Jak získávat přátele a působit na lidi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Tato drobná publikace náleží k nejslavnějším světovým dílům svého druhu,náleží ke klasické literatuře z oblasti psychologie denního života. Kapitoly: Základní pravidla jednání s lidmi, Šest způsobů, jak se stát oblíbený, Dvanáct způsobů, jak přesvědčit lidi, Devět způsobů, jak změnit lidi, aniž se jich dotknete, Dopisy, které dělaly divy, Sedm pravidel, jak učinit rodinný život šťastnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152670/jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-l-L4s-152670.jpg 4.2448
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Bradlo

How to Win Friends and Influence People, 1936

Kniha Jak získávat přátele a působit na lidi

petra7309

Pokud máte pocit, že lidské interakce probíhají podle pravidel, která znají všichni mimo vás, pak je to kniha přesně pro vás. Mně právě takhle pomohla pochopit, proč, co a jak mám říkat, a že je potřeba se ptát a naslouchat - a současně se nenásilně umět prosadit. Pro hodně lidí kniha k ničemu, pro mě užitečná učebnice.

Knišíl
16. záříodpad!

S odstupem let jsem se pokusil znovu přečíst tuhle příručku, ale znovu jsem to vzdal po necelých sto stranách. Tyhle knihy pro mě prostě nejsou, radši si přečtu nějakou krásnou literaturu a věřím tomu, že se z ní víc poučím o lidském jednání než z takovéhoto polopatického návodu. Však přečtěte si Balzacovy Ztracené iluze a z jednání Luciena Chardona, paní de Bargeton či Davida Secharda se naučíte mnohem více o tom, co je dobré a co špatné.

HanzKaufmann

Kdyz mi bylo 18let, bylo mym snem byt obchodnik extra trida a vydelat hromadu penez.

Zeptal jsem se jedne autority v obchodu, jaka by mela byt prvni kniha kterou bych mel precist, abych si splnil svuj sen.

Jak asi chapete doporucil mi tuhle knihu.

Tato kniha odstartovala vsechno po cem jsem touzil jako mlady.

Bylo to spravne? Byl jsem stastny? Kolik penez jsem vydelal? To uz je na moji knihu...

Mate-li podobny sen jako jsem mel tehdy ja, tak je tato kniha spravna volba.

martin_aston

Veľmi dôležitá kniha. O tom, ako žiť s taktom a slušne, budovať a udržiavať zmysluplné vzťahy. Aktuálna bola v čase vzniku, aktuálna je stále. Povinné čítanie pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoj život a vzťahy.

Gordonlord

Pokud jste v dětství alespoň chvíli poslouchali rodiče a jejich rady, nebo pokud nejste úplně anti-empatické zrůdy, tak vám tahle kniha do života nepřinese vůbec nic nového.

Dale Carnegie totiž nedělá nic jiného, než to, co záplavy jiných "motivačních speakerů" a podobných vychcánků, kteří inkasují těžké prachy za to, že vám dávají hodinu dlouhou přednášku o životních pravdách, které sami dobře znáte, jenom opentlenou košatou a poutavou rétorikou.

Ve své podstatě je přínos knihy na průměrně inteligentního tvora sice vážně nulový, ale velmi děsivé zkušenosti z tvrdé reality života mi našeptávají, že jsou mezi námi i tací, pro které bude obsah knihy zcela něčím novým, tudíž Carnegieho dílu dává v mých očích alespoň v tomto ohledu kredit díla, které nějaký svůj význam přece jenom má.

Velmi obecné pravdy zde autor podává zdařile čtivou a neskutečně krásně srozumitelnou formou a ke každému bodu přidá pár příkladů, kdy danou zásadu ve svém životě použil on, či nějaká slavná osobnost z lidských dějin.

Mínusem je, že ony příběhy působí neskonale naivním dojmem. Protože takhle jednoduše a krásně v životě nic nevychází. Navíc Carnegie si razí své zásady velmi tunelovým způsobem myšlení, kdy mu už nedochází vedlejší účinky takového jednání ani fakt, že takhle skvěle a jednoduše to v životě většinou nefunguje.

Tím samozřejmě nechci snižovat kvalitu přednesených myšlenek (které a opět to zdůrazním - asi pro nikoho z vás nebudou ničím novým). Řídit se jimi v životě po rozumné úvaze a v rozumném množství nikomu neublíží a v některých případech vám život skutečně ulehčí. Pokud odhlédnu od nedostatků, tak mě kniha opravdu bavila od začátku až do konce, těšil jsem se z toho, že si mohu velmi známé psychologické triky prohlédnout očima někoho, kdo jejich účinek rozpitval sice přehnaně optimistickou a jednorozměrnou, přesto velmi detailní, pochopitelnou a srozumitelnou formou a dal těmto zásadám díky tomu nový rozměr.

PT_

Povinná četba pro každého.

Lily101

Patetický příběh úvodem (klidně přeskočte na druhý odstavec): Ke knize jsem se dostala v knihovně celkem třikrát; dvakrát jsem ji nestihla ani začít číst a potřetí jsem stihla cca 1/4 knihy a musela jsem knihu kvůli rezervaci jiným čtenářem vrátit. Naštěstí nyní jsem se do čtení pustila s odhodláním, jež mi vydrželo a tak se mohu podělit o své dojmy z knihy.

Kniha obsahuje myšlenky, jež jsou hodny zapsání nebo označením formou lepítka. Nicméně vypsání by mi zabralo hodně času (stačí, že týdně přepisuji přednášky, jež jsou až dvojnásobně dlouhé vůči času vyměřeném při běžné výuce, leč se člověk dvojnásobně tak dozví, takže si nestěžuji) a lepítka nemají smysl, když je kniha ve vlastnictví knihovny. Tudíž; ano, uvažuji nad koupí (což je u mě co říct), částečně i proto, abych si mohla víc ověřit znalosti v knize nastíněné s ohledem na instrukce v kapitole na str. 19-22 s názvem: "Devět pokynů, jak získat z této knihy co nejvíce".

Kniha není moc čtivá, což přisuzuji jisté kostrbatosti příběhů, kterých je v knize opravdu požehnaně (víc, než byste si mysleli), nicméně některé příběhy postrádají "hlavu a patu" (=nepochopíte z nich základ, tím mám na mysli: Čeho chtěla osoba v příběhu dosáhnout? Jakým způsobem toho dosáhla? Jaký byl výsledek?-Ano, tušíte, že výsledek musel být pozitivní, jinak by v knihe příběh nebyl, leč moc nechápete, co že se to vlastně stalo). Netuším, zda je to překladem či nikoliv, ostatně je pouze můj problém, že neumím dostatečně žádný cizí jazyk na to, abych mohla porovnat překlad s originálem, avšak je to poměrně velký nedostatek na knize z mé strany (př. příběh na str. 180 odst. 3-problém: ani jedno ze dvou dětí nechce uklízet své hračky /5let a 3roky/-řešení: úklid zábavou s tím, že mladší dítě uklízí, zatímco starší se baví? Navíc jezdit v místnosti na tříkolce mi nepřijde úplně ok i s ohledem na původní problém /nepořádek v pokoji/). Dále si dovolím nesouhlasit s pravidlem na str. 189 v odst. 3, cituji: "Je totiž vždycky příjemnější vyslechnout nepříjemné věci až poté, co jsme vyslechli nějakou chválu." Dle knihy jsem nejspíš jedna z mála osob, ne-li jediná, která u sebe samotné upřednostňuje opačné pořadí (napřed kritika a pak až případná pochvala), avšak autor to pak trošku upřesňuje v kapitolách v rámci čtvrté části knihy. Knížka je hlavně na konci protkána řadou příběhů ve stylu "american dream" (např. str. 207 předposlední odstavec a následuje až po str. 208 předposlední odstavec-celkem tři příběhy).

Kniha musela vyvolat obrovský ohlas hlavně v době jejího vydání v Americe, protože jsou v knize popisovány asi v té chvíli "živé kauzy". Navíc situace v příbězích na mě působí místy manipulativně (hlavně v příběhu, jež začíná na str. 158 v předposledním odstavci a končí na str. 159 v odst. č. 2 /vč./) a vlastně i ty pochvaly beru tak nějak dvojsečně (částečně i kvůli knížky "Moje bejby Amerika", jíž napsala autorka "Jana LeBlanc" a částečně i kvůli rozdílné "kultuře" či "poměrům" v ČR a USA /upřímná pochvala záleží na jednotlivcích; buď ji umí přijmout a "užijí si pochvalu" nebo ji přijmout nedokážou a vznikne rozpačitá situace). Je to místy fakt "americká" kniha a to nemyslím zle.

Celkově uděluji 3,5 hvězdičky, leč s ohledem na to, že jsem se neřídila kapitolou s názvem: "Devět pokynů, jak získat z této knihy co nejvíce" (str. 19-22) a současně přihlížím k tomu, že kniha byla poprvé publikována v roce 1936 (tudíž nejspíš předčila svou dobu, byť těžko říct, zda nebyla jiná-třeba v ní nebylo tolik příběhů jiných na úkor textu samotného autora?) a zaokrouhluji na čtyři hvězdičky. Plný počet hvězdiček udělit nemohu, protože kniha mě překvapila množstvím příkladů (pěkně propojených jak slovně, tak obsahově-avšak čekala jsem víc textu od autora, neb má jistě co předat, když vedl tehdy kurzy) a byť jsou mnohé myšlenky zajímavé, nebylo jich v konečném důsledku až tolik světoborných (=těch, co bych ve svém věku neznala, a to mi není ještě třicet-což jsou dle mě lidé mladí a zkušení/-na rozdíl ode mne/), leč ano, byly zde i ty podnětné.

Tebby

Tato kniha se mi líbila mnohem víc, než "Jak se zbavit starostí a začít žít". Dokonce mám z knihy vypsaných 14 A4 poznámek. Sice se občas opakoval, ale aspoň se mi to pak lépe dostalo do hlavy. Doporučuji.

Kam zmizel můj sýr?
Kam zmizel můj sýr?