Janina_G. Janina_G. komentáře u knih

Gemer: Den první Gemer: Den první Daniel Majling

Vtipné, originální, plné sarkasmu, nekorektního humoru a absurdních situací. Mě to bavilo.

26.02.2024 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Bez výzvy bych si tuhle knihu sama od sebe nevybrala. A to by byla škoda, příjemně mě překvapila. Temné 16. století, intriky a zvraty okořeněné trochou nadpřirozena a tortury. Ve výsledku mi tenhle středověký eintopf zachutnal a těším se na nášup.

12.12.2023 5 z 5

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

Postřehy z cesty do Santiaga. Jako soukromý turistický deník fajn, ale mě tato kniha moc nedala. Nevtáhla mě, popis je příliš povrchní a humor pana autora mi taky není úplně blízký. Druhá část s praktickými radami je fajn, za ni dávám o hvězdu víc.

31.03.2023 3 z 5

Nehodnoceno. Přečteno z úcty k člověku, který mi ji doporučil, ale není to nic pro mě. Namaste :)

14.02.2023

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

"Přátelství je místem, kde zapustíš kořeny."
Silný a dojemný příběh o horách, vztazích nejen k otcům a jednom neobyčejném přátelství.
Příjemně mě překvapila i filmová adaptace s hudbou od Daniela Norgrena.

09.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nebylo to úplně špatný čtení, ale pointa od samýho začátku předvídatelná.

31.08.2022 3 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Tahle kniha mě opravdu zklamala, měla jsem problém ji dočíst do konce. Tolik magorů, psychopatů a deprivantů kolem dvou ženskejch je až k nevíře. Stejně tak počet překlepů a tiskových chyb.

25.02.2022 odpad!

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Nečetlo se to špatně, mělo to spád, ale asi jsem čekala něco jiného. Kniha mě zklamala, čekala jsem víc historického pozadí a faktů, ne za vlasy přitažený thriller.

03.12.2021 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Pro mě zklamání a nuda. Překombinované, nevěrohodné, zbytečně natahované.

01.10.2021 2 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Jedna z těch knih, která ve vás po přečtení ještě dlouho rezonuje.

16.07.2021 5 z 5

Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda Jeannette Walls

Po Skleněném zámku mírné zklamání. Asi jsem knihy četla moc brzo po sobě.

16.07.2021 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Upřímně...pro mě osobně jedno velký zklamání. Čekala jsem asi víc syrovýho popisu, myslela jsem, že autorka půjde víc na dřeň. Celé mi to přišlo nemastné neslané, nedotažené. Nesedla mi forma. Knihu odkládám nedočtenou. To ale nemění nic na faktu, že autorka má u mě obrovský respekt, za to, jak chlastu dokázala nakopat zadek. Jen mi prostě nesedí způsob jejího psaní.

15.07.2021 1 z 5