Juliette Juliette komentáře u knih

Šepot růží Šepot růží Teresa Medeiros

Červená kniha - na začátku se potkají a na konci si vyznají lásku. Jen ten konec je takový trochu moc natahovaný. Mám pocit, že autorka přemýšlela, čím vším má ten vztah obzvláštnit.

04.04.2012 3 z 5

Malé dějiny filosofie Malé dějiny filosofie Hans Joachim Störig

Kniha pro ty, kdo se chtějí něco dozvědět o filozofii stravitelným způsobem.

02.04.2012 4 z 5

Za irských nocí Za irských nocí Gerard Donovan

Kniha plná povídek ze života. Povídky jsou psány odosobněným stylem. Niko nikoho nesoudí, nekritizuje a ani nechváli. Nikde není žádný hrdina ani padouch, jen život ve své nahotě.

13.03.2012 4 z 5

Študáci a kantoři za starého Rakouska. České střední školství v letech 1867-1918 Študáci a kantoři za starého Rakouska. České střední školství v letech 1867-1918 Kateřina Řezníčková

Hezký exkurz do školství druhé poloviny 19. století. Odbroná kniha, při které čtenář neusne :-)

08.03.2012 4 z 5

Malá encyklopedie Velikonoc Malá encyklopedie Velikonoc Valburga Vavřinová

Stejně skvělé jako enc. o Vánocích.

Malá encyklopedie Vánoc Malá encyklopedie Vánoc Valburga Vavřinová

Cokoliv se chce člověk dozvědět o Vánocích, tak tady najde.

Případ Máří Magdalény Případ Máří Magdalény Gerald Messadié

Dosti zvláštní podání hodně známých věcí. A velmi čtivé.

08.03.2012 4 z 5

Jan Zrinský ze Serynu: životní příběh synovce posledních Rožmberků Jan Zrinský ze Serynu: životní příběh synovce posledních Rožmberků Václav Bůžek

Tak trochu srdeční záležitost, jelikož jsem tam nějakou dobu prováděla, ale je to velmi dobře napsané. Vše je srozumitelně popsáno a vysvětleno.

Vášeň Vášeň Jeanette Winterson

Výborný příběh okořenění kapkou mystiky.

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Podle mě autorka docela dobře zvládla navázat na odkaz M. Mitchellové. A rozhodně to nebylo nic lehkého. M. Mitchellová je jen jedna. Jelikož už nemohla prcavot s atmosférou plantážnického Jihu, postavila to na něčem jiném. Scarlett zde nachází jiný cíl a přehodnocuje své postoje. Vždyť v polsedním dilu Jih proti Severu to k tomu i vede. Jakoby si na konci knihy uvědomila hloubku lásky ke svému manželovi.
Jelikož čtenáři a i nakladatel požadovali od A. Ripley happy end se známymi postavami, nemohla zas až tak zůstat u původního chování osob. To by totiž opět byla kniha bez konce.

Stratený ostrov Stratený ostrov Margaret Mitchell

Hezký a krátký příběh. Avšak opět bez konce. Jakoby autrka měla problém cokoliv ukončit.

29.02.2012 4 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

Plný počet dávám jen ze sentimentu. První román, který mě uvedl do světa červné knihovny. Kniha plná vášně, erotiky, romantiky a trochu toho napětí se tam také najde...

28.02.2012 5 z 5

Hvězda Hvězda Shannon Drake (p)

Knihy ze současnosti jsou snad i lepší než její historické romance. Mají šmrc a spád. Nejlepší je tu pes Rambo.. :-)

28.02.2012 4 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Úžasně napsaná kniha. Velmi dobře propracované osudy jednotlivých postav. Takhle dobře vše pospojované do jené knihy se málokdy vidí.

22.02.2012 5 z 5

Zpěv sirény Zpěv sirény Candice Proctor

Román je opět skvěle napsaný, tak jako i jiné knihy této autorky, ale vztah Kate a Sebastiana začíná připomínat telenovelu.

22.02.2012 3 z 5

Vademecum pomocných věd historických Vademecum pomocných věd historických Ivan Hlaváček

Výborná příručka pro každého studenta historie i amatérského historika.

17.02.2012 5 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Příběh o velkém přátelství a hledání. V tomto eposu je obsaženo mnoho témát, která byla v pozdějších literárních dílech více rozpracována. (Mám na mysli hlavně díla ze starého Řecka a Říma.) Skvěle zpracované a pospojované.

17.02.2012 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Je to sice kniha plná erotických scén, ale ty scény jsou výborně napsané. Není to vulgární, ale smyslné. O hlavní hrdince si můžeme myslet cokoliv, ale celkový děj je velmi dobrý. Kniha má spád a hezky plyne až ke svému konci nekonci. Ale k tomu se musí propracovat každý sám.

16.02.2012 3 z 5

Plameny nenávisti Plameny nenávisti Norman M. Naimark

Výborná kniha, která se zabývá vyháněním lidí a to ve všech jeho formách (genocida, vystěhování či odsun). Na každou tuto událost je nahlíženo z obou směrů. A to jak ze strany agresorů tak i utiskovaných.

16.02.2012 5 z 5

Kdo mi pomůže? Kdo mi pomůže? Judith McNaught

Hezký romantický příběh s tak trochu detektivní zápletkou. Je hezké, že u některých vydrží láska tak dlouho...
Jinak dobře napsaná kniha, která má vyvážené prvky romantiky a napětí. Tudíž se zde neřeší jenom "mám mě rád, nemá mě rád", jako u většiny romantických knih. (Ne že by to u některých nebylo velmi dobře napsané :-) )

16.02.2012 4 z 5