019 1 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tři slova....Úžasné a Obdivuhodné

14.06.2020 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Úžasné dílo. Opravdu jsem si tuto knihu zamilovala, i když přiznám, že jsem ho četla poměrně dlouho. Chvilkami jsem si nemohla vzpomenout, kdo je vlastně ta a ta osoba, či koho v mytologiích představuje. Ale jinak úžasné..

23.01.2020 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je to skvělá kniha. Líbí se mi příběh, miluju hlavní postavy. Děj správně ubíhal, plynule navazoval. Jediné co mi trochu vadilo - už je to v komentářích párkrát napsané - bylo opakování podobných frází, hlavně při popisování přírody. Popisy byly obsáhlé, ale krásně napsané takže to mi vůbec nevadilo. Autor má skutečně velký potenciál a budu se těsit na další knihy. Děkuji autorovi, že mi umožnil si knihu přečíst.

24.09.2020 5 z 5

Harfeníci severu Harfeníci severu Milada Střítezská

Tahle kniha pro mě byla velmi rozporuplná. Našla jsem ji v knihovně a zaujala mě názvem a obálkou. Nápad je skvělý, postavy mi byly sympatické a zpracování bylo také dobré. Kniha ale měla jednu obrovskou chybu. Neuvěřitelné časové skoky - v prvním odstavci kapitoly se hlavní hrdinové poznali, v další se vzali a v poslední už byli několik let svoji. Naprosto šílené. Autorka to mohla víc natáhnout, rozepsat se, víc charakterizovat postavy,... Hrozně mi to vadilo. Když už jsem si oblíbila harfeníka, tak zemřel. Vážně škoda. Knihu jsem nedočetla ale možná se k ní vrátím.

23.09.2020 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knihu jsem vzala do ruky v knihovně, protože mě zaujala svou obálkou. Číst jsem se ji rozhodla, kvůli názoru Marie Lu, mé velmi oblíbené autorky. A rozhodně toho nelituju! Kniha je skvělá, čtivá a s rychlým spádem. V tomto případě mi ani nevadí "chlapský" styl psaní (málo propracované postavy, jednoduché popisy). Postavy mi byly hodně sympatické, líbil se mi zvrat v závěrečné části. Na konci knihy jsem se rozhodla, že určitě musím číst další díly, protože mě zajímá co dalšího se hrdinové dozví o samotné Nyxii, Edenu a organizaci, co je poslala do vesmíru. Mám ráda knihy, na jejichž konci se třesu touhou dozvědět se víc.

14.03.2020 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Tento díl jsem nedočetla. Líbí se mi postavy, spád i styl autorčina psaní, ale tak jako to u podobných sérií bývá, se děj opakuje víceméně pořád dokola. Velký zlý chlap a malá ufňukaná holčička se do sebe zakoukají a užijí si spoustu nezkroceného sexu, sem tam se něco podělá a někdo někoho zabije. Nic víc, nic míň. Sérii považuji za hodně povedenou ale pokračovat dalšími díly nebudu.

14.03.2020 3 z 5

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Alice Scarling

Děs, děs, děs. Horší knížku jsem snad v ruce neměla. Myšlenka měla šanci, ale autorka ji zabila naprosto špatným stylem a neuspořádaným dějem. Nevadí mi když je kniha psána v první osobě, ale tady to proste nefunguje.
Hlavní hrdinka je totálně nesympatická. Uznávám, že je osvěžující, že to není taková klasická princezna, ale pogující metalistka, zpěvačka v pochybné "kapele" s cigárem v hubě působí velmi nepřitažlivě. Ani vyvinutý hrudník to nevylepší. Spíše mi připomíná chudinku, co se snaží tvářit, že se vůbec nelituje.
Celý koncept nadpřirozeného světa je jednoduše pomatený. Víc k tomu neřeknu.
Celá kniha působí jako by ji napsala nudící se puberťačka. Ani jsem ji nedočetla, konec mě nazajímá.

14.06.2020 odpad!

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Ani nevím o čem to vlastně má být. Pochopila jsem, co se tím autorka snažila říct, ale jinak je kniha totálně o ničem. Nesympatické postavy, zmatené použití retrospektivy a téměř nulový spád. Ani styl psaní mi vůbec nesedl. Knihu jsem někde za polovinou odložila a vracet se k ní nehodlám.

30.01.2020 odpad!

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Příběh jako takový se mi moc líbí. Příběh znuděné paničky a její neúcty snad ke všemu. Jediné důležité jsou peníze, majetek a to, jak vás vidí ostatní. Myslím, že tento příběh by si mělo přečíst více lidí, možná by se poučili. V některých místech mi vadili sáhodlouhé popisy, ale v celku je to skvělá kniha.

14.01.2020 4 z 5