Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Vězeňkyně z Teheránu Vězeňkyně z Teheránu Márína Nemat

Smekám před její odvahou. Jak asi žije dneska?

21.12.2015 5 z 5

Poutníci Poutníci Nadine Gordimer

Knížku jsem dočetla, ale než jsem se do ní začetla, trvalo půl knížky. Moc mě neuchvátila a asi ani v mé paměti nezůstane.

14.12.2015 3 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Moje nejmilejší knížka, málokdy se ke knížkám vracím, ale tuto knížku jsem četla mnohokrát a určitě se k ní zase vrátím. Knížku nejde brát jako knihu faktů, ale jen jako román. Pěkně se čte i Císařovna Josefína nebo Napoleon a ženy

12.12.2015 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Poutavá knížka, přečteno za jeden den, ještě že jsem mohla hned pokračovat druhým dílem. U nás by se na něj sesypali ochranáři za zneužívání zvířat.

20.11.2015 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Je vidět, že zvířata léčí duši. Nejen, že zvířata potřebují nás, ale hlavně člověk potřebuje zvíře. Moc hezky napsaná knížka, klidně by mohlo být další pokračování. Kočky jsou chytré.

20.11.2015 5 z 5

Vyšehrad - tisíciletá sága Vyšehrad - tisíciletá sága Pavel Bedrníček

Pěkně a přehledně napsaná kniha. Nejen historie, ale i pověsti jsou v knížce hezky popsané. Vyšehrad není jenom hřbitov, jak si spoustu lidí myslí

16.11.2015 5 z 5

Skvosty Prahy Skvosty Prahy Petr David

Nádherná knížka, dostala jsem jí dárkem a byla z ní tak nadšená, že jsem také zakoupila jednu a udělala radost kamarádce. Jsem Pražák, Prahu znám dost dobře, ale furt je tady hodně co obdivovat. Krásné fotky.

16.11.2015 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Knížku jsem nedokázala přečíst na jeden zátah, byla čtivá, ale místy jsem se přistihla, že nevím co čtu. Než jsem to dočetla, tak jsem zvládla ještě 3 knížky. Ale jsem ráda, že jsem jí zvládla, po přečtení jsem si uvědomila, že se mě vlastně moc libí

15.11.2015 5 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Proč jí tam tahal, když už jednu manželku měl. To si ani nedokážu představit, co chudák musela zažít v zemi, kterou nám dávali za vzor, ale byl to jen život v chudobě a ponížení, přitom mohla žít klidně ve své rodné Francii. Dlouho mi zůstane v hlavě.

15.11.2015 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Dneska jsem dočetla knihu Na útěku, kterou napsala její dcera ze svého pohledu. Betty byla hodně velká bojovnice. Viděla jsem i film, ale knížka nej. Byla to má 1.knížka z tohoto prostředí co jsem četla a je nezapomenutelná

14.11.2015 4 z 5

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

Četla jsem hodně knih na toto téma, tato na mě zapůsobila opravdu silně a nezapomenutelně

14.11.2015 5 z 5

Se silou lvice Se silou lvice Esma Abdelhamid

Docela by mě zajímalo, jak žije dnes

14.11.2015 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Někdy jsem se trošku neorientovala v ději, musela listovat zpět a hledat souvislost. Byla to má třetí knížka od autora, zdála se mně nejslabší, ale i tak se mi líbí

14.11.2015 4 z 5

Císařovna Josefína Císařovna Josefína Carolly Erickson

Po přečtení knížky Desirée, jsem hledala něco podobného. A našla tuto knížku. Moc pěkně se četla. Pěkná je i knížka Napoleon a ženy

11.11.2015 5 z 5

V Brooklynu roste strom V Brooklynu roste strom Betty Smith (p)

Knížku jsem dostala od mámy, když mi bylo asi 14 let a od té doby jsem se k ní vrátila mnohokrát. Popis rodinného soužití a v té době nebylo jednoduché žití

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Hrozný, co dokáže pár úchylů udělat s vlastními dětmi. 8 let páchané hrůzy a nikdo to neviděl? Škoda, že nejde si přečíst od této spisovatelky v češtině ještě jinou knihu.