JointlieKat94 Online JointlieKat94 komentáře u knih

Čarodějky ze Salemu Čarodějky ze Salemu Arthur Miller

Šílené nahlédnutí do 17.století.

O čarodějkách ze Salemu jsem do teď získala velmi málo informací (moc jsem se o téma nezajímala) a o to víc jsem byla ze čtení deprimovaná! No opravdu, uhryzala bych si nehty z těch potvor!
Prostě nebylo nijak možné prokázat svou nevinnu a lhát bylo jediné východisko..
Smutná doba, ale velice zajímavá kniha. Osobně jsem si zamilovala Proctora, jeho chování i vyjadřování..

Asi bych ráda viděla i divadelní zpracování. Kniha se mi líbila. :)

26.11.2023 4 z 5

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Tahle klasická povídka je velmi povedená.
Již od začátku se ocitáme u ponurého stavení a setkáváme se s, celkem zvláštně, nemocným majitelem tohoto domu. Později i s jeho sestrou, která stejně jako majitel umírá..

Moc dobré. :)

26.11.2023 4 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Tohle je tedy velice těžké ohodnotit, ale dávám průměr..
Osobně jsem si myslela, že čtu všechny žánry, že nemám nějaký určitý. V jednu dobu jsem zaznamenala velkou "poptávku" čtenářů na takovéhle případy a tak jsem si knihy začla kupovat, jen jsem se až teď dostala k první takové knize..

Nechci hodnotit obsah, ráda bych ohodnotila jen práci kriminalistů a osob zainteresovaných do řešení těchto případů. Těm všem dávám hvězdiček pět..
Tomu "zbytku" dávám tři.

Jsou to totiž nechutné činy a mě bylo při čtení vážně zle. Několikrát jsem musela čtení přerušit, abych se vzpamatovala.. tak jsem to měla z počátku knihy.. pak jsem si prostě zvykla.
A ty fotky?! Děsivě hrozné..

Ne, tohle opravdu není a nebude můj žánr. A to tu v takovém žánru ještě pár knih mám.

26.11.2023 3 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Neskutečná kniha, která mě opravdu vzala za srdce.

Z počátku vidíme dokonalou rodinu. Marilyn s Davidem a jejich čtyři dcery. Ale každý z nich má své tajemství, které postupně odkrýváme. Každá situace je probírána z několika úhlů pohledu, prolíná se tu časová linka a charaktery postav jsou tak perfektně vylíčeny, že si po dočtení musím připomínat, že to byl smyšlený příběh a tyto osoby neexistují. Je to tak uvěřitelné! Tak smutné! A tak.. dokonale napsané, že není potřeba nějaký větší děj. Nejvíc mě bolelo srdce z Wendy.. to, jak si vyžrala to nejhorší.. a nejvíc jsem chápala lásku Marilyn a Davida.

Naprosto skvělé čtení!

19.11.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak to byla další z klasik, která mě překvapila. Já ale vlastně vůbec nevěděla, do čeho jdu! No vážně, netušila jsem ani to, že to je jeden z případů Sherlocka Holmese. A velmi povedený!

Líbila se mi atmosféra, bažiny a tajemství, ale i od poloviny předvídatelnej děj (jasně že jsem nejdřív podezřívala všechny!). A ke všemu se mi to dobře četlo.
Jsem spokojená!

16.11.2023 4 z 5

Tyjo, to bylo hodně hustý!
Tohle byla ta první sbírka povídek, kterou jsem od autora otevřela. A líbila se mi. Z každý povídky jsem úplně cítila ty deprese, to vzrůstající šílenství.. dobrý jako!

Bylo jen pár těch, které mě zas tak moc nezaujaly, ale valná většina byla dost dobrá, silná a někdy šílená a zvrácená!

Fakt dobrý.

15.11.2023 4 z 5

Medvědí pohádka Medvědí pohádka Ivona Březinová

Knihu dostanou kamarádky děti k Vánocům, a já si při balení řekla, že to musim přečíst (přece bych jim nedala něco špatného!).

Knížečka se mi osobně moc líbila, jsou v ní obrázky pana Zápala, které měly být k původnímu Medvídkovi Pú, a je to tak hezké, tak hezky zpracované, že si myslím, že to děti potěší.

A pohádka v pohádce je hezká, pro děti poučná a já jsem vděčná za objasnění "Teddyho". To jsem netušila!

11.11.2023 4 z 5

Předčasný pohřeb (12 povídek) Předčasný pohřeb (12 povídek) Edgar Allan Poe

Dvanáctkrát klasika od typického Poea.

