janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásná kniha o ničem a o všem...potěší oko i duši.

08.05.2016 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

U této knihy se ani tak nedá hodnotit to, jak je napsaná, ale spíše to, jak se podařilo přenést zážitky a emoce rodičů, kteří příběh vyprávějí, na čtenáře. Myslím, že se jim to podařilo skvěle, příběh je sám o sobě úžasný. Teď už jen záleží na tom, co si z toho odneseme..

06.05.2016 5 z 5

Partnerství? Každodenní blázinec Partnerství? Každodenní blázinec Pierre Franckh

Knihy od Pierrea Franckha znám, proto jsem byla zvědavá na tuhle knížku, kterou napsal se svou ženou. Je to vtipné vyprávění na různá témata z pohledu ženy (levé strany) a z pohledu muže (pravé strany). U některých pasáží jsem se opravdu nasmála, protože situace byly popsány úplně přesně, proste ze života... Nejvíce se mi líbila kapitola Damské prádýlko, kterou vyprávěla Michaela. Je to milé, pohodové čtení jak pro muže, tak pro ženu. A ještě se mi líbilo to, že po dočtení knihy jsem zjistila, že Michaela je původem Češka:)

23.04.2016 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu jsem přečetla za dva dny. Myslím, že popsat na pár stránkách čtyři obyčejné české životy s takovou nadsázkou, není zas tak jednoduché a autor to dle mého zvládnul dobře. Krize středního věku a syndrom vyhoření je celkem aktuální téma a bohužel většina lidí s tím nikdy nic neudělá a jen čekají, až dožijí. Proto se mi líbilo, že autor nechal své hrdiny udělat aspoň "něco" a tím ovlivnit svůj dosavadní život. Pro mě lehké oddechové čtení.

16.04.2016 4 z 5

Utečte z krysího závodu Utečte z krysího závodu Robert T. Kiyosaki

Rozhodně bych tuto knihu doporučila všem dospělým a potom až dětem! Perfektně napsáno, základní principy finanční inteligence, krásné zpracování, prostě pecka. Ve škole by to měla být povinná literatura! Už od základní školy!

28.03.2016 5 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Asi nejšílenější kniha, jakou jsem četla:) Příběh někdy pobavil, někdy jsem se tam našla, někdy jsem vůbec nechápala...prostě fakt to není asi jen o "ledajaké" holce:)

27.03.2016 4 z 5

Jak dosáhnout svých cílů – síla vůle Jak dosáhnout svých cílů – síla vůle Hans-Georg Willmann

V knize je hodně informací nahuštěných do pár stránek, ale nejsem si jistá, že mi tato forma vyhovuje. Obzvlášť když se jedná o tak velké téma, jako je Jak dosahovat svých cílů... Spíš bych upřednostňovala probrat téma více do hloubky. Ale našla jsem tam jednu velmi zajímavou větu, asi nic extra nového, ale je dobré si to čas od času uvědomit: "Ve skutečnosti je princip pevné vůle vcelku prostý: Je třeba vypnout hlavu a jít do toho srdcem"...a to mluví za vše:)

19.03.2016 3 z 5

Láska a úcta Láska a úcta Emerson Eggerichs

Na téma vztahy mezi partnery jsem přečetla mnoho knížek, proto mohu porovnávat. A jednoznačně je kniha Láska a úcta TOP1. V knize je popsána a vysvětlena tak hluboká a přitom jednoduchá pravda, že to pochopí každý, kdo chce na sobě a na svém vztahu pracovat. Opravdu doporučuji nejen přečíst, ale hlavně uvést do každodenního života.

13.03.2016 5 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Autor se zabývá skutečně důležitým tématem a jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst. Je pravda, že v některých pasážích by se dala napsat stručněji, na druhou stranu, asi nikomu neuškodí si základní myšlenku přečíst několikrát, aby se opravdu v hlavě uchytila... Myslím, že tohle je typ knihy na "více přečtení", už jen proto, že když člověk časem to svoje PROČ ztratí, kniha jej může inspirovat a pomoct při hledání nového...ale asi nejdůležitější je to PROČ začít vůbec hledat a najít...takže odcházím přemýšlet do kouta:)

30.01.2016 4 z 5

Nové povídky o ženách Nové povídky o ženách Michal Viewegh

Klasické odpočinkové, příjemné čtení.

22.01.2016 4 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Knihu jsem klasicky zhltla za dva dny. Kniha mě nijak nepřekvapila, ani pozitivně ani negativně. Jen mi ze začátku přišlo toho sarkasmu až příliš. Na druhou stranu konec příběhu byl pro mě celkem zajímavý, protože až někdy od půlky knihy jsem si vlastně uvědomila, že hlavní postavou příběhu není Mojmír, ale dula...a o to mi přišla tahle postava v závěru zajímavější..:)

03.01.2016 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Ani nevím, jak tuto knihu okomentovat, protože jsou čtenáři, kterým nemusí nic říct, ale pak jsou čtenáři, kteří při četbě zažívají doslova "vzrušení četbou" :) A já patřím mezi tu druhou skupinu..pokud máte rádi knihy, jídlo, kočky a Francii, tak se musíte do této knihy zamilovat na první pohled...já knihu objevila jen tak v knihkupectví, prostě jsem po ní sáhla a věděla, že ji musím mít...při čtení prvních pár stránek jsem si přála, aby ta kniha nikdy neskončila...protože jsem prostě při čtení zažívala pocity radosti, smutku, touhy, vzrušení, chutě a já nevím, co všechno dalšího....jednoduše z té knihy "voní" život... určitě jsem ji nečetla naposled a už teď se těším, až ji budu číst znovu...prostě nádherná kniha...

28.12.2015 5 z 5

Správný postoj 101 Správný postoj 101 John C. Maxwell

Rychlá pomoc, když si potřebujete "upravit" myšlení a postoj :)

16.12.2015 5 z 5

Opravdové štěstí Opravdové štěstí Martin E. P. Seligman

Tahle knížka mi dala opravdu zabrat. Oproti Naučenému optimismu, z kterého jsem byla nadšená, byla kniha Opravdové štěstí velmi náročná. Skoro bych ji nazvala učebnicí pozitivní psychologie. V knize se objevuje spousta různých výzkůmů, teorií a podobně. Jsou tam pasáže, kterým jsem vůbec nerozuměla, nepochopila jsem třeba jejich smysl nebo jsem nerozuměla použitým termínům. Tzn. knihu bych spíše doporučila zasvěcenějším čtenářům, pro laika je to docela náročný text.

04.12.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem dočetla asi před půl hodinou...od té doby jsem už prošmejdila google, stihla přečíst nějaké rozhovory s Kateřinou Tučkovou, mrkla na reportáž a fotky a prostě...asi nejde po přečtení téhle knihy jen tak říct, ok, tak co si přečtu dalšího? Těch pocitů a otázek je tolik, že ani nevím, co vlastně napsat...možná by bylo lepší psát komentář třeba po týdnu:) Ale asi to shrnu jednoduše - když se mě přítel ptal, o čem ta kniha je, a já mu odpovědla o žítkovských bohyních, tak ho moje odpověď samozřejmě neuspokojila. Jenže já po půlce knize nebyla schopna říct, o čem to vlastně je...o bohyních? o válce? o přírodě? o léčitelství? o ženství? o vztazích? literatura faktu? ... Tahle kniha se prostě musí přečíst...aby si každý udělal svůj úsudek... pro mě osobně velmi zajímavá četba, zejména pro to, že do nedávna jsem vůbec netušila, že nějaké bohyně z Žítkové existovaly... a navíc, styl psaní Kateřiny Tučkové mi opravdu sedl:)

07.11.2015 5 z 5

Mentoring 101 Mentoring 101 John C. Maxwell

Úplné základy, které jsou potřeba pro vedení lidí. Pro začátečníky ideální kniha.

01.11.2015 5 z 5

Rizikový faktor nedostatek vitamínů Rizikový faktor nedostatek vitamínů Andreas Jopp

Perfektní informace ohledně potřeby základních vitamínů. Jediné, co mi trochu vadilo, v textu bylo velmi mnoho překlepů a občas špatný překlad. To knížce ubírá na kvalitě.

02.10.2015 3 z 5

Někdy vyhraješ, jindy se poučíš Někdy vyhraješ, jindy se poučíš John C. Maxwell

Tato kniha od Maxwella se mi četla velmi dobře, možná proto, že její téma je každému blízké...Teď už jen uvést do praxe a je to :)

20.09.2015 5 z 5

Sedm svateb a jeden rozvod Sedm svateb a jeden rozvod * antologie

U edice Česká povídka se vždy zasměju...U této knihy to nebylo jiné. Prostě příběhy ze života:)

06.09.2015 4 z 5

Říkejte mi prostě Rich Říkejte mi prostě Rich Rich DeVos

Díky takovým lidem jako je Rich DeVos pořád ještě věřím, že náš svět není zkažený, ale že je tu spousta lidí, kteří vyznávají určité hodnoty a principy, které pomáhají ostatním v jejich cestě...Klobouk dolů, pane DeVosi!

29.08.2015 5 z 5