juni juni komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knížku jsem měla jako povinnou četbu. Myslela jsem si, že to nebude nic moc, ale do knížky jsem se zamilovala. Naprosto úchvatný příběh, který by si měl každý přečíst.

22.10.2017 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Určitě to nebyl zbytečný díl, ale čekala jsem víc napětí. Zase zodpovězeny nějaké otázky a moc se mi líbily krátké kapitoly. Četla se velmi rychle a byla zajímavá.

22.10.2017 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

(SPOILER) Od poslední knihy série jsem čekala trochu víc. Jenomže potom jsem si jí přečetla znovu a líbila se mi mnohem víc.

!!POZOR SPOILERY!!

Když Thomas zastřelil Newta (mojí nejoblíbenější postavu knihy), tak jsem brečela. Teresu jsem v prvním díle milovala, v druhým nesnášela a ve třetím jsem brečela, když zachránila Thomasovi život a sama zemřela. Thomase mám ráda a doufala jsem, že skončí s Teresou, ale nakonec skončil s Brandou (postavu, co nemám ráda ani ve filmovém provedení) mě kniha trochu zklamala.

Moc se těším až půjdu do kina na poslední díl série.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Na knihu jsem přišla, díky filmu, do kterého jsem se zamilovala. Myslela jsem si, že film je naprosto úžasný, ale to jsem si ještě nepřečetla knihu :). Kniha byla naprosto úchvatná, a proto jsem si na ni udělala referát a doporučila celé třídě. Honem jsem běžela pro pokračování.

21.10.2017 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst. Přečetla jsem asi 5 kapitol a vrátila jí na poličku. Po chvíli, co jsem dočetla všechny knihy, co jsem měla, jsem se k ní vrátila. Příběh jsem přečetla jedním dechem. Nechápala jsem, jak jsem se od této knihy mohla odtrhnou.

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

Na tuto knihu jsem přišla naprosto nečekaně. Všude jsem slyšela, že je Dickens naprosto úžasný. Tak jsem se rozhodla pro Příběh dvou měst. Díky tomu, že mě zajímalo, jak autor přenese příběh do doby Velké francouzské revoluce a jakou roli tam budou hrát města Londýn a Paříž. Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, ale potom mě kniha naprosto pohltila a já se od ní nemohla odtrhnou.

21.10.2017 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Poslední díl série mě znovu nadchl a já se do něj zamilovala, jako do celé série. Úžasné zakončení série. Jenom škoda, že autorka nenapsala víc dílu. Už se chystám na série Pekelné stroje a moc se těším, protože CC patří mezi moje nejoblíbenější autorky.

21.10.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Dříve než jsem si přečetla knihu, viděla jsem film. Film mě naprosto nadchl a hned jsem musela mít pokračování. Naštěstí jsem měla za chvíli svátek :)