Lži a mýty o tom, co jíme

Čemu máme věřit? Komu máme věřit? Měli bychom jíst maso, nebo ne? Libové maso, nebo tučné maso? Vznikají při grilování karcinogeny? Zabraňuje brokolice vzniku rakoviny? Jsou umělá sladidla bezpečná? Můžeme pít z plastových lahví? Snižuje běhání riziko vzniku rakoviny? Pravda o tom, co jíme, není příliš romantická. Žádní stravovací démoni nebo zázračné léčby neexistují. Žádná rajská minulost nikdy nebyla – ani ušlechtilí divoši, zázračné elixíry, dokonce ani žádná pořádná dieta. Démony jsou výživoví poradci a panikáři, kteří vás nakazí svou úzkostí, neustálým objevováním nových toxinů a skrytých zabijáků, načež vám nabídnou rady, jak vás zachrání ze stravovacího pekla, které oni sami vytvořili… Celý život nám je předhazováno, že musíme omezit příjem potravin a jídla, které milujeme, abychom zhubli a byli zdraví, Jenže tyto strachy z jídla jsou založeny na mýtech, nikoli na vědě – a pravda vás jistě překvapí a osvobodí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271390/lzi-a-myty-o-tom-co-jime-3nc-271390.jpg 3.67
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Grada

Gluten Lies And Other Myths About What We Eat, 2015

Kniha Lži a mýty o tom, co jíme

Chesterton
20.12.2017

Pro mně malinko kontroverzní kniha, která možná až příliš popírá jakési "zavedené stereotypy". Na můj vkus příliš "americká" přesto, že jistě napsaná s nejlepšími úmysly:)) Navíc mi z celé knihy až příliš vysvítá, že vše je dovoleno než rozumný způsob stravování :((

Olous1
29.10.2017

Celý život nám říkají, že musíme omezit příjem potravin, které máme rádi, abychom byli zdraví, ale tyto obavy jsou založeny na mýtech a pravda vás jistě překvapí.

mariva
05.05.2016

Zatímco dnes je většina knih o zdravé stravě zaměřena na škodlivé účinky cukru, soli, lepku atd. a jejich vyloučení ze stravy, tato kniha jde opačným směrem. Poukazuje na to, že mnohem škodlivější je dodržování přísných omezení a diet a v podstatě potvrzuje, že nejlepší je rozumný způsob stravování bez zbytečného strachu z určitých potravin. S tím se nedá než souhlasit.