janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Kniha je pro mě velmi zajímavá a hodně důležitá, ale abych byla schopna některé věci vůbec pochopit, jdu ji číst obratem znovu:) Protože pokud to tak opravdu je, vůbec netušíme, co máme za možnosti...a to mě děsí.. a to je možná taky ten důvod, proč je pro mě těžké tomu věřit..

11.08.2015 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Přečetla jsem během krátké chvilky, jako všechny "vieweghovky" :) Kniha připomíná již velmi dobře styl psaní z dřívější doby, což se mi líbí. Ale samozřejmě jsou v povídkách i nové náměty, o kterých dříve spisovatel nepsal, protože neměl zkušenost...Řekla bych, že Vieweghova nemoc je takový podstatný druhý zlom v životě, který velmi ovlivnil jeho tvorbu. Tou první byla smrt otce.. a je to samozřejmě pochopitelné..za mě jediné, spisovatel je zpátky ve hře, sice trochu jinak, než obvykle, ale o tom život je a já jsem za to ráda...

24.07.2015 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Perfektní román, do kterého patří vše, co tam má být, láska, napětí, móda, vůně cizích krajů...byť má kniha skoro 700 stran, přečetla jsem je všechny s chutí..co se týče závěru, mě nezklamal, líbil se mi:)

22.07.2015 5 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

Je to kniha o úspěchu, ale rozhodně ne taková, na jaké jsme zvyklí od jiných autorů. A to se mi právě líbí, nové pohledy na věc, nové myšlenky, neopakované fráze, prostě něco jiného.

21.07.2015 5 z 5

Vystup z řady Vystup z řady Dale Carnegie

Do knihy se člověk musí začíst, aby se "chytl". Kniha mě moc nebavila, myslím, že má Carnegie lepší knihy...

05.07.2015 3 z 5

Týmová spolupráce 101 Týmová spolupráce 101 John C. Maxwell

Základy týmové spolupráce, psano jednoduše, čtivě. Ideální jako kniha pro začátečníky, než se pustí do těch opravdových "Maxwellovek" :)

18.06.2015 4 z 5

Ohnivá Venuše, studený Mars - Hormonální rovnováha Ohnivá Venuše, studený Mars - Hormonální rovnováha John Gray

Perfektní knížka o tom, jak uvažuje muž a žena když jsou ve stresu a o tom, jak se stresu zbavit:) Myslím, že kniha se bude líbit více ženám, protože autor zastává názor "Ženy jsou na prvním místě" :) Ale to neznamená, že nemusí na sobě nic měnit... :)

24.05.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pro mě romantický příběh dvou zajímavých mladých lidí. Psáno s notnou dávkou ironie a sarkasmu, takže jsem se v některých místech zasmála a v jiných zase pobrečela...Kniha určitě donutí přemýšlet o smrti...ale taky o životě:)

09.05.2015 5 z 5

Pravidla se změnila Pravidla se změnila Zdeněk Jirotka

Prostě klasický humor pana Jirotky:) Povídky jakoby vyprávěl sám pan Saturnin, laskavé, vtipné, vstřícné, věcné. Ideální pro odpočinek a pobavení. Nejvíce se mi líbila povídka Ani J. Egyptský ani p. Freud, při čtení jsem opravdu prodělávala silné záchvaty smíchu:)

26.04.2015 5 z 5

Pozor! Srdce muže Pozor! Srdce muže John Eldredge

První polovina knihy byla pro mě opravdu přínosem, protože s takovým pohledem na mužské srdce jsem se ještě nesetkala a v mnohém mi autorovy myšlenky pomohly pochopit některá mužská jednání. Druhá polovina knihy byla pro mě docela oříškem, v některých částech jsem se ztrácela a něčemu vůbec nerozuměla, takže mě to samozřejmě ani moc nebavilo. Ale zřejmě ještě nejsem připravená na trochu vyšší level:)

26.04.2015 3 z 5

Úspěch - To nejlepší z Napoleona Hilla Úspěch - To nejlepší z Napoleona Hilla Napoleon Hill

Kniha je shrnutím základních principů úspěchu, takže bych ji doporučila mezi první knížky pro lidi, co se touto tématikou zabývají. Principy jsou velmi obecné, ale platné. Jinak mě zaujalo to, že je to poprvé, co jsem v knize o úspěchu narazila na kapitolu o sexuálnímu pudu :)

06.04.2015 4 z 5

Síla pozitivního myšlení Síla pozitivního myšlení Norman Vincent Peale

Knihu jsem měla v ruce již dříve, ale až o pár měsíců později jsem ji byla schopná číst a částečně i pochopit. Myšlenky v knize jsou postaveny na křesťanské víře, takže záleží na každém, jak je v této oblasti pokročilý a od toho se dle mého odvíjí ten správný čas, kdy knihu vzít do ruky. Rozhodně bude tato kniha nadále součástí mého života a věřím, že se k ní budu vracet.

26.03.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

První kniha od Coelha, kterou jsem měla problém dočíst :( Vůbec jsem neporozuměla tomu příběhu ani stylu psaní..hlavní postava mě chvílemi úplně iritovala..ale asi zřejmě takoví lidé jsou a možná zažívají podobné příběhy...nicméně mě knina nezaujala a ani nebavila...dojem na mě nechaly poslední dvě strany, z kterých jsem cítila některé Coelhovy hodnoty a to mě trošku uklidnilo :)

16.03.2015 2 z 5

První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? Mitch Albom

Přečteno za 6 hodin..od knihy Láska je jen slovo od Simmela mě žádná kniha tak emočně nedostala jako tato...od půlky jsem četla se slzami v očích, po přečtení jsem stavidla už neudržela:) myslím, že tahle kniha splňuje to, co by kniha splňovat měla: zajímavé téma, ještě zajímavější příběhy obyčejných lidí, zápletka, neočekávaný konec, smíšené pocity, kdy nevíte, jestli věřit nebo nevěřit a spousta dalších dojmů...asi to nejdůležitější u knihy je dle mého to, jak dlouho ve vás po dočtení zůstanou emoce, které příběh vyvolal..myslím, že tahle knížka bude ve mně vyvolávat husí kůži ještě hodně dlouho..

23.02.2015 5 z 5

Běžte za ním Běžte za ním Dexter Yager

V podstatě kniha citátů, mouder a povzbuzení. Je to souhrn všech principů, kterými se autor řídí a doporučuje ostatním, aby se jimi též řídili, pokud chtějí uspět.

31.12.2014 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Knihu jsem přečetla během týdne, zajímavý příběh a vůbec celé to pojetí té doby..na jednu stranu se mi to moc líbilo, na druhou stranu mě děsilo to, že některé věci mi nepřijdou zas až tak sci-fi, ale klidně se mohou v budoucnu stát...pokračování si určitě přečtu:)

28.12.2014 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Od této knihy jsem očekávala trošku více, téma mě nadchlo, styl vyprávění trochu méně. Občas jsem se ztrácela, kde a kdy se děj zrovna nachází. Myslím, že by toto zajímavé téma šlo zpracovat trochu lépe, na druhou stranu, já nikdy knihu nenapsala, takže oceňuji každý takový počin:) Celkově jsem se u knihy nenudila, některé pasáže byly opravdu zábavné. Autorka mě sama osobně zaujala a možná se mrknu i do jejích ostatních knížek.

07.12.2014 3 z 5

Jak si zorganizovat čas Jak si zorganizovat čas Lothar Seiwert

Rychlý pomocník pro kvalitní organizaci času, hodí se mít u sebe.

30.11.2014 5 z 5

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

Kniha je netypická tím, že je zde velký výčet různých výzkumů a příkladů. Tím se pro mnohé může zdát náročnější, či málo srozumitelná, na druhou stranu, kdo se v této oblasti pohybuje trochu déle, ocení tento podrobnější popis nejběžnější lidské činnosti a to je prodej. Je zde i spousta praktických návodů a ukázek, jak se snažit lépe komunikovat, naslouchat, sloužit a tím vším vlastně prodávat.

23.11.2014 4 z 5