jana9561 jana9561 komentáře u knih

Jak získat a ovlivnit téměř každého Jak získat a ovlivnit téměř každého Paul McGee

Kniha hlavně pro manažery, která ale ničím nezaujme a nepřekvapí. Navíc je hodně obecná a teoretická.

28.09.2020 3 z 5

Odse*te se Odse*te se Gary John Bishop

V porovnání s jinými motivačními knihami nepřináší žádné nové zázračné myšlenky a rady. Ale je napsaná jazykem, který dokáže zaujmout.

28.09.2020 4 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Zajímavé metody, i když někomu může vadit spoustu sportovních příkladů.

27.09.2020 4 z 5

Dokonalost neznamená štěstí Dokonalost neznamená štěstí The Beastess (p)

Vcelku nudná kniha, skoro napsaná jak dle učebnice psychologie.

27.09.2020 3 z 5

Jak se úspěšně učit Jak se úspěšně učit Monika Löhle

Průměrná kniha, která neurazí, nenadchne. Nedoporučuji.

19.09.2020 3 z 5

Srovnávání, zabiják vašeho sebevědomí aneb Jak se srovnat sám se sebou Srovnávání, zabiják vašeho sebevědomí aneb Jak se srovnat sám se sebou Katarína Szabados Filasová

Vcelku nudná kniha, i když některé věci je fajn si uvědomit. Mohla být však propracována více, aby zaujala a byla zábavná.

19.09.2020 2 z 5

Kdo chce naše peníze? Kdo chce naše peníze? Hana Lipovská

Některé kapitoly mě zaujaly více, některé méně. Zajímavé argumenty. Varování: velká kritika EU.

07.09.2020 3 z 5

Umění přesvědčivé komunikace Umění přesvědčivé komunikace James Borg

Chápu smysl knihy, v podstatě tam bylo řečeno vše, co je pro komunikaci velmi důležité, jen se to nenaučíte z této knihy, přijde mi i trochu nudná, přestože splňuje vše, co by o komunikaci asi mělo být napsáno v jedné "příručce". Nečekejte zázraky.

07.09.2020 3 z 5

Tak dobří, že vás nepřehlédnou Tak dobří, že vás nepřehlédnou Cal Newport

Tuto knihu jsem si koupila tak trochu náhodou. Vzala jsem ji proto, že jsem si brala i další knihu od stejného autora - Hluboká práce. Ale tahle kniha na 100% odpovídá na to, co aktuálně řeším. Nedá vám návod, jak být ten nejlepší na světě ve všem. Ale ukáže vám cestu, jak dělat zaměstnání, které budete milovat. Doporučuji všem, co tápou ve svém pracovním životě, nebo hledají smysl svého života, který zároveň shledávají v nalezení smyslné práce. Kniha vám dá odpovědi. Výjimečná kniha bez zbytečných naivních citátů, které se o pracovním životě valí všude okolo.

20.08.2020 5 z 5

Lži a mýty o tom, co jíme Lži a mýty o tom, co jíme Allan Levinovitz

Kniha s výčtem mnoha mnoha studií. Muselo dát práci je všechny zanalyzovat, kniha ovšem není moc čtivá.

03.08.2020 3 z 5

Ekonomie bez mýtů a iluzí Ekonomie bez mýtů a iluzí Jan Urban

Srozumitelná kniha především o mýtech v hospodářské politice, ale i v obecné ekonomii. Doporučuji pro absolventy bakalářského studia ekonomie.

28.07.2020 4 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Velice zajímavá kniha pro ekonomy, i neekonomy. Zjistíte v ní, jak klasické ekonomické zákonitosti příliš nefungují, a že se člověk chová systematicky iracionálně. Velice zajímavé experimenty, zajímavé čtení.

15.07.2020 4 z 5

Mýty o celulitidě: Nejde o tuk, ale o tkáň Mýty o celulitidě: Nejde o tuk, ale o tkáň Ashley Black

První část knihy popisuje, co je to celulitida a kde se odehrává. Následuje návod na otestování toho, abyste zjistily, jakou máte. Druhá část knihy je propagací produktu vytvořeného autorkou. Kniha není o mýtech, nedoporučuji, pokud si produkt autorky na odstranění celulitidy nechcete koupit a prozkoušet.

06.07.2020 3 z 5

Jak se naučit 100 slovíček za hodinu Jak se naučit 100 slovíček za hodinu Jakub Pok

První část obsahuje velice zajímavý návod na metodu, jak se učit slovíčka. Druhá část obsahuje návod, jak se naučit 100 jednoduchých anglických slovíček. Tato část je pro ty, kdo anglicky umí mírně pokročile nepoužitelná.

06.07.2020 4 z 5

Zelenina ve výživě člověka Zelenina ve výživě člověka Karel Kopec

Žádná převratná kniha, spousta informací, které si stejně nezapamatujete. Vše o zeleninu průměrně vzdělaný člověk ví.

Zdravá střeva, zdravý život Zdravá střeva, zdravý život Joachim Bernd Vollmer

Některé pasáže jsou zajímavé, některé jsou vcelku známé. Nezdá se mi jako závratně převratná. Zajímavé jsou očistné kúry, které možná v omezené míře vyzkouším.

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Do nápadu jsem vkládala naděje, nakonec poněkud nudná kniha, nedoporučuji.

08.08.2019 3 z 5

Revoluce vědomí Revoluce vědomí Liana Laga

Tuto knihu považuji za motivační, zabírá se více tématy, obsahuje mnoho zajímavých citátů. Negativně hodnotím grafiku - široké texty jsou často nepřehledné, kapitolu Morálka, pokud si tuto knihu pořídíte, prosím nečtěte, není o morálce, ale o politických názorech autorky, navíc zabírá značnou část knihy - cca 20%, což vidím jako velké mínus, závěr je trochu kontroverzní, ale určitě nelituji koupě a někdy si ji zase přečtu, jednou vám na změnu vědomí nestačí.

08.08.2019 4 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Pohodová kniha, překvapil mě konec, na styl knihy poněkud "dramatickým" vyústěním.
Spoiler: Všiml si někdo, zda se tedy vyvrátily domněnky o těhotenství, či to podle mě zůstalo otevřené téma?

20.07.2019 4 z 5