Vyšehrad - tisíciletá sága

Vyšehrad - tisíciletá sága https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220784/vysehrad-tisicileta-saga-220784.png 5 5 4

Publikace nabízí ucelený pohled na jednu z nejdominantnějších částí Prahy. První část se věnuje historii Vyšehradu od počátku jeho existence až do nástupu 21. století. Část druhá provází čtenáře po všech zdejších objektech, nabízí jejich popis, seznamuje s jejich historií a představuje méně známé pověsti či události, které jsou s nimi spojeny. Třetí část je zasvěcena proslulému hřbitovu od jeho počátků včetně podstatných skutečností o více než stovce významných osob, jejichž hroby tu čtenář může nalézt. Část závěrečná se pak zabývá nejbližším podhradím.... celý text

mol378
25.02.2020 5 z 5

Jako všechny knihy autora - moc dobré. Kniha je psána s historickou přesností, ale velmi čtivě, oživena pověstmi i vyprávěním o osudech slavných osobností. Provede čtenáře Vyšehradem jako na komentované prohlídce. Doporučuji všem, kdo toto krásné a magické místo mají rádi, a spolu s touto knihou i všechny ostatní knihy autora, jaksi neprávem opomíjené.

ondra2
25.03.2019 4 z 5

Zajímavá procházka po Vyšehradě s množstvím informací vyhýbající se suchému pojetí obvyklému u obdobných publikací.

Daydreamer
13.01.2016 5 z 5

Velmi pěkně napsaná knížka od p. Bedrníčka. Na to jsem u něho ostatně zvyklý :-). Uvítal jsem čtivě popsanou historii a samozřejmě také kapitolu o zde pohřbených významných osobnostech.

Jirinamac
16.11.2015 5 z 5

Pěkně a přehledně napsaná kniha. Nejen historie, ale i pověsti jsou v knížce hezky popsané. Vyšehrad není jenom hřbitov, jak si spoustu lidí myslí

pověsti hřbitovy Vyšehrad

Pavel Bedrníček