janka84 janka84 komentáře u knih

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

K této knize se budu určitě vracet. Rady v ní se dají dobře použít v běžném životě. Sympatické mi při jejím čtení bylo to, že si spisovatelka nehraje na vševědoucí, spíše je to taková laskavá přítelkyně, která poradí, když potřebujete :-)

12.08.2023 5 z 5

Umění diplomatického jednání Umění diplomatického jednání Frank Naumann

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a chystám se na další. Srozumitelně napsaná i pro mně jako laika.

28.07.2023 5 z 5

Divoženka Divoženka Elizabeth Fenwick

Kniha se mi hodně líbila. Výstižně popsané charaktery postav, jejich smýšlení a pohnutky. Zajímavý námět - slepý pán se snaží ochránit malou holčičku před násilníkem.

28.07.2023 4 z 5

Metamorfórky Metamorfórky Jaromír Plachý

Osmiletému synovi se kniha moc líbila.

13.07.2023 4 z 5

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Výborné! Postavy, které se vám dostanou pod kůži. Vydržte prvních sto stránek, než se "to" rozjede a poté už knihu nepustíte z ruky.

07.07.2023 5 z 5

Nahá opice Nahá opice Desmond Morris

Zajímavá kniha, srozumitelná i pro mně jako laika. Doporučuji těm, kteří se chtějí dozvědět něco nového o tom, proč se v jistých situacích chováme určitým způsobem.

01.07.2023 5 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Výborná, vtipná kniha pro děti i rodiče.
Určitě doporučuji.

20.06.2023 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Knihu jsem přečetla jedním dechem, žádná stránka nenudila. Ponurá atmosféra, zajímavé postavy i zápletka. Výborné! Už mám nachystané další dva díly.

17.06.2023 5 z 5

Mýty a předsudky o zvířatech Mýty a předsudky o zvířatech Pavla Hanáčková

Se synkem, který má rád zvířata, jsme se díky této knížce dozvěděli pár nových informací. Velikým plus jsou sympatické ilustrace.

13.06.2023 4 z 5

Výborná kniha,ke které se v budoucnu určitě ještě vrátím. Chystám se i na další díla autora.

13.06.2023 5 z 5

Bota v písku Bota v písku Jaroslav Kuťák

Detektivky pana Kuťáka mě baví: odpočinkové, místy úsměvné, jindy napínavé, zajímavé námětem, s naučnými vsuvkami.

04.06.2023 5 z 5

Skutek utek! Skutek utek! Irena Hejdová

U této knihy se bavil osmiletý syn i já!

01.06.2023 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha, která se mi dostala pod kůži.

20.05.2023 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Tuhle sérii jsem si opravdu oblíbila. Moje známá, také milovnice knih, by řekla: "Je to jako návrat domů a mezi přátelé, které mám ráda."

14.05.2023 5 z 5

Pomoc dětské duši Pomoc dětské duši Alena Večeřová-Procházková

Srozumitelně napsaná, informativní kniha o tom, s čím se naše děti můžou setkat nebo tomu zrovna čelí, mezi vrstevníky i osamotě, jak to chápat a jak se k negativním věcem postavit.

13.05.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Příjemné, pohodové čtení. Krátké kapitoly, v nich příhody ze života. Příběhy milé, veselé, nostalgické, i k zamyšlení. Jestli autor napíše další knihu, určitě si ji přečtu.

07.05.2023 5 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Kniha mě mile překvapila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ostatní ženské postavy možná až moc ztřeštěné,ale o to víc jsem se bavila. Určitě si přečtu další knihu od této autorky.

07.05.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Těšila jsem se na každou další kapitolu. Autorka opět nezklamala.

01.05.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Silný čtenářský zážitek.

01.05.2023 5 z 5

Mistr sportu skáče z dortu Mistr sportu skáče z dortu Jan Nejedlý

Některé jsme se se synkem naučili nazpaměť :-) Hodí se na dlouhé cesty vlakem.

21.04.2023 4 z 5