janina66 janina66 komentáře u knih

Přitažlivost Přitažlivost Lucas Harari

Krásný grafický příběh o tajuplných lázních a blízké hory, opředené dávnou legendou. Velmi zajímavý příběh s nečekaným koncem.

16.05.2024 5 z 5

James Bond 007 Dr. No James Bond 007 Dr. No Ian Fleming

Komiks se skládá ze tří částí: Diamanty jso věčné, Srdečné pozdravy z Ruska a Dr No. Skvělé komiksy, sice černobílé, ale to vůbec nevadilo. Nechybělo napětí a krásné ženy.

16.05.2024 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Příjemně napínavé s hororovým nádechem. Starý dům, sklepení a tajuplné místnosti.
Výborná ilustrace.

15.05.2024 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Nedočteno-nevyposlechnuto!!!!
To se prostě nedalo! Nebudu hodnotit, protože bych musela ohodnotit odpad.

14.05.2024

Vražda Rogera Ackroyda (komiks) Vražda Rogera Ackroyda (komiks) Agatha Christie

Skvělé připomenutí knihy, kterou jsem četla už před notnou dobou.
Děj i ilustrace nezklamaly.

14.05.2024 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Skvělé! Vyslechla jsem audio, hezky načteno čtyřmi interprety. Kniha se moc líbila. Dokonalá zápletka. Zvlášť se mi líbila první část, střídání děje z pohledu Morrise a malého Petera.

13.05.2024 5 z 5

Hvězda pouště Hvězda pouště Stephen Desberg

Hlavní hrdina Matt, stárnoucí státní úředník, zrovna žádné sympatie nebudí, ne vzhledem, ale chováním k rodině. Děj i kresby se mě líbily.

13.05.2024 4 z 5

Zatmívačka Zatmívačka Ed Brubaker

Temný až deprimující komiks z poválečných let. Filmový průmysl a jedna vražda. Žádná postava není vyloženě kladná, či šťastná. Všichni mají své temné stránky. Alkohol a další.

12.05.2024 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Historické knihy nejsou mé oblíbené.
Tuto jsem vyslechla audio, takže jsem to dala. Filmovou verzi jsem neviděla, a ani se na ní nechystám. Na mě moc přesládlé. Nedokážu si ani představit, že v té době nevěděly novomanželky, co je čeká o svatební noci.

09.05.2024 3 z 5

Artur a Leontýna Artur a Leontýna Ignát Herrmann

Taková milá oddychovka z dob minulých, včetně mluvy.
Děj se uprostřed hodně táhl, ke konci knihy už to bylo zajímavé.
Je hrozné, jak v té době byla malá osvěta sexu. Ani matky svým dcerám nic nevysvětlily.

09.05.2024 3 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Fajn poslech české detektivky. Skvělé hlášky, místy vtipné. Nesourodá dvojice amatérů-detektivů. Něco málo z dějin Tábora, tajemství, mystika. Celý děj se odehrává v muzeu. Pokračování si určitě přečtu či vyslechnu.

07.05.2024 3 z 5

Robinson Crusoe (komiks) Robinson Crusoe (komiks) Christophe Gaultier

Příběh samotný byl skvělý, dobrodružný.
Ovšem ilustrace se mě nelíbila, taková zvláštní.

06.05.2024 4 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

No to byl depresivní poslech knihy. Být mužem, nechtěla bych mít doma ženu, jakou byla hádavá Vanda. A chudáci děti, doplatily na rozvrácené manželství. Dcera byla celá matka.
Naštěstí to nebyla dlouhá kniha. Překvapivý konec.

04.05.2024 3 z 5

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Mezi 3-4*
Děj začíná dramaticky a je jasné, co se bude dít. Ovšem střed knihy se neskutečně táhne, stále se omílá to samé. Nedokončená kauza. A velmi urychlený konec adopce dítěte.
Díky poslechu audioknihy, skvěle načtené, jsem si poslech užila.

03.05.2024 4 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Michael P. Fertig

Krásné fotky. Některá očka mi připomínají"oči" kocoura v botách ve Shrekovi 2.
Knížka je milá a hlášky legrační.

03.05.2024 3 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

60-70%. Tak mezi 3-4*
Slabší a nezáživný, zdlouhavý začátek. Pak už mě kniha bavila, i když děj a zápletka trochu slabší. A vysvětlení? Kniha je naštěstí velmi čtivá a to je velké plus.

03.05.2024 3 z 5

Černý ostrov Černý ostrov Hergé (p)

Velmi zábavný komiks. Skvělá kresba. Dobrodružství, honičky, prostě odpočinek.

01.05.2024 4 z 5

Jedna k jedný Jedna k jedný Jakub Guman

Obálka nádherná a barevná.
Vnitřní část už jen černobílá, bohužel i obsah. Je to sice pohodový letní komiks na pár minutek. Ale vcelku o ničem.

28.04.2024 2 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Opět originální zápletka. Spousta osob a snad všichni byli podezřelí. A znovu jsem vraha neodhalila.

27.04.2024 5 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Skvělá komiksová detektivka.
Napínavé s dobrou zápletkou.
Drsní muži, bitky, krásné ženy a jejich dost ošklivé tajemství.
Kdo má rád napínavý komiks, vřele doporučuji.

27.04.2024 4 z 5