Jen mě se z těch klasik líbila skoro polovina, no bohužel! (Ale přitom vlastně "bohudík").
Tedy klasika v podobě těchto povídek: Předčasný pohřeb, Jáma a kyvadlo, Sud vína amontilladského, Berenice a Zánik domu Usherů.
To podle mě bylo nejvíc děsivé.
A taky je pravda, že jsem si kolikrát u povídek musela připomínat, že žiju v jiné době a třeba pohřbení za živa už se určitě nemůže stát. Ale je to hrozná představa, to teda!

A já jsem moc ráda, že jsem si tuto klasiku mohla konečně přečíst. :)

07.11.2023 4 z 5

Hubička Hubička Karolina Světlá (p)

Zastávám názor, že Vesnický román a Frantina byla povedenější dílka, ale tohle bylo taky dobré, jen ne tak překvapivé. :)

Je to vlastně jen kratší povídka, a taky si myslím, že to nebyla jen "Hubička" kvůli čemu byla Vendulka s budoucím chotěm Lukášem tak "rozhádaná". :)

Příběh byl super, a vlastně to byl zatím jediný, který skončil dobře, je tak? :)

01.11.2023 4 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Dokonalý a přitom malinko děsivý. Ta představa, že se peklo uzavře a všechno z něj skončí zase tady. :)
Takový správně "Gaimanovský" a to mám moc ráda!

01.11.2023 5 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Frantinu prostě musím ohodnotit 5* a to už proto, že Karolina psala o silných a chytrých ženách. Takový romány se v dnešní době čtou "jedna báseň".

Moc se mi to líbilo! A asi nemám co k tomu víc napsat- to, jak se mi "za mlada" do těchto knih nechtělo a to, jak je teď jedním dechem hltám, vypovídá o všem. :)

31.10.2023 5 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Vzhledem k tomu, co se teď děje a já se chtěla dozvědět jen o něco málo víc.. a taky jsem si ji dala do ČV.

Kniha je výborná ačkoliv je psaná očima náctileté dívky. Kdejaké americké studio by to hned bralo jako scifi film.. ale ona je to pravda. To všechno se tam děje a mě je z toho tak smutno. Je neuvěřitelné, že i v téhle době to někde takhle funguje.. zaostalá a vykradená, zkorumpovaná země, která nechce mít obyvatele, co by v hlavě mohli mít svoje názory a něco navíc. Je mi špatně z toho, co vše je ženám zakazováno..

Je to silné čtení. Ale lidi to musej vědět. Musej vědět, že v Čechách se máme skvěle.

26.10.2023 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Skvělá kniha u které jsem se dost bavila. Ne vážně, historkama z Tinderu mě vždycky zásobovala přítelova sestra a mě to tak bavilo, a pak najednou šup, a je tu kniha historek z Tinderu! I když teda né od přítelovo sestry. :)

Moc se mi to líbilo, každá z historek byla vtipná, několik jsem jich právě přítelovi musela přečíst. Bylo to dobré a mě se moc líbí, jak je autorka pohotová a zábavná. A na rande sama se sebou půjdu taky! :D

Rozhodně si jí přečtěte, pokud váháte. :)

24.10.2023 4 z 5

Do švestek jsme doma Do švestek jsme doma Martin Nekola

Kniha díky komiksu nezabrala ani tolik času na to, kolik jsem se toho z ní dozvěděla (třeba jak probíhala emigrace a že to nebylo jen tak..), ale přesto jsem s ní nebyla tak spokojená, jako bych čekala. Taky jsem se trošku ztrácela v postavách.

Zajímavé to bylo.

22.10.2023 3 z 5

Klevisová, Stančík a Tučková- Pro mě tedy nejpovedenější povídky, které mně zaujaly opravdu nejvíc a klidně by se mi líbilo i pár stran navíc.

Ze zbytku si toho moc nepamatuju.. a co ano, tak mi do "noiru" úplně nezapadlo a nebo mě do povídky úplně nevtáhlo.

Kniha se ale celkově četla dobře a graficky je velmi povedená.

20.10.2023 3 z 5

Zámeček Zámeček Barbora Majchráková

Takovej příjemnej letní příběh.

Taková jednorázovka, od který člověk tak nějak ví, co čekat a jak to dopadne, že to bude prostě hezké. Kniha, kterou si přečtete s chutí, a možná, až budete na prohlídce nějakého zámku si na ní vzpomenete. :)

Takže tak.

P.S. Kniha obsahuje spoustu vykřičníků!

16.10.2023 3 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Tady Karolinu "mi doporučila jedna Karolína". Kecám, ale jede se zrovna ve společném čtení, a já od této spisovatelky mám více knih, které bych ráda v průběhu měsíce přečetla.

První byl tedy Vesnický román, a byla to naprostá paráda! A já jsem z toho vedle jak ta jedle.. Tak strašně moc se mi to líbilo, ta doba, zvyky a tradice, to jak se pohlíželo na všechno co děláš a jak se chováš.. no v knihách to miluju, ale žít bych takhle nedokázala. :)

Román nám tedy vypráví o zajímavých, a asi tabuizovaných tématech té doby, a Karolina se do toho teda pustila perfektně. To, jak se pohlíželo na manželství, ačkoliv nefungující, jelikož manželka byla celkem tyranka (sorry jako Rychtářko!) a matka celkem k ničemu,.. to, jací byli muži silní a pracovití, odhodlaní a moudří (Antoše jsem si fakt zamilovala!) a to, že bylo hrozně nezvyklé starat se o holku, která se více méně chovala jako kluk, a o kluky nejevila ani trochu zájem.. ale ze které se díky Antošovi stala normální "spasitelka všech duší" (Sylvu jsem si taky oblíbila! Statečná to byla holka!). Tak o tom se četlo fakt dobře.

Prostě to byl neuvěřitelně krásný, i když chvilkama dost krutý, Vesnický román, a Vám doporučuju si ho přečíst. Fakt se bude líbit!

14.10.2023 5 z 5

Vysoce citliví lidé: Jak vzkvétat ve světě, který vás zahlcuje Vysoce citliví lidé: Jak vzkvétat ve světě, který vás zahlcuje Elaine N. Aron

Jsem ráda, že jsem knihu četla, ale ještě víc radši jsem, že už jí mám dočtenou. Bohužel.

Ano, považuji se za vysoce citlivého člověka, ale z téhle knihy jsem očekávala něčeho mnohem více a z něčeho o dost méně. Nebavila mě. Ani trošku. Na čtení je vážně náročná. Je tu spooousta rozhovorů a spousta vědecky prokázaných věcí, které mi ale k ničemu nebyly. Je tu taky spousta slov, která mi úplně vytrhávala žilky v očích. Jako je několikrát opakovaný "tento" a "tato", ačkoliv by se to bez toho obešlo. Spustila a vrátila mi traumata, na které jsem už moc nechtěla pomýšlet. Né, nepotřebuji doktora a né, nepotřebuji pilulky a ani celou kapitolu o tom. Teď už jsem šťastná, a to i se svou nálepkou vysoce citlivé osoby.

Z knihy si odnáším velké zklamání a možná i další trauma. :D

29.09.2023 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Vydání z roku 2015 jsem dostala od maminky k narozeninám. Ví, že mám ráda takové ty básnické sbírky, takové to skloubení krásného, romantického příběhu a uchu lahodících slov. I když jasně, rozumím tomu, že je to divadelní hra, ale na mě to funguje stejně. Pár let si na mě teda kniha musela počkat a já ted musím napsat hodnocení. :)

Hned od začátku mě to chytlo, nejradši bych předčítala přítelovi, ale ten na tohle prostě není.. dva rody, které proti sobě neustále zbrojí se z nějakého důvodu prostě nenávidí. Z nich pochází Romeo a Julie. Romeo se zrovna snaží dostat z jedné neopětované lásky a pozná Julii, kterou chtějí rodiče provdat. Je to láska na první pohled. Cukrují spolu tak dlouho, až se o pár dnů později na tajno vezmou. Avšak jejich pozemská láska nemá dlouhého trvání. Romeo je vyhnán, Julie umrtvená.. jak to mohlo dopadnout jinak? :)

Já to konečně vím! :)

28.09.2023 4 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Tak jo. Konečně dočteno. Už jednou jsem totiž tuhle knihu měla připravenou, že začnu, ale pořád se mi do ní tak jako nechtělo.. a tak jsem tu a píšu.

Hodnocení. Je to těžký, čtenářky přede mnou shrnuly skoro celý děj a vše důležité a tak bych jen ráda dodala, že i mně to připomínalo jiné knihy a dokonce i film.. Stmívání. :D (ze začátku v nové škole, kdy jí partička z povzdálí představovala partu těch zlejch kluků, po kterejch pošilhává celá škola..).

Začnu tedy základem, obálka je hodně povedená. Kniha se čte sama, příjemně dlouhé kapitoly a děj?

Tak takhle.. Elena mi byla celkem sympatická, taky bych si s ní rozuměla, byla bych asi jako Anežka. Snažila bych se jí přesvědčit, protože Tadeášovi jsem od začátku nevěřila ani nos mezi očima a vlastně jsem celou knihu byla dost podrážděná a lehce vynervená.. každé Elenino rozhodnutí bylo špatné. A já prostě trpěla. Ale jasný, to je asi věkem a zkušenostma.. konec se mi zdál opravdu příliš urychlený a odpovědi na mé otázky zůstaly nevyřčené.

Oblíbila jsem si Jáchyma a Dannyho.
Toť vše.

26.09.2023 3 z 5