Poutníci

Poutníci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3738/bmid_poutnici-JPD-3738.jpg 4 23 4

Román nositelky Nobelovy ceny je v prvé řadě krásným milostným příběhem mezi ilegálním imigrantem a dcerou bohatého obchodníka, která se snaží vymanit z prostředí, jímž pohrdá. Ona je běloška, on Arab z chudé muslimské rodiny. Přes odpor svých rodin se nakonec vezmou, a přestože jejich vztah musí projít mnoha bolestnými proměnami, zůstává pevný a silný. Paradoxně román končí tím, že Ibrahim odchází zkoušet štěstí v Americe, zatímco Julie zůstává s rodinou v beduínské vesnici... Ve druhém plánu je to i román o způsobech cesty či putování, o napětí mezi emigrací a imigrací, o hledání vytoužené země a setrvávání v tradicích. Spisovatelka brilantně reflektuje vysoce aktuální témata globalizovaného světa.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Pickup , 2001

czerwa
23.10.2022 3 z 5

Kniha o tom, jak jsme ovlivněni tím, odkud pocházíme a jakými směry nás to může v životě vést, o tom, že co je pro jednoho samozřejmost je pro jiného takřka nedosažitelný cíl, i o tom, že domov lze najít tam, kde bychom to nečekali.

marimari
29.03.2016 3 z 5

Očekávala jsem víc. Mám ráda příběhy které mohou být skutečné. I když hlavní hrdinka neschvaluje způsob života svých rodičů, je zvyklá na pohodlí a svobodu rozhodování. Když se zamiluje a následuje svou lásku do primitivních podmínek, kde určuje společný život muže a ženy náboženství a s tím spojené zákazy a nařízení, těžko jej dobrovolně nechá vycestovat do Ameriky samotného.

Jirinamac
14.12.2015 3 z 5

Knížku jsem dočetla, ale než jsem se do ní začetla, trvalo půl knížky. Moc mě neuchvátila a asi ani v mé paměti nezůstane.

Chana
04.01.2015 4 z 5

Zajímavá kniha, která na mne (po tom, co mne otrávila předmluva odhalující konec knihy) působila ve třech etapách: Nejdřív jsem se nemohla začíst, dokonce jsem utíkala k odborné literatuře:), ale to se zlepšilo když ONA představila JEHO své rodině. Kniha mě najednou zaujala. Když ON vzal JI ke své rodině, už jsem nemohla odlepit oči.
I přes to, že se děj odehrává v dosti depresivním rámci, nakonec vyzní optimisticky.

vystěhovalci, emigranti jihoafrická literatura

Nadine Gordimer