Jen_procházím Jen_procházím komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dobře vymyšlené. Moc nerozumím komentářům o tom, že chyběla sonda do toho, proč se rodiče chovají jak se chovají. Pardon, ale to je přece úplně jedno. Jde hlavně o pohled dítěte a o to, jak takové věci vypadají mimo rodinu...očima třeba i pedagogů.

15.09.2020 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha je pojata hodně moderně/artově. A bohužel jako kdyby místy nevěděla, kam vlastně míří. Bylo fajn si ji přečíst a několik pasáží mne zaujalo, ale sama o sobě (myšleno bez filmu, kterému je doprovodem) bohužel neobstojí.

08.09.2020 2 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

(SPOILER) Tohle se nepovedlo. Nezvládl sem autorovi odpustit, jak jednoduše vyrobil postavám moderní nástroje za pomocí magie. K tomu stokrát viděná zápletka o pomstě, naprosto přestřelené změny postav (prý byla jako první napsaná poslední kapitola-je to hrozně vidět), nelogičnosti a tak dál. I na oddychovku slabé. Jedna hvězdička za svět Vegaše, druhá za první třetinu knihy.

06.08.2020 2 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. - 2. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. - 2. díl Jaroslav Hašek

Jak jinak bych měl asi hodnotit. Kniha i film mají v naší rodině kultovní status v celé mužské linii, stejně jako Král Krysa.

29.05.2020 5 z 5

Big Joe Big Joe Josef Šmejkal

Moc pěkná kniha. Není zas tak moc o zápase, ale spíš o tom, co všechno Šmejkal zažil na cestách po světě, přičemž přednost mají humorné historky. Škoda jen, že nebyla věnována žádná pozornost Šmejkalovu velkému zápasu s Fryštenským.

28.05.2020 4 z 5

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

Každej aktivní fotbalovej fanoušek v republice pozná v bandě šílenců okolo hlavního hrdiny chlapy, který týden co týden potkává a v horším případě (pokud je mladej a trochu na palici) k nim i vzhlíží. Kdyby ale kniha byla jen o tomhle, tak by zasloužila max dvě hvězdičky. Co jí dává mnohem širší rozměr jsou příběhy obyčejných Britů, těch lidí okolo, co je nikdo nevidí stejně jako skladníka Toma. A jasně, autor evidentně chce ukázat, že jsou někteří z nich přece taky krysy a šmejdi, takže výpovědní hodnota je dost pokřivená, ale i tak je to fajn sonda do života Anglie před pár lety.

Hlava 22 Hlava 22 Joseph Heller

Skvěle vymyšlený román. Ze začátku groteskní jako Švejk a přitom zbytek je bolestně smutná výpověď člověka, co chce jen přežít válku.

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Kdysi moje první kniha z Koniášova světa. Oba příběhy jsou napěchované nápady až po strop a pokud čtenář odpustí autorovi jeho klasicky nezvládnuté konce tak jde určitě o super čtení.

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Popravdě mi přišel první díl fajn ikdyž se teda rozjel asi po sto stránkách. Ale tady? Skoro všechno nuda a vata. Nejvíc se mi líbí a líbit budou části ze školy (právě ty nakonec děj beztak posunou nejvíc, ikdyž to tak nevypadá), naopak úplně mě točil ten únos vílou a "výcvik".

18.04.2020 2 z 5

Suttree Suttree Cormac McCarthy

Pro mě mnohem lepší než než ostatní autorova tvorba. Příjemně pomalejší, občas s humorem a hlavně s hromadou zvláštních postaviček.

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Bezejmený strážce zákona v martenskách je zpátky a zase chandlerovsky hláškuje a pobíhá Prahou. Kopřiva se podle mě konečně našel- zatímco Zabíjení sem dočetl se sebezapřením, Asfalt nezvládl a z Holomrázu mě bavila asi polovina, tady je to stejně jako v Rychlopalbě taková jízda, že člověk marně hledá chvilky, kdy se mezi kapitolama nají nebo dojde na hajzl.

26.12.2019 5 z 5