jes09 jes09 komentáře u knih

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Na dovolenou dobrá. Předchozí díly jsem nečetla, ale neměla jsem pocit, že jsem o něco přišla.

02.09.2018 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Opět další kniha, která mě nadchla. Mata Hari a její manipulace s muži.

02.09.2018 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Pokud se člověk oprostí od ostatních děl, tak se mi kniha líbila. Resp. je to téma dnešní doby což mě baví.

02.09.2018 5 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Na můj vkus některé pasáže autorka vzala až příliš hopem a naopak.. Asi jsem už zmlsaná různými ságy..

22.12.2014

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Taková hezká pohádka na dobrou noc, která se od předešlých dvou dílů moc nelišila..

13.11.2014 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Nebudu hodnotit počtem hvězd, protože kdyby kniha byla hodnocena jako young adult, tak bych dala plný počet (a vymazala dvě krátké sexuální vložky) a jakožto sci-fi - fantasy bych hodnotila méně.
Kniha se mi líbila, protože jsem měla chuť na něco odlehčeného a to právě tato kniha splnila. Opakuje se pár jmen a samotný dej se odehrává na jednom místě (městě). Děj plynul a dle očekávání konec s námětem na pokračování.

29.04.2024

Srdce napůl Srdce napůl Jan Marek

Až neuvěřitelný pohled do prenatální kardiologie, pohled do hloubky srdce a nemocí s ním spojený a zároveň řešení léčby, které dané postižení srdce vyžaduje. Další zajímavý prvek byl srovnání zdravotnictví v Čechách a v UK.

17.12.2023 4 z 5

Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Marc Hamer

Pro mě příjemné překvapení, dozvěděla jsem se mnohé o životě krtků.

30.06.2023 4 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Bolest, deprese a naděje v rychlém sledu kapitol. Není to veledílo, ale zaujalo to tak, že jsem přečetla lusknutím prstu.

01.06.2023 4 z 5

Zbraně bolesti Zbraně bolesti Paul Éluard

Doporučuji si jako první přečíst zadní část, kde je mnohé vysvětleno.

22.05.2023 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Pro mě zklamání, prvních 200 stran pro mě bylo zbytečných.

14.05.2023 2 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Naprosto reálně vykreslený vztah rodiny s alkoholikem v čele. Za mě velmi povedené dílo - krátké a výstižné - pro ty, kdo nezažil na vlastní kůži.

04.04.2023 5 z 5

Mrak Mrak Anna Basiková

Jaké si to uděláš, takové to máš - to jsou slova, která mě napadnou po přečtení knihy.
Generačně jsem v Y-lonu, ale narozdíl od holek zmiňované v knize jsem věděla co od života chci. Po přečtení knihy mě zaplallvil pocit vděčnosti, že jsem nesešla z cesty!

29.01.2023 2 z 5

Duše, která se našla Duše, která se našla Clifford Whittingham Beers

Neuvěřitelné! Příběh, který se odehrál před více než 120 lety v psychiatrických zařízeních - vůbec je nemyslitelné, že již v této době taková zařízení existovala. Bohužel lidé, kteří se tam ocitli nebyli v nejlepších rukou. Některé praktiky jsou opravdu ohavné a na dnešní dobu nepochopitelné.

Bylo řečeno o této knize:
..Jméno C.Beerse bude vyryto ve zlaté knize dobrodinců trpícího lidstva.. (Med.Dr.Georges Genil-Perrin, vedoucí lékař psych. ústavů
..Duše, která se našla - znamená důležitou epochu v rozvoji sociální psychiatrie (Med.Dr.M.Levi Bianchini, ředitel nemocnice v Itálii)
..Byl to šťastný den pro lidstvo, když se C.Beers dal do práce (Med.Dr.Ralph A.Noble - lékař)

04.11.2022 5 z 5

Nemoci žaludku a dvanáctníku Nemoci žaludku a dvanáctníku Olga Marečková

Kniha obsahuje nejen vysvětlení různých pojmů, ale i jak se k různých nemocem trávicího traktu postavit, jaké potraviny nejsou vhodné a v neposlední řadě i několik receptů.

18.10.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Jako YA není špatná - jednoduché čtení, ale čtivé!! což je pro tuto cílovou skupinu podstatné. Konec byl velmi překvapující.

25.08.2022 4 z 5

Onemocnění jícnu, vředová choroba žaludku a dvanáctníku Onemocnění jícnu, vředová choroba žaludku a dvanáctníku Pavel Kohout

Na pouhých 40-ti stránkách všeobecné informace o nemocech, též se tam objevují otázky a odpovědi a zbytek knihy recepty (snad pro lidi, kteří nevaří)
Za mě jsem se na internetu dozvěděla více než-li v této knize.

17.08.2022 1 z 5

Počítám s tebou Počítám s tebou Michaela Červenková

Tento žánr by se měl řadit do YE kategorie a v tomto pohledu to i hodnotím. Je to hezký román o seznámení s poruchou osobnosti - v tomto případě panické ataky. Hlavní myšlenka byla příběhu byla hezky a srozumitelně popsána vč. procesu léčení.

24.05.2022 5 z 5

Naučte se anglicky - účinné metody výuky pro celou rodinu Naučte se anglicky - účinné metody výuky pro celou rodinu Marie Michaličková

Po dlouhé době publikace, která mě zaujala od začátku. Je pojatá s všeobecným pohledem, každý se v ní v najde a možná si i rozšíří svůj obzor. S mnohém s autorkou jsem za jedno.

16.05.2022 5 z 5

Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Dave Asprey

Slavný BIOHACKER Dave Asprey se s vámi podělí... všechno jsem zkusil, všude jsem byl a nejlepší výrobky od Bulletproof. Opravdu tohle je ,,Amerika"

05.04.2022 3 z 